سی دی پراجکت رد: فرانچایز Witcher بیست میلیون نسخه فروخته است | انتشار عناوین جدید تا سال 2021

22 اسفند 1394 - 17:20

استودیوی سی دی پراجکت رد، سازنده فرانچایز Witcher، در جریان کنفرانس مالی سال 2015 خود اعلام کرده است که فرانچایز Witcher بیست میلیون نسخه فروخته است که سهم عنوان Witcher 3: Wild Hunt حدود ده میلیون نسخه بوده است. برای جزییات بیشتر با گیمفا همراه باشید.

به گفته استودیوی سی دی پراجکت، فرانچایز Witcher که شامل عناوین The Witcher 2: Assassins of Kings ،The Witcher و Witcher 3: Wild Hunt می شود، بیست میلیون نسخه فروخته است. مایکل کیسینسکی، مدیر استودیوی موفق سی دی پراجکت رد، در جریان گزارش مالی این استودیو در این رابطه گفت:

فرانچایز Witcher بیست میلیون نسخه فروخته که سهم عنوان Witcher 3: Wild Hunt حدود ده میلیون نسخه بوده است.

به گفته این استودیو، حدود ده میلیون نسخه از عنوان Witcher 3: Wild Hunt به بازار عرضه شده و بر اساس گزارشات، این عنوان از زمان عرضه تا ماه آگوست شش میلیون نسخه فروخته که این آمار مربوط به قبل از فصل خرید تعطیلات سال نو میلادی است.

البته در مقایسه با بهترین عناوین نقش آفرینی به مانند Elder Scrolls V: Skyrim، عنوان Witcher 3: Wild Hunt برای رسیدن به چنین آماری به زمان بیشتری احتیاج دارد چرا که عنوان Elder Scrolls V: Skyrim از زمان انتشار در سال 2011 حدود بیست میلیون نسخه فروخته و جالب است بدانید که در 48 ساعت اول عرضه، سه و نیم میلیون نسخه(از هفت میلیون نسخه عرضه شده به بازار) از این عنوان به فروش رفته است.

عنوان Witcher 3: Wild Hunt در ماه می 2015 عرضه شد و این نسخه پایانی بود بر سرگذشت قهرمان داستان یعنی گرالت. اگرچه به گفته سازندگان، Witcher 3: Wild Hunt آخرین نسخه از این فرانچایز نیست ولی به نظر می رسد که حداقل به این زودی ها شاهد عرضه نسخه جدیدی از این عنوان نخواهیم بود چرا که این استودیو تمام تمرکز و تلاش خود را معطوف ساخت عنوان Cyberpunk 2077 کرده است.

همچنین مایکل کیسینسکی، مدیر استودیوی سی دی پراجکت رد، در رابطه با برنامه های این استودیو برای انتشار عناوین جدید در آینده صحبت های کوتاهی را مطرح کرد و طبقه گفته های وی، در سال 2016 نیز شاهد انتشار بسته های الحاقی جدیدی برای عنوان Witcher 3: Wild Hunt به مانند Blood and Wine( انتشار در اواخر سال 2016) خواهیم بود. به علاوه، جالب است بدانید که استودیوی سی دی پراجکت رد قصد دارد تا یک عنوان جدید را تا قبل از پایان سال 2016 منتشر کند. به گفته مایکل کیسینسکی، عنوان جدید یک پروژه کاملا متفاوت خواهد بود که مشابه آن تا به امروز ساخته نشده است. اگر به خاطر داشته باشید، در سال 2013 این استودیو دفتری جدید در کراکوف هلند تاسیس و آن زمان این استودیو اعلام کرد هدفش از این اقدام، توسعه و انتشار عناوینی کم حجم ولی با کیفیت بالا است که در نهایت حاوی بیست ساعت گیم پلی خواهند بود. به نظر می رسد عنوانی که سی دی پراجکت رد از آن صحبت می کند همین پروژه باشد.

3019680-witcher

همچنین ظاهرا این استودیو برنامه ای طولانی مدت برای انتشار عناوین خود داشته و اخیرا اعلام کرده است که قصد دارد یک عنوان نقش آفرینی AAA جدید را در بازه زمانی سال های 2017 تا 2021(تا قبل از سال 2021) منتشر کند.

3019681-slide1

نظر شما در رابطه با این موضوع چیست؟ آیا فرانچایز Witcher می تواند به مانند بهترین عناوین نقش آفرینی مسیر موفقی را طی کند؟ آینده این فرانچایز را چگونه پیش بینی می کنید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید