سازنده Deus Ex از خشونت صنعت گیم ناراضی است

اخبار بازی ۲۸ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۴:۳۷

Warren Spector که رهبر طراحی بازی Deus Ex را بر عهده داشته است و هم اکنون برای Disney و بر روی عنوان Epic Mickey کار میکند. وی از اینکه صنعت گیم بروی اکشن و خشونت متمرکز شده است ناراضی و ناراحت است.

وی در گفتگو با سایت Eurogamer المان گفت که او از سازندگان خواسته است تا مهارت های او را برای ساخت شخصیت های باورپذیر قبول داشته باشند و فقط بدنبال ساخت اسلحه نباشند.

Spector :” ایا میتوانید تصور کنید اگر در یک بازی زمانی را که به جای رندر کردن بر روی هوش مصنوعی کار میشد چه میشد؟ ( منظور بازی Rage ) ایا میتوانید تصور کنید چه بازیهایی میتوان ساخت اگر حان کارمک به جای تمرکز بر روی ساخت اسلحه، بر روی شخصیت های باورپذیر کار میکرد ؟”

او متعقد است که که بازیها در یک شیار گیر کرده اند. بازی های مدرن امروزی به خشونت روی اورده اند و انها با نیاز اصلی بشر یعنی احساسات مبارزه میکنند.

” درباره کاری که میکنیم فکر میکنم. درباره کنترلی که داریم هم فکر میکنم.  کنترلی که ما داریم یک دسته است که بر روی ان دکمه قرار دارد. زمانی که من دکمه ای را فشار میدهم در میلی ثانیه پیکسل های جدید جایگزین پیکسل قبلی میشوند و بر روی صفحه نمایش داده میشود. ما این کار را به خوبی انجام میدهیم و نقشه ما این است که این را جایگزین اسلحه های مجازی کنیم. این کار اسانی برای ماست.”

او در جاهای دیگر اعلام کرده بود که هیچ وقت دیزنی از شما نمیخواهد که پروژه ای که در حال کار روی ان هستید حتما باید خشونت زیادی داشته باشد. او گفت :” هرگز انها از تو نمیخواهند که بازی همانند بقیه بسازید”

وی همچنین میگوید که او دوست دارید شخصیت هایی را بسازد که تم ان شخصیت بتواند با او ارتباط برقرار کند. این تم مانند داشتن یک برادر است و یا اینکه یک فرد چگونه تبدیل به خانواده میشود.

در نهایت Spector افزود که صنعت بازی کمی بیش از حد بر روی خشونت تمرکز کرده است این بخاطر این است که ساخت ان اسانتر است و البته اثبات شده که محبوبیت بیشتری در بین مردم دارد.

” این همه چیزی نیست که ما انجام میدهیم و همه چیزی هم نیست که باید انجام دهیم.”

12345678910(بدون امتیاز)
Loading...
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید