گیفت کارت
گیفت کارت

توسعه دهندگان: در ساخت محتویات وحشتناک و ترسهای ناگهی با واقعیت مجازی باید مراقب بود

۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۸

فیلم های سینمایی و بازی های ویدئویی که در سبک وحشت ساخته می شوند قطعا از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار هستند. با این حال مطمئن باشید هر کسی جرات تجربه چنین محتویاتی را در واقعیت مجازی نخواهد داشت زیرا بسیار تکان دهنده خواهد بود و احساس خوشایندی به همراه نخواهد داشت. این توضیحات یک سری از تولیدکنندگان محتویات برای هدست های واقعیت مجازی است.

طبق گزارشات منتشر شده، عنوان ترسناک Paranormal Activity VR که توسط بیست مدیا گروپ (Beast Media Group) برای هدست واقعیت مجازی ویو HTC تهیه شده است، یک سری از وحشتناکترین محتویات را به همراه خود دارد و یکی از اعضای استودیو اولکمی لبس (Owlchemy Labs) که مشغول ساخت عنوان Job Simulator است اعتقاد دارد این “تجربه برای بازیکنان خشن است”.

آقای الکس شوارتز که به عنوان مدیر عامل استودیو نامبرده شناخته می شوند، طی صحبت های خود با GI.biz در همایش Game Developer’s Conference 2016 گفته اند:

از عناوینی که دارای ترسهای ناگهانی هستند صرف نظر کنید.

اینها خیلی برای بازیکنان خشن هستند. واقعیت مجازی بازی ها و سرگرمی های تعاملی را بیش از بیش در دسترس قرا می دهد که بیاییم حالا کسی را در سنگین ترین تجربه ممکن قرار دهیم؟ ما بسیار با این موضوع مخالفیم. من قطعا سعی خواهم کرد که خلاف این مسیر عمل کنم.

آقای اسکات استفان به عنوان طراح ارشد حاضر در استودیو WEVR، که پروژه TheBlu: Encounter را برای هدست ویو را معرفی کرده اند نیز دیدگاه مشترکی دارند:

به نظر من باید این تجربیات ترسناک به شکل صحیحی اندازه گیری شوند. وقتی شما بر روی یک صفحه فیلم ترسناک میبینید مطلع هستید که انتزاعی است. این مهم خیلی ترسناک نیست و شما هم با هدف سرگرمی مشغول آن هستید.

ما قوانینی در بحث تولید محتویات داریم که اجازه نمی دهد هیچ حیوانی بزرگتر از یک سگ کوچک را به وجود آوریم. از این حد بالاتر بروید و با خلق یک موجود مارمولکی به سبک زمان های نخستین خواهید گفت که “این دیگر ترس سرگرم کننده نیست. بقا در میان ترس است”.

آقای استفان می گویند که وقتی سازندگان محتویات مخصوص واقعیت مجازی تهیه می کنند، “مسئولیت هایی” بر گردن دارند و کاربران هم باید برای چیزی که قرار است یک تجربه ترسناک باشد کاملا آمادگی لازم را در خود به وجود بیاورند. استودیو WEVR برای اینکه از مشکلات این گونه محتویات بکاهد، به کار گرفتن اشاره های صوتی در حین تجربه بازیکن را ارائه کرده است تا کاربران بفهمند چه چیزی در پشت سر آنها است.

 

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید