سر انجام یوشیدا به درخواست مایکروسافت پاسخ داد

27 اسفند 1394 - 15:03
یوشیدا پاسخ مایکروسافت را درباره بازی با دیگر پلتفرم ها داد

احتمالا هر گیمری لحظه ای آرزو کرده است که با پلتفرم های دیگر بتواند براحتی بازی کنند و طعم شیرین رقابت با یک دوست در پلتفرم دیگر را بچشند. چند روز پیش مایکروسافت رسما از دیگر پلتفرم های برای به حقیقت پیوستن این آرزوی دیرینه کمک خواست. با ما در ادامه همراه باشید…

امروز طی مصاحبه ای بین یورگیمر و رئیس استودیو های واحد تفریحات سونی, آقای شوهی یوشیدا، از ایشان در رابطه با اینکه آیا پلی استیشن دعوت رقیب را قبول می کند یا خیر, سوالاتی پرسیده شد.

البته جواب آقای یوشیدا نیز نه یک بله قاطعانه و نه یک رد و انکار مصمم بود:

از آنجایی که رایانه های شخصی یک پلتفرم کاملا آزاد هستند, ارتباط با آنها به سادگی امکان پذیر است, اما ارتباط با چند شبکه بسته کاری بسیار پیچیده تر است. به همین خاطر, ما باید با توسعه دهنگان و شرکت های ناشر صحبت کنیم تا بدانیم آنها قرار است چه کاری انجام دهند و ما نیز باید به مسائل فنی بنگریم. مسائل فنی از مشکلات ساده مشکل است و در درجات بالاتر مشکلات سیاسی و تجاری جای دارند, پس ما باید با ناشران و توسعه دهنگان صحبت کنیم.

وقتی هم درباره سابقه سونی در این زمینه, در بازی Final Fantasy XI, از آقای یوشیدا سوال شد, او این امر را تایید کرد و خاطرنشان کرد این کار بسیار سخت بود. این جمله یک مشوق برای سوال کردن از یوچی وادا، رئیس وقت اسکوئر انیکس است.

مردم در حال حاظر به جواب های گنگ و محافظه کارانه نیاز ندارند و چیزی که بدنبالش هستند، یک جواب قاطعانه است. البته درخواست مایکروسافت 3 روز پیش، یعنی زمانی که سران سونی در کنفرانس توسعه دهنگان بازی بودند، منشر شد و هنوز برای تصمیم گیری درباره این موضوع زود است. قاعدتا موضوعی به این مهمی قابل تصمیم گیری بطور انفرادی و در زمان کوتاه نیست. باید منتظر بود و دید سرانجام این آرزوی دیرینه به حقیقت می پیوندد یا خیر…

مطالب مرتبطنظرات

دیدگاهتان را بنویسید