امکان بهره‌گیری از معافیت‌های مالیاتی با مجوزهای حوزه بازی‌های رایانه‌ای فراهم شد

۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۱

با تفویضی که از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای صورت گرفت، از این پس امکان بهره‌گیری از معافیت‌های مالیاتی با مجوزهای بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای که در حوزه طراحی، تولید و عرضه بازی‌های رایانه‌ای صادر می‌شود، فراهم شد.

براساس دستورالعمل اصلاحی موضوع ماده 12 آیین‌نامه اجرایی تبصره (3) ماده 139 اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم، فعالیت‌های فرهنگی شامل معافیت‌های مالی در نظر گرفته شده است.
براساس این دستورالعمل، در مواردی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بنا به اختیارات قانونی مجوزهای موضوع فعالیت‌های این دستورالعمل را به مراجعه دیگر تفویض نماید، در این صورت مجوزهای صادره از سوی آن مراجع در حکم مجوز صادره از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
دکتر علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی به بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، آورده است: با عنایت به مصوبه 72857/ت37955هـ مورخ 9/5/86 هیأت وزیران، بدین‌وسیله اجازه صدور مجوز فعالیت‌های طراحی، تولید و عرضه بازی‌های رایانه‌ای، به آن بنیاد محول می‌شود.
پس از این تفویض، بازی‌سازان و شرکت‌هایی که مجوز طراحی، تولید و عرضه بازی‌های رایانه‌ای را از بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای دریافت می‌کنند، می‌توانند با ارایه این مجوز در صورت حساب‌های مالیاتی خود از معافیت مالیاتی فعالیت‌های فرهنگی بهره‌مند شوند.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید