AMD رونمایی کرد| Radeon Pro Duo قدرتمندترین و جدیدترین کارت‌گرافیک کره‌خاکی

امیر حاجی زاده
۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - 22:34

AMD آخرین پرچمدار خود یعنی Radeon Pro Duo را معرفی کرد. این کارت طراحی‌شده برای سازندگانی که بازی می‌سازند (یا بازی می‌کنند) و گیمرهایی که خلاقیت به‌خرج می‌دهند. ( شعار این همراه با این کارت creators who game, and gamers who create است). برای دریافت اطلاعات بیشتر، با ما در ادامه خبر همراه شوید.

Pro Duo یک کارت گرافیک دوهسته‌ای است که از یک جفت چیپ ۲۸ نانومتری Fiji استفاده ‌می‌کند. همان چیپ به‌کار رفته در R9 Fury X و  R9 Nano. همان‌طور که از عبارت ذکر شده در بالا پیداست، AMD مکان این کارت را جایی بین بازار مصرف‌کنندگان خانگی و مصرف‌کنندگان اداری و حرفه‌ای قرار داده است. شاید این مطلب بتواند به AMD کمک کند با مسائلی مثل ۳ کانکتور ۸ پین برای توان مصرفی کنار آید.

Capture1610

AMD Radeon Pro Duo

پردازنده‌های گرافیکی به‌کار رفته در این کارت شامل ۴۰۹۶ پردازنده‌ Stream، تعداد ۲۵۶ واحد TMU و ۶۴ واحد ROP است. ۴ گیگابایت حافظه‌ی HBM را نیز به این کلکسیون اضافه کنید و همه‌ این موارد را دو بار به‌کار ببرید تا یک Pro Duo داشته باشید.

Capture1616

قدرت پردازشی شناور یکی از این GPUها حدود ۱۶ ترافلاپ است. خنک‌کننده‌ به‌کار رفته در این کارت که توسط Cooler master طراحی شده، از نوع مایع بوده و به‌همراه یک رادیاتور در ابعاد ۱۲۰×۱۲۰ میلی متر عرضه می‌شود. چیزی شبیه به خنک کننده‌ی Fury X. خروجی‌های تصویر کارت نیز بی شباهت به Fury X نیست. سه خروجی DisplayPort 1.2a و یک خروجی HDMI 1.4a.

Capture1617

Radeon Pro Duo features two “Fiji” GPUs in their maximum core configuration – 4,096 stream processors, 256 TMUs, and 64 ROPs, with 4 GB of HBM memory

از این پس لقب قدرتمندترین کارت‌گرافیک بر روی کره‌خاکی متعلق به AMD و این غول ۱۵۰۰ دلاری خواهد بود.

طبق نتایج تست‌ ۳DMark FireStrike انجام شده توسط شرکت AMD در تفکیک پذیری‌های ۱۰۸۰p، ۱۴۴۰p و ۲۱۶۰p و مقایسه‌ی آن با نتایج به دست آمده از R9 295×2 و TITAN Z، غول جدید AMD یعنی Pro Duo بیش از ۵۱ درصد سریع تر از TITAN Z عمل کرده است. هر سه کارت بر روی سیستمی با مشخصات Core i7-5960X به عنوان پردازنده، ۱۶ گیگابایت حافظه‌ی DDR4 چهار کاناله، ویندوز ۱۰ و درایور نسخه‌ی ۱۵.۳۰۱ برای AMD و ۳۶۱.۹۱ برای انویدیا مورد آزمایش قرار گرفته اند. در جدول زیر می‌توانید امتیاز هر کارت در رزولوشن‌های مخلتف را مشاهده کنید:

Table

GPU Scores

 

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید