۵ ویژگی که انتظار داریم در GTA VI وجود داشته باشند

4 فروردین 1395 - 19:50

پس از عرضه موفق بازی GTA V تعجبی نیست اگر راک‎استار، سازنده بازی، به‎دنبال ساخت نسخه جدید این سری برود. نسخه‎ای که قطعا و حتما وسیع‎تر و کامل تر از این نسخه خواهد بود. اما انتظارات ما از این بازی چیست؟ در ادامه با ما در گیمفا همراه شوید تا بدانید چه انتظاراتی از بازی GTA VI داریم.

Grand Theft Auto (به‎اختصار GTA) از آن دسته بازی‎هایی است که توانسته با عرضه هر نسخه، تب و تاب خاصی در میان گیمرها بوجود بیاورد. شاید هنوز هم که هنوز است بسیاری از افراد با نسخه San Andreas خاطره‎های خوشی دارند.

GTA V از آن نسخه‎هایی بود که در همان ابتدا نشان می‎داد قرار است این سری را متحول کند. از وسیع‎تر شدن محیط بازی گرفته تا طراحی جدید و با کیفیت تکسچرها و … . اما چیزی که در ابتدا ناخوشایند بود، عرضه اختصاصی بازی برای کنسول‎های نسل هفتمی بود. مدتی پس از عرضه جهانی کنسول‎های ایکس‎باکس وان و پلی‎استیشن ۴، این بازی برای این کنسول‎ها نیز عرضه شد و در نهایت چند ماه پیش نیز پی‎سی‎بازان موفق به تجربه بازی شدند. با همه مشکلاتی که بر سرِ راه بود، GTA V به یکی از موفق‎ترین بازی‎های تاریخ تبدیل شد و موفق شد جوایز متعددی دریافت کند.

حال همه این تفاسیر را کنار بگذارید؛ به‎نظر شما با وجود این همه ویژگیِ عالی، GTA VI باید چگونه باشد تا بار دیگر جهان را تکان دهد؟!!

maxresdefault

سال ۲۰۱۸ شاهد انتشار جهانی بازی خواهیم بود

یکی از مهم‎ترین ویژگی‎های راک‎استار، عرضه دیر به دیر سری‎های محبوب است (بعضی‎ها یاد بگیرند!). راک‎استار بر طبع عادتی که دارد، هرچندسال یک‎بار دست به انتشار نسخه جدید سری GTA می‎زند. برخلاف کمپانی‎ای هم‎چون یوبی‎سافت که هرساله سری Assassins Creed را روانه بازار می‎کند، راک‎استار ریزبینانه درطول چندسال همه جوانب را در نظر می‎گیرد، با دقتِ تمام بازی را طراحی می‎کند و می‎سازد، مشکلات آن را برطرف می‎کند و در نهایت (در بیشتر مواقع) بازیِ بدون مشکلی را روانه بازار می‎کند.

البته راستش الگوی خاصی درمورد انتشار بازی‎های راک‎استار و خصوصا سری GTA وجود ندارد؛ به‎طور مثال ما شاهد عرضه بازی‎های GTA Vice City ،GTA III و GTA San Andreas در طول سه سال بودیم اما پس از San Andreas حدود هفت‎سال طول کشید تا راک‎استار GTA IV را عرضه کند. همچنین شاهد فاصله‎ای پنج‎ساله بین عرضه GTA IV و GTA V بودیم.

با این تفاسیر ما حدس می‎زنیم راک‎استار هر دو-سه سال، نسخه‎هایی فرعی با همان موتور گرافیکی و تغییرات اندک می‎سازد و نسخه‎های اصلی را با فاصله‎ای چندساله عرضه می‎کند؛ نسخه‎هایی که تغییراتی اساسی در آن‎ها حس می‎شود.

با توجه به این موضوع، ما حدس می‎زنیم GTA VI در فاصله‎ای چندساله نسبت به GTA V و در سال ۲۰۱۸ عرضه خواهد شد. این‎بار یقینا راک‎استار کنسول‎های نسل هفتم را به فراموشی خواهد سپرد و تمرکز ویژه‎ای بر روی کنسول‎های نسل هشتم و رایانه‎های شخصی خواهد کرد.

GTA-VI_2

راک‎استار، لندن را مقصد نسخه بعدی GTA خواهد کرد

چرا راک‎استار از روایت سری GTA در سه شهر لوس‎سانتوس، وایس‎سیتی و لایبرتی‎سیتی دست بر نمی‎دارد؟! مطمئنا این کمپانی می‎تواند در GTA VI شهر وایس‎سیتی را بازسازی کند اما بسیاری از طرفداران انتظار تجربه GTA در یک مکان جدید با حال و هوای جدید را دارند. یکی از این مکان که اخیرا خیلی درمورد آن صحبت شده، شهر لندن است. طرفداران قدیمی سری GTA می‎گویند که اولین نسخه از این سری (در سال ۱۹۶۹) در این شهر روایت شده. بنابراین با این وجود، لندن هم سابقه حضور در این سری را دارد.

اما چیز دیگری که احتمال این موضوع را بسیار زیاد می‎کند این است که توسعه‎دهنده اصلی چند نسخه اخیر این سری، کمپانیِ بریتانیاییِ «راک‎استار نورث (Rockstar North)» بوده است. تصور کنید یک توسعه‎دهنده انگلیسی که شهرهای خیالی را آن‎گونه به تصویر می‎کشد، با لندن چه‎کار خواهد کرد؟!

اضافه‎شدنِ قابلیت تخریب به بازی

با وجود این‎که سری GTA همیشه و همیشه از پرچمدارهای نسل خود بوده، (چه از لحاظ گرافیکی، چه گیم‎پلی و حتی داستان) اما یکی از اصلی‎ترین مشکلات این سری، نبود امکان تخریب در بازی است. قطعا عملی کردن این کار برای راک‎استار، بسیار سخت خواهد بود اما شایعاتی در این‎باره وجود دارند که قرار است در نسخه بعدی شاهد قابلیت تخریب در بازی باشیم.

قابلیت تخریب، یکی از ویژگی‎هایی است که واقعا جای خالی آن در این سری حس می‎شود

قابلیت تخریب، یکی از ویژگی‎هایی است که واقعا جای خالی آن در این سری حس می‎شود

اگر قرار باشد چنین چیزی به بازی اضافه شود، دست و بال سازندگان برای توسعه بازی، حسابی باز می‎شود؛ چراکه در یک کلام مراحل سری GTA شامل این طرف و آن طرف رفتن بوده است. اما می‎توان انتظار داشت در نسخه بعدی، خواهیم توانست با بولدوزر به جان ساختمان‎ها بیافتیم یا با بالگرد، ساختمان‎ها را تخریب کنیم!

اگر به تاریخ این سری نگاهی بیاندازیم، می‎بینیم که هر نسخه‎ای از GTA یک ویژگیِ جدید را به این سری اضافه کرده‎اند؛ برای مثال GTA III اولین بازی سه‎بعدی این سری بود، San Andreas محیط بازی را بسیار گسترده‎تر کرد، GTA IV گرافیکی جدید را در این سری پی‎ریزی کرد و GTA V همه قابلیت‎ها را بهبود بخشید و بهترین تجربه ممکن را برای طرفداران این سری رقم زد. حال دیگر نوبت GTA VI است تا با دستی پر پا به میدان بگذارد و باز هم نشان دهد که این سری هنوز حرفی برای گفتن دارد.

خواهید توانست در نقش پلیس بازی کنید

ایده پلیس شدن در GTA هم در نوع خود جالب است؛ اما کمی بلندپروازانه به نظر می‎رسد

ایده پلیس شدن در GTA هم در نوع خود جالب است؛ اما کمی بلندپروازانه به نظر می‎رسد

دوست‎داریم برای یک‎بار هم که شده شاهد یک پلیس فاسد در GTA باشیم! آن‎طور که به نظر می‎رسد، در نسخه جدید سری GTA خبری از CJ یا نیکو نیست، بلکه قرار است در نقش یک پلیس ظاهر شوید. برخلاف نسخه‎های قبلی ما انتظار داریم این‎بار راک‎استار شما را در نقش یک پلیس درست‎کار قرار دهد و خبری از مردم آزاری نباشد!

ایده حضور چند شخصیت در یک بازی، واقعا ایده جذابی بود و اگر قرار باشد GTA VI هم از این ویژگی پیروی کند، می‎توان حدس زد که یکی از شخصیت‎ها پلیس و دیگری خلافکار خواهد بود. خیلی جالب می‎شود اگر راک‎استار همچین کاری انجام دهد و داستان بازی، با دو شخصیت متضاد پیش برده شود. در این حال لحظه‎ای رودررو شدن دو شخصیت را پیشِ خود تصور کنید؛ واقعا جذاب و نفس‎گیر است؛ نه؟!

با این همه، از نظر ما وجود شخصیتی مثبت در این سری می‎تواند تجربه‎ای جذاب را به کاربران هدیه دهد.

GTA-6-Lead-character-Feamale-Protagonist

اضافه‎شدنِ یک شخصیت زن به بازی

مطمئنا می‎دانید GTA V برای نادرست‎به‎تصویر‎کشیدنِ زنان حسابی مورد انتقاد قرار گرفت. چون همه زنان موجود در بازی یا زنانی خیابانی بودند یا از عقل درست و حسابی برخوردار نبودند! با توجه به این موضوع، احتمال این موضوع که راک‎استار یک شخصیت زن را به این سری اضافه کند و بار دیگر افتخارِ خود را بازیابی کند وجود دارد.

تاکنون در این سری همه‎جور شخصیت وجود داشته است به جز زن! شاید اضافه کردن یک زن به شخصیت‎های اصلی بازی کارِ بسیار هوشمندانه‎ای باشد. به‎هر‎حال راک‎استار است و ما راک‎استار را با نوآوری‎های جدیدش می‎شناسیم.

این بود انتظارات ما از بازی GTA VI که از اندک شایعات اخیر نشئت می‎گیرند. اما نظر شما در این مورد چیست؟ شما چه انتظاراتی از GTA VI دارید؟

و کِی این لحظه فرا رسد ...

و کِی این لحظه فرا می‌رسد …

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Mobin Ahmady گفت:

  دوستان عزیز لطفا توجه داشته باشن:

  بعضی از افراد سودجو سعی در متشنج کردن جو سایت و نسبت دادن کارهای ناجوانمردانه (!) به من و سایت گیمفا هستن. خبری بهم رسیده مبنی بر الگوبرداری از یک سایت فارسی زبان.
  عزیزان توجه داشته باشید مقاله گردآورری شده (همونطور هم که توی متن ذکر شده) بر اساس اخبار اخیر فراهم شده و کم و بیش ترجمه توش دیده میشه. اینو توجه داشته باشین که هرگونه تشابهی ممکنه پیش بیاد.
  برای بعضی از افراد متاسفم که بدون هیچ اطلاع قبلی شروع به ناسزا گفتن و شایعه پراکنی کردن. شماها فقط شعور خودتونو نشون میدین.
  مستقیما خدمتتون عرض کنم که با این حرکاتتون کاری از پیش نمی برید؛ جو گیمفا خیلی حرفه ای تر از اون چیزیه که با سایتی مثل پ.گ (یا هر چیز دیگه ای) مقایسه بشه.
  امیدوارم دیگه چنین چیزی رو نبینم

  مجددا از کاربرای فهیم گیمفا قدردانی و تشکر میکنم.

  • doctorgamer گفت:

   قبلا من هم همچین چیزی رو دیده بودم! پست مربوط به مقایسه ی تصاویر دیویژن تو e3! مقاله های هردوتا عین هم بود!
   به هر حال ما شکی در اصالت مقالات سایت گیمفا نداریم

   • Mobin Ahmady گفت:

    مطمن باشید اگه کاربرای یه سایت همشون تفکر شمارو داشته باشن، اون سایت به برترین سایت تبدیل میشه.
    ممنون از اینکه کاربر گیمفا هستید و ممنون از درک و شعور بالاتون :yes: :yes:

    • ali گفت:

     من الان 2 سال کاربر گیمبفا هستم سایتش عالیه اونا متقلبن من عاشق گیمبفا هستم داداش نشون بدید پرچم گیمبفا بالاست و ما پشت هم هستیم. 🙂 🙂 🙂 :yes:

     • milad.metal.ps4 گفت:

      من 3 ساله کاربر گیمفا هستم و همیشه و هر روز خبر هایی که منتشر میشه مختص این سایت و هیچ کپی برداری از سایت های دیگه نیست
      میشه گفت اونایی که جو میدن کاربر همون سایتن و یجورایی بیگانه تلقی میشن
      من از کاربران و مدیران گیمفا از جمله اقا مبین تشکر می کنم بابات این پست وخواهش می کنم با چنین کسانی که سعی در متشنج کردن جو سایت دارن ازرده نشن لیاقتشون همون سایت های بیگانست

  • hexagon گفت:

   سلام و سپاس به خاطر سایت به روز و خوبتون . البته درسته که شما توضیحاتی فرمودید که گاها منطقی هم به نظر میرسه . ولی حقیقتا سوالی که برام ایجاد شده اینه که چند ماه قبل و به طور دقیق در تاریخ 19 نوامبر 2015 وبسایت **** مطلبی رو در همین خصوص منتشر کردن که شباهت های کتمان ناپذیری با این مطلب داره به طوری که حتی توضیحات داخل متن تقریبا گرته برداری مطلق شده . قصدم ایراد گرفتن به منظور تخریب نیست روزانه بارها به گیمفا میام و اولین منبع خبر فارسی زبانی هستید که بهش سر میزنم . ولی میخواستم بدونم گرد آورندگان مطلب سایت مذکور ارتباطی به این مطلب دارن یا صرفا تشابه محتوایی شدید اتفاق افتاده ؟ سپاس

   • Mobin Ahmady گفت:

    سلام و ممنون از نظر خوبتون
    همونطور هم که ذکر کردم مطلبی که اینجا ذکر شده منبعش اصلیش اخبار اخیر هستش؛ اخباری که فقط برای منِ نوعی منتشر نشده و قطعا هرکسی میتونه بهشون دسترسی داشته باشه. مقاله ای که مطالعه فرمودید منبعش اصلیش شایعات منتشر شده است و وقتی یه سایت دیگه هم میاد و همچین مطلبی رو منتشر میکنه ربطی به ما نداره دوست عزیز.
    خیر؛ گردآورندگان هیچ ارتباطی ندارن و تنها شبهه‌ای که هست، مشابه بودن منابعه وگرنه مطمئن باشید چیز دیگه ای نیست.
    مجددا ازتون ممنونم

  • عزیز درست صحبت کن.
   من قصد بی احترمی به کسی رو ندارم، ولی چند بازی کمنتای مشکوکی از شما در **** دیدم که اسمش مبین احمدی بود.گفتم شاید کسی بخواد شما را اذیت کنه ولی حتی آواتارشم شما بودید! ولی عکس ها ، تیتر ها این چند مه پیش من در *** دیدم.
   شما سعی کن عاقل باش و جواب سوال من رو بده نه بری بگی من جاسوس**** ام .لی فکر میکنم شما به آقای****** حسادت فروانی میکنید

   • Mobin Ahmady گفت:

    اولا همیشه سعی کنید احترام متقابل قایل بشید؛ وقتی روی خوش کسی رو می‌بینید سعی کنید با احترام صحبت کنید تا شخصیت خودتونو نشون بدین.
    درمورد اون کامنتای مشکوک بارها بهم گزارش شده، من نمیدونم به چه کسی و با چه زبونی بگم که من قبل و پس از جدایی از سایتی که میفرمایید هیچ کامنتی و به هیچ دلیلی نذاشتم. سوء استفاده با نام یه نفر دیگه کار خیلی آسونیه که متاسفانه از من شده. بارها چنین چیزی دیدم و پیگیر شدم ولی متاسفانه چون جوابی نگرفتم بیخیال شدم و گفتم بذار برا خودش خوش باشه.
    دوست من یعنی شما میگی اگه کسی با یه پروفایل آواتار منو بذاره قطعا و حتما اون منم؟! :-/ عجــــــبا

    والا ما بی عقلی انجام ندادیم فقط خواستیم قضیه رو برای دوستان شفاف سازی کنیم مبادا بعضی ها سوء استفاده کنن.
    شما یه دلیل منطقی بیارید که من همچین حسادتی بکنم :/

    خواهشا ادامه ندید و شایعه درست نکنید

    ممنونم ازتون

 • Slender Man گفت:

  تخریب بیشتر رو شک دارم ولی بقیه انتظارات قابل انجامه

  • mahdi.gamer77 گفت:

   اگه این انتظارات براورده بشن دیگه کامل ترین بازی ممکن میشه…مخصوصا همون تخریب…gta v بدون این قابلیت های بهترین و کامل ترین بازی عمرم بود این دیگه چی بشه…
   واااااای gta vi :inlove: :inlove:
   لندنو که دیگه هیچی ازش نمیگم

  • PRO GAMER گفت:

   داداش از راکستار هرچیزی برمیاد شک نکن

   • mokhi knight گفت:

    مشکل براومدن راکستار نیست. بازی به ابعاد gta که آپن ورلد هست و در هر لحظه تمام لوکیشن ها داره پردازش میشه، حتی اگه راکستار هم بخواد سیستم تخریب پذیری کامل به بازی اضافه کنه، کنسول های نسل هشتم هم نمی تونن چنین پردازشی رو انجام بدن. حتی برای بازی crack down 3 که انحصاری x1 هست، کنسول نسل هشتمی مایکروسافت نتونست از عهده ی تخریب پذیری کامل بربیاد و بخاطر همین سازنده ها تصمیم گرفتند از سیستم کلود توی مولتی پلیر استفاده کنند.
    در کل، منم با slender man موافقم و چنین قابلیتی تقریبا ناشدنیه

   • mokhi knight گفت:

    یک مورد دیگه هم یادم رفت بگم. در بازی های کوتاه کم وسعتی مانند بتلفیلد 4، تخریب پذیری کاملا امری شدنیه و سخت افزار های کنسول ها و pc توی پردازش مشکلی پیدا نمی کنن، اما در ابعاد بازی مانند gta و تخریب پذیری 100% ، شاید تیم سازنده بتونن عملی کنند، ولی سخت افزار کنسول ها فکر نکنم جواب بده.
    درکل همه اینها درحد احتمال و حدس و گمانه، تنها کار صبر کردنه که ببینیم نتیجه نهایی چی میشه

  • ایدن گفت:

   واچ داگز 2 پوزش رو به خاک میماله! (میخوام رکورد 11 ساله منفی گرفتن یک نظر جدید در هفته اول رو بشکنم!)

  • ali گفت:

   راکستار بخواد میتونه تخریب تو بازی به وجود بیاره که همین جوری بازیش دارم حال میکنم وقتی قابلیت تخریب به وجود بیاره تو بازی دیگه متا 100 که سحله متا 1000 به بازی میدن البته متا 1000 نداریم خخخخخخخخ هر کی راکستار و بازیاش رو دوست داره بزنه لایکو. :yes: 🙂 🙂

 • Sawlarbb گفت:

  OMG :inlove: :inlove: باید یچیزی مافوق تصور باشه :inlove: :inlove: :inlove:
  فک کنم 2018 کنسول های نسل 9 هم معرفی بشن چون حیفه همچین بازیی بخاطر سخت افزار ضعیف نسل 8 ام خراب بشه .
  مرسی مبین جان :yes: :yes: :yes:

  • کاملا با نظرت مخالفم

  • samsung7733@ گفت:

   چی میگی مگه سونی و ماکروسافت دیونه هستن. حداقل 2020 میاد نسل 9، اصلا هم سخت افزار نسل 8 ضعیف نیست انتظارات یکم بالا رفته هم برا گرافیک هم برا عرضه شدن سریع بازی ها، و بعدشم زمانی هم که نسل 7 اومد تا سال 2008 بازی ها همچین تعریفی نداشت اینم فقط بخاطر اینکه استودیو ها با سیستم کنسول ها آشنا بشن، طبق گفته خودشون، ناتی داگ فقط چندین ماه رو سیستم پلی 3 کار میکرد تا روش کار تو دستش بیاد.

   • Ramsay گفت:

    عزيز AMD پيش بينى كرده ٢٠١٨ ميان.
    طولانى بودن نسل ٧،اول براى برگشتن پول مايكرو و سونى بود(قيمت گذارى نامناسب سونى و تصاحب بازار توسط wii) و كافى بودن قدرت كنسول ها در اون بازه زمانى(يه نگاه به سى پى يو PS3 بندازين)
    نسل ٨ عمر بسيار كوتاه ترى خواهد داشت ك يكى از دلايل اون ضعيف بودن سخت افزار اون هست(نسبت به اكنون)كه برخى فكر ميكنن همين ضعف باعث جلوگيرى از پيشرفت صنعت ميشه اما از طرفى به نفع ما هم هست كه نياز نيست هر سال سيستم عوض كنيم(در حالت كلى).نسل ٧ پيشرفت گرافيكى بسيار بيشتر،(البته هرچه پيشرفت بيشتر ميشه قدم و فاصله ها كوتاه تر ميشه)و بازى ها بسيار خوش ساخت تر بودند.
    _________
    بيصبرانه منتظرم

    • بله شما درست میگید ولی بیاید یه نگاه به سخت افزار کنیم
     رم ۵۱۲ GDDR 3 و توی نسل ۸ هم رم ۸ گیگ GDDR5 خب تفاوت رو نگاه کنید باز هم میگید ضعیفن؟
     نه اشتباه میکنید ضعیف نیستن بلکه چندین برابر قوی ترن پس چه چیزی باعث این ضعفه؟
     معلومه سازندگان که بی حوصله اند. اول اطلاع داشته باشید بعد بگین ضعیف

     • Holy king گفت:

      دادا مگه تو از گرافیک بالا بدت میاد؟ از انتشار سریع بازی ها بدت میاد؟ حالا میگیم که تقصیر سازندگان بی حوصله هست حالا میشه بگی اونا با این همه وقتی که برای بازی میزارن (زحمت میکشن که یه همچین بازی خیلی بزرگی که یه عالمه اعصاب و حوصله به پاش گذاشته میشه) چیکار باید کنارش انجام بدن که کنسول های نسل هشتمی کم نیارن؟ مثلا سیستم تخریب پذیری GTA VI :smug:

  • علیرضا گفت:

   هاهاها واد فا*ك عزیزم

   میدونم که کنسول نسل 8 نداری و پیسی بازی بخاطره يسري مشکلات عصابت خورده ولی دلیل نمیشه عقده ای که از بچگی داشتی بیای اینجا خالی کنی برو جای دیگه خالی کن سیفون هم بکش اب قطعه

   از دوستان خواهش میکنم ابروی گیمرهارو مخصوصا پیسی بازیها رو نبرند حیف چنین پست قشنگی با این نظرات تخریب بشه دلیل نمیشه که کسی دستش به یک چیز نمیرسه تخریب کنه مثلا من نمیتونم کوانتوم رو بازی کنم باید بيام زیر پستهاش تخریب کنم؟

   • White.wolf گفت:

    الان این موضوع چه ربطی به pc داشت ؟ تازه 1 قطعه گرافیک pc اندازه کل قیمت کنسول میشه چی میگی دستش به کنسول نمیتونه برسه این بحث هم کشش ندین ایشون نظرشون رو گفتن

    • White.wolf گفت:

     همین شما کنسول بازای بچه مچه میاین از این جور بحث ها را میندازین که توی سایت های همسایه میان مسخرتون میکنن دیگه

     • mahdi.gamer77 گفت:

      پرچم pc رو بیارین پایین تر هواپیما بهش نخوره…اهاااا.حالا دوباره بدینش بالا

      • White.wolf گفت:

       ههه با مزه بود قضیه سر بالا بردن پرچم pc با کنسول نیست ایشون یه حرف مفت زد منم جوابشو دادم در ضمن به سر به اپارات بزن اون بچه مچه هایی که تازه یه کنسول نسل هشتمی خریدن رو ببین دارن چه کارایی میکنن به حرفم میرسی.

    • mokhi knight گفت:

     آخ آخ حرف دل منو زدی، از وقتی رفتم آپارت دیدم یک سری بچه مایه دار صدا خروسی، چه کار هایی پای دوربین نمی کنن ( لطفا این کلیپ هارو نبنید وگرنه سکته قلبی میکنید) دیگه نسبت به گیمر های ایران نظرم عوض شد.
     اصلا بحث من سر رقابت کنسول ها نیست. بحث سر سواد رسانه ای و الکترونیکی مردمه که بدون اینکه دانشی داشته باشن فقط دهنشون رو باز میکنن. اتفاقا اگه قرار باشه این انتظارات بالا بخصوص تخریب پذیری صد در صد مهیا بشه کنسول نسل 8 جواب نمیده. اگه هم باور ندارید بی زحمت برید 4 تا سایت تخصصی مطالعه بفرمایید تا بفهمید.

    • Holy king گفت:

     :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

   • ali گفت:

    سیفون رو بکش اب قطعه 😐

    آبه قطع 😐
    سیفون 😐

   • Sawlarbb گفت:

    علیرضا جان نمیتونستی حرفتو مثه آدم بزنی ؟؟؟ چه مدل حرف زدنه ؟ من خودم کنسول بازم به زور 1 تومن از اینو اون قرض کردی رفتی بعد کلی حسرت کنسول خریدی نمیخوای ضعفشو قبول کنی به من چه ؟؟؟ سر یه جعبه بازی درسته آدم اینطوری حرف بزنه با همنوعش ؟؟ از حرف زدنت سنت هم کاملا معلومه .
    مثلا خواستی جواب دندان شکن بدی که باید خدمتت عرض کنم اگه آب قطعه با دستمال مرطوب خودتو پاک کن درضمن سیفونو هم بکشم میری پایین خفه میشی . حله ؟؟
    ادب خانوادتو هم دیگه اینجا نشون نده آفرین پسر خوب
    گنده لات مجازی بودنو همه بلدن تو اگه حرفت درسته عینه آدم بیا حرفتو بزن مشکلی هم پیش نمیاد .
    مرسی که نظرمو خوندی

   • Mrm7799 گفت:

    همین ادمای امثال علیرضان که ما کنسول بازا رو بدنام میکنن
    بدیه کنسول اینه که خیلی ساده و راحته وهر بچه ای قلقش رو میفهمه ولی pcبرای هر بازی ریختن کلی جر میخوری:-)
    به خاطر همینه که بچه خر پولای لوث طرفش نمیرن
    ولی این دلیل نمیشه که کل کنسول بازا به این دلیل زیر سوال برن

  • ArshiaYG123 گفت:

   اصلا به نظر من کنسول برای بازی کردن از pc خیلی بهتره چونکه کنسول تمام قدرتشو صرف بازی میکنه اما pc از رم و گرافیکی که داره باید باهاش یه ویندوزو بیاره بالا اصلا چیه بابا! یه بازی میخوای انجام مثلا همین GTA باید 2 روز صبر کنی تا نصب بشه بعدشم بری ببینین اصلا بالا میاد یا نه؟ کرکش کجاست و دانلودش کنی اگه نیومده کی میاد و…. هزارتا دردسر دیگه!

   • ایدن گفت:

    چه ربطی داشت؟ pc بستگی به رم و گرافیک و سی پی یوش داره. اگه اورجینال بگیری بدون نیاز به کرک بالا میاد.برای نصب هم من نسخه کرک شده گاست که حجم 32 گیگ داره رو تو 20 دقیقه نصب کردم و بازی سیندیکیت که 55 گیگ حجم داره رو توی 45 دقیقه.دو روز کجا بود؟ این سیستم مورد نیاز ها هم بر حسب همین ویندوز ها میان.مثلا قبلا که از ویندوز xp پشتیبانی می شد.توی سیستم مورد نیاز فضای رم برای xp با بقیه ویندوز ها فرق داشت.

  • ali گفت:

   دیگه چرا باید کنسول های نسل 9 بیاد یه فکری به پول جیب ما هم بکنن تازه سخت افزار خریدم منم با نظرت مخالفم.

  • Mobin Ahmady گفت:

   خوشحالم لذت بردین …

 • milad.metal.ps4 گفت:

  و کی این لحظه فرا میرسد ممنون اقای احمدی واقعا زیبا گفتید

 • هایپ شدم :silly:
  دوست دارم تخریب پذیری بالا بره داستان بهتر بشه و ماشین ها واقعی بشن و ازادی عمل به روش خیلی وحشیانه ای بالا بره و شخصی سازی ماشین خیلی حرفه ای تر و جذئیات و … هم بالا بره
  اینشکلی باز هم یه بازی با متای 98 و گوتی داریم :inlove:

 • fariborz behi گفت:

  اگر مپ قبلی با مپ لندن با هم باشن عالی میشه . البته ی بخش زامبی هم مث کال اف بذارن به نظر بد نمیاد .

 • خدا نکنه اخریش اتفاق بیوفته.اون موقع‌ چطور جلوی‌ خانواده بازی کنیم؟ 😀

  • amir112 گفت:

   وای احسان راست میگی باو
   خیلی بد میشه
   ولی من کلا شک دارم راک بره سراغ شخصیت مونث
   از تخریب پذیری و لندن استقبال میشه

   • White.wolf گفت:

    امیر نگران نباش gta با کرکتر زن حال نمیده راکستارم کرکتر زن نمیزاره البته من همیشه بازي هایی که کرکترشو خودت میتونی بسازی رو زن میکنم ولی gta با کرکتر زن حال نمیده

    • amir112 گفت:

     منم یه بار تو یکی از نظرات خوندم که یکی از دوستان یه دلیل اورد و یه چیزی گفت که راک اصلا شخصیت زن نمیزاره
     به نظرم خبری ازش نیست
     اگر هم بزاره یه شخصیت سیاه پوست میزاره احتمالا
     ولی وای به حالمون اگر بزاره
     من شب کابوسشو میبینم
     تصور کن بخواد بره استخری ،ساحلی چیزی
     بعد وقتی هم که بخوای لباستو عوض کنی…

     • عزیز درجه سنی بازی +17 هست 😐

      هرچند شخصیت زن به درد این بازی نمی خوره! اما اگه یه زن بزارن برای مراحل فرعی مثلا تقریبا جدا از خط داستانی باشه خط اون و باهاش یکم سرگرم شد خوبه… حالا استخرم رفت بره! درجه سنی R…

      • ArshiaYG123 گفت:

       خوب بچه ها بازی از +17 به +50 تغییر کرد خسته نیاشید 😀

      • monsef گفت:

       من اینو چند بار بگم
       ۱۷+برا ما مسلمونا نیست :reallyangry: :reallyangry: :reallyangry: :reallyangry: :reallyangry: :reallyangry: :reallyangry: :reallyangry: :reallyangry: :reallyangry: :reallyangry: :reallyangry:
       یعنی چی استخر هم رفت بره :-/ :-/ :-/

      • amir112 گفت:

       برادر از آقای محمد سعید خزایی چه انتظاراتی داری

      • doctorgamer گفت:

       @monsef
       راست میگه +17 ماله ما نیست!
       ما از همون +12 شروع کردیم که به این مسائل عادت کنیم.

      • وسکر تو هم؟! 😮 فک‌ میکردم تو دیگه تو نخ این سوسول بازیها نباشی :shy:

      • Mrm7799 گفت:

       حق با اقای خزایی هست
       اگه با این مسایل مشکل دارید یا سنتون نمیخوره بازی نکنین
       مجبورم نیستید جلوی خانواده بازی کنین برین اتاق خودتون با خیال راحت برین اگه مثل من برادر کوچکتر دارید و اتاقتون مشترک بود باز هم مشکلی نیست
       خیلی راحت خرشون کنید و با گوشی یا هر چیزی سرشونو گرم کنین و از اتاق بیرون بفرستینش وخیلی راحت شیر موزتون رو بخورید واز بازی لذت ببرید 😀

      • doctorgamer گفت:

       لیان عزیز!
       مثل این که یادت excella gionne رو یادت رفته!
       یا اصلا یادت رفته که دوست د.خترت ada wong زیر دستم کار میکنه!

      • عزیزم هر کسی باور های خودشو داره 😉
       شما مسلمانی نوش جانت! بازی نکن GTA رو…. ربطی به مردم عامه جهان نداره! خیلیا هستن که خواستار این تغییر هستن و خواسته ی به حقی هم دارند اگه شخصت زنه جز شخصیت های فرعی قابل بازی باشه.
       خدایی مضحکه کسی با حداقل 18 سال سن ( +17 ) نتونه خودشو کنترل کنه و با یه شخصیت زن بخواد…. واقعا بی جنبگی تا چ حد! اگه از نظر اعتقادی ( چه درست و چه غلط ) مخالفی با چنین چیزی بازم میگم بازی نکن این عنوان! )

       دوستان این بحث خارج از قاعده و قانون هست. لطفا ادامه ندید :yes:

      • monsef گفت:

       @محمد سعد خزایی
       دوست عزیز اره واقعا مزحکه که یکی تو +18 بخاد فلان کنه ولی این مضحک تره که یکی تو+18 بخاد کناه کنه یه 15ساله شاید از سر بچگیش گناه کنه ولی+18سال خیلی بده که گناه کنه.البته بشتیر نسبت به 15سال اینو میگم
       @Arowana silver fish
       مشکل من خانوادم نیست.راحت بگم مشکل من خداست(نعوذ به الله)مشکل من امام زمانه
       مشکل من اینه که اینا منو میبینن.من به خاظر اونا نمی تونم بازی بد و… کنم.خانوادم کین.ما با هر کناهمون دل امام زمانو میشکونیم.کسی نگه ای بابا این بچه انقلابیه باز اومد.دارم فلسفه براتون میگم.هرکی هم فلسفه قبول نکنه منطق هم نداره.
       حرف اخر هم بگم.ای مردم ای گیمر ها ما هرچی که رو به این جیزا بریم به خودمون ضرر میزنیم.کارم به مسلمون و فراماسون نیست.میخام اینو بگم که فطرت ادم طوریه که اگه غریزش به اون قلبه کنه ادمو از درون و بیرون داغون میکنه
       ما(ادمها-کل ادمها تو هر دینی)هرچی نسبت به این مسائل سخت گیر تر باشیم به نفع موونه
       ایدی تلگرامم:monsefi80

      • amir112 گفت:

       دمت گزرم برادر
       اعتقاد منم همینه ولی خب افرادی مثل من و تو رو جدیدا مسخره میکنن.
       جدیدا همه چی عوض شده و بهما ها میگن یه ادم با فکر بسته
       جدیدا گناه کردن شده کلاس

      • عزیزان این بحث ادامه ندید اصلا جاش درست نیست 😉

       شما بیا انجمن تا مفصل حرف بزنیم در این مورد و یا تو تلگرام و…
       که شعور آدمی و حق انتخاب مهم ترین چیز هست. کسی به شما نگفته فکر بسته و… شما اعتقادات خودت داری و محترمه برات + خوب سازنده و مخاطب این بازی شما نیستید عزیزم 😉 و سرکوب نباید بشه هیچ هیچ و هیچ غریزه ای!
       1400 سال پیش…. 😯

       ختم بحث 😉

      • monsef گفت:

       لطفا بیاید تلگرام
       یه پیام به من بدید چون من میخام برم مسافرت۳روز دیگه میام
       monsefi80@

  • walker476 گفت:

   موافقم ترو خدا اون کار آخر رو انجام ندید

   باورتون میشه من ویچر رو دقیقه ای بازی میکردم

  • Auditore گفت:

   راکستار قبل عرضه GTA V گفته بود GTA بازی ای مردونست !!

 • ..mohamad گفت:

  من یادمه تو gta در تهران می شد پلیس شی این چیز تازه ای نیس

 • mamad4030 گفت:

  اویل خیلی توپه هنو v داره میفروشه 🙂

 • Only Xbox one گفت:

  بازي هايي كه راك استار ساخته هميشه عالي بودن و ميشه گفت بهترين استديو بازي سازي هستش

 • Arminimo گفت:

  بهترینش همون وجود دو شخصیت متضاد بود

 • White.wolf گفت:

  ممنون واقعا از نقدتون لذت بردم
  من با gta بزرگ شدم همه رو نسخه هاشو به جز 1و2 تموم کردم
  بدجور منتظر نسخه بعدی این سریم. :inlove: یاد تریلر اول gta v افتادم وقتی اون گرافیکو دیدم چقدر حال کردم گ هایپ شدم :yes:

 • Mr Zombie گفت:

  Nokat arzeshmandi bood

  :yes:

 • بچه ها یه سوال!? هیچ ربطی هم به به این پست نداره.
  دوستانی که ديويژن دارن امروز تونستن به سرورهاش وصل بشن?
  الان دو روزه بازی رو خریدم ولی حتی یک ثانیه هم نتونستم بازی کنم..شيطوني میگه دهنمو واسه يوبيسافت باز کنما.بچه ها نزاریم گناه کارشم 🙁

 • رفيقاي من كه ديويژن بازي ميكردن امروز

 • haiscan گفت:

  هیچ قابلیتی بهتر از این نیست که داخل تمام ساختمان ها و خانه ها و مغازه ها و هتل ها و غیره شهر بشی که محیطش ابدا تکراری نباشه! فرض کن شبانه وارد یک خونه ای بشی که مثلا اعضای خانواده خوابن جز یکی که اومده آشپزخونه آب بخوره، تو از بیرون منتظر میشی تا برگرده سر جاش، بعد نمیتونی وارد بشی، اما با هر ترفندی شده دزدکی میری داخل و … ! واااااای! خیلی حال میده! یا هزار مورد دیگه که شبانه روز میشه انجام داد!

 • ali.stop گفت:

  بهترین بازی دنیا

 • Waffen-SS گفت:

  خدا کنه این یکی مشکلات v رو نداشته باشه الته از لحاظ انتشار بروی pc میگم بازی که خودش عالیه!

 • tedy گفت:

  فکر کن تخریب پذیری بیاد شهرو با خاک یکسان میکنم 😀

 • mojtaba33 گفت:

  ای خدا ما که سن مون داره بالا میره معلوم نیست تا اون موقع که این شاهکار میاد بتونم گیم بزنم یا نه اگه دست خودم بود تا ابد گیمر میموندم اما حیف که همه چی دست خود ادم نیست

 • ولی خیلی سریع نسل هفتم به فراموشی رفت 😥 😥 😥 😥 😥 😥 😥

 • فرض کن یه شخصیتت دزد باشه اون یکی شخصیت یه پلیس چی میشه!
  بعد خودت دنبال خودت بیفتی :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 • silvermahdi گفت:

  من فقط يه چيزو ميدونم كه تو ده پونزده سال به من ثابت شده اونم اينه كه نسخه بعدى GTA هيچ وقت قابل پيش بينى نيست و اينقدر متفاوت تر از نسخه قبلش ميشه كه حتى تو مخيلتم نميگنجه.من شايعات و انتظارات از GTA V رو خوب يادمه ولى بازى نهايى چيزى بود كه…كلام آخر راكستار هيچ وقت اشتباه نميكنه

 • monsef گفت:

  شیر مادر شخصیت زن نیار توش
  چون معلومه چی میشه… :-/ :-/ :-/

 • White.wolf گفت:

  توی متن لیبرتی سیتی رو لایبرتی سیتی نوشتید لطفا ویرایش کنید :yes:

 • TMWSTW گفت:

  شخصیت زن نیاره ازش راضیم
  نه بخاطر اینکه جلو خانواده نمیشه بازی کرد ، کلا شخصیت زن بیاره خاله بازی میشه بهتره بچسبه به همون سیاه پوستا 😐

 • همین الان تو فکرم بود گیمفا یه مقاله بزاره انتظاراتی که از TES VI داریم 😐
  من بیشتر به این علاقه ارم که بتونی تو نقش پلیس بازی کنی
  ولی مگه نسخه 5 تخریب پذیری نداشت ?:-)

 • BlackStone گفت:

  من با ایده شهر لندن موافق نیستم! تخریب پذیری هم تا اون حد فکر نکنم قابل انجام باشه که ساختمونا خراب بشن و از این جور چیزا ولی می تونه از این که هست بهتر بشه! با ایده پلیس هم که اصلا موافق نیستم یکی از تفریح های ما تو جی تی ای همین قتل ادمای عادی هستش زیر کردنشون با ماشین و…! میشه البته این شخصیت رو از شخصیت های فرعی اصلی قرار داد ( البته فاسدش رو ) مثل san andreas! ایده زن هم از نظر من جالب نیست خیلی بنظرم باید مثل پلیس شخصیت های فرعی زن رو زیاد کنن! ممنون از نویسنده!

 • فرض کن نسخه ی بعد فضانوردی هم داشته باشه 😯 وای چی میشه.فرض کن مثل رد دد اسب سواری داشته باشه!!

 • shademan گفت:

  یا خدا دیگه فکر کنم باید همه کار بتونی انجام بدی توی بازی
  و تخریب پذیری بازی هم باید 100 درصد باشه 😀
  داستانی بسیار گیرا و طولانی :chic:
  به غیر از این شهر های توی بازی باید چندین شهر دیگه هم باید اضافه شه به بازی اینجوری جهان بازتر میشه :-))
  کلا باید تا مدت 6 سال فرد رو سرگرم کنه :-* :-*

 • armin2100 گفت:

  اضافه شدن کودک و نوجوان به بازی

  خیلی وقته منتظر یه همچین چیزی توی سری gta هستم ولی الان که فکرشو میکنم میبینم تقریبا غیر ممکنه! :-((

  دوم اینکه یه خورده پلیس هارو با ابهت تر و جدی تر درست کنن! الان ده تا ماشین پلیس و چهار تا هلی کوپتر هم بیوفتن دنبالم باز هم به ناخن انگشت کوچیکه ی دست چپمم نیست! 😀

 • Auditore گفت:

  اما پس از San Andreas حدود هفت‎سال طول کشید تا راک‎استار GTA IV را عرضه کند.

  7 سال ؟ مگه San Andreas سال 2000 عرضه شد ؟ 2004 بود مگه نه ؟ IV هم 2007 بود درسته ؟

 • m.reza گفت:

  راک‎استار، لندن را مقصد نسخه بعدی GTA خواهد کرد.
  :-/ واقعا کسی همچین چیزی میخواد؟
  gta یعنی آمریکا اصلا قشنگیش به همین نشون دادن آمریکاست نمیتونم جای دیگه ای تصورش کنم 😕

 • ZORK_dsh گفت:

  باشید تا سال 2018 GTA:VI بیاید . خود راکستار اعلام کرده است که بازی بعدی red dead 2 خواهد بود

 • Montezuma گفت:

  فقط بلديد از بازى عيب بگيريد! آقايان منتقد

 • Farshidmc گفت:

  ممنون از نقدتون

 • TipsyAgent گفت:

  بیخیال راکستار میدونه باید چیکار کنه

 • یکی از چیزایی که باید حتما توی بازی قرار بگیره، یه رستوران قابل استفاده است. مثل نسخه San Andreas

 • v9 گفت:

  با همه ی موارد موافقم ولی ب شخصه دوست دارم در بازی قابلیت سفر با هواپیما اضافه بشه و بشه با هواپیما به بک شهر جدید سفر کرد هر چند که دور از ذهن به نظر میرسه ولی اگه عملی شه خیلی جالب میشه ولی در هر صورت بدون این موارد هم شاهکاره چه برسه اینا هم اضافه شند

 • Norman گفت:

  دیگه شماره شیشش نمیتونه اینقدر جولان بده چون باید با watch dogs2کبیر مبارزه کنه……….و واتچ داگز هم به این راحتی دیگه کم نمیاره 😛 :smug: :evilgrin:

 • Hamidreza گفت:

  از زن بگذریم آقا آقا یعنی امکانش نیست یک مادر با یه کالسکه تو شهر باشه یا یه نوزاد تو بغلش اینم نشد افراد کالج و تینیجر تو بازی قرار بگیره به نظر من یکی خیلی جالب می شد. 😀

  • REZ گفت:

   ممنون مبین جان. یکی از بهترین مقاله هایی بود که تو این چند وقت اخیر خونده بودم
   به نظرم سری “سرقت بزرگ اتومبیل” در دنیای بازی های ویدئو ای و بین تمامی عناوین دیگه یک استایل منحصر به فرد و خاص داره
   من این بازی رو از همون نسخه اول روی PS1 بازی کردم
   GTA یعنی اوج نبوغ یک بازیساز در ساخت یک حماسه
   ارائه یک دنیای بزرگ و کاملاً زنده در کنار داستانی جذاب و درگیر کننده
   بازی ـی شاهکار که بعد از 19 سال هنوز هم در اوج قرار داره و در هر نسخه بهتر و بهتر میشه.
   به نظر من قرار دادن پروتاگونیست پلیس در بازی زیاد جالب از آب در نمیاد و یه جورایی سنت شکنیه، و سری GTA هم تنها چیزی که همیشه ازش دوری میکرده سنت شکنی بوده. پروتاگونیست زن هم غیرممکن به نظر میاد چون خود راکستار توی چند مصاحبه گفت که قرار نیست توی این سری شخصیت قابل بازی زن باشه. از اونجایی که مخاطبای بازی (90 درصدشون) مرد هستن.
   من فکر میکنم مقصد بعدی راکستار در بازی بعدی میتونه بین شهر های وایس‌سیتی، لندن و ریو باشه. ار قرارِ معلوم احتمال بودنِ وایس‌سیتی و لندن خیلی بیشتره اما من همیشه دوست داشتم یه نسخه از این سری توی شهر ریو اتفاق بیوفته، این شهر واقعا پتانسیل بالایی برای این بازی داره.

  • A MU 10 گفت:

   آره باید رو اینا که گفتی کار کنن واقعا نیاز داره ولی مثلا چند پایتخت بزگ رو قرار بدن خیلی بهتره یه شهر کمه دوستان خواهش میکنم لایک کنید خیلی ممنون میشم *********

  • Bigby Wolf گفت:

   راک استار هیچ وقت یک شخصیت زن رو تو بازی خودش نمیزاره که قابلیت بازی کردن داشته باشه چون خیلی از کسانی که این بازی رو انجام میدهند مرد هستن پس فکر نکنم کسی دوست داشته باشه شخصیت زن تو بازی باشه با تشکر فراوان از مبین عزیز بابت این مقاله. :yes: :yes: :yes: 😉

 • John Shepard گفت:

  ممنون بابت مقاله دوست عزیز . من قبلا مقاله مینوشتم و میدونم برا هر خط چقدر باید زحمت کشید .
  ولی باید بگم به شخصه دوست ندارم بازی تو London باشه . به خاطر اینکه فرمون ماشین های انگلیسی سمت راست هستش و همه خیابون ها تو لندن باریک هستش . اگر زمان PS2 بازی Getaway رو بازی کرده باشین میدونین چقدر رانندگی تو لندن سخت بود و همه قوانین رانندگی و جهت ها بر عکس هستش ( تو واقعیت لندن رو دوست دارم اما نه برا GTA )
  دو اینکه GTA همیشه از نسخه سوم تا الان که من یادمه تو شهر های واقعی بوده ولی نه با اسم واقعی . همونطور که اسم خیابون ها و ماشین ها هم از واقعیت گرفته شده ولی کمی تغییرش دادن مثل Liberty City = NY و LS = LA
  به شخصه خیلی دوست دارم Vice City یعنی همون شهر میامی و ایالت فلوریدا رو با گرافیک نسل 9 ببینم یا حداقل در اواخر نسل 8
  و بعد اینکه به نظر من یکی از زیبایی های GTA این هستش که شخصیت و ذات واقعی زن ها رو شبیه اکثریت 90 درصدی اونها نشون میده و هیچوقت آدم حسابشون نمیکنه :))
  و در آخر باید بگم زور قدرت این نسل رو در همین GTA V دیدیم . توقع شاهکار گرافیکی رو نسل 8 نداشته باشین
  همینشم رو تنظیمات تقریبا خوب و رو 30 فریم همراه با افت اجرا کرد .
  سال 2018 هم که نسل 9 امکانش زیاده بیاد . دوستان عزیز سال 2007 مردم 700 دلار برا
  PS3 دادن که 8 سال موند شما 350 دلار دادین میخواین چند سال عمر کنه ؟
  از اینا گذشته فکر میکنم نسل بعدی حداکثر گرافیک کنسولا در بهترین حالت چیزی مثل R9 390 خواهد بود که بازم احتمالا بازی های اون موقع رو بتونه رو HIgh ولی با 30 فریم اجرا کنه

  • cyber گفت:

   عزیزم شما تو راک استار کار میکنید یا طراح موتور های گرافیکی هستید؟؟؟
   از کجا میدونید گرافیک نسخه بعدی به ps4 نمیخوره؟؟
   اولا که تو خود سایت پلی استیشن نوشته ps5 سال 2019 میاد.
   دوما که دارن کنسولی میسازن که قابلیت پشتیبانی کیفیت 4k رو داره.
   پس به اجتمال زیاد نسل 9 تو 2018 عرضه نمیشود.

   • Jahan گفت:

    GTA هم به احتمال زیاد 2018 عرضه نمیشه

   • v9 گفت:

    ولی اگر هم بازی در سال 2018 منتشر شه ممکنه مثل V اول روی کنسولای نسل 8 بیاد بعد با ویژگی های جدید روی پی سی و کنسول های نسل بعدی هم منتشر شه

   • John Shepard گفت:

    سایبر جان اگر هم بیاد پیشرفت گرافیکی نخواهد داشت و امکانش خیلی زیاده مثل نسخه GTA V که تو نسل هفت و 8 اومد یه نخسه ثانویه همراه با گرافیک خیلی بالاتر برا نسل 9 بدن . منم کنسول خیلی دوست دارم ولی خوب تجربم زیاده و اگر چیزی میگم چون میدونم واقعا چه خبره و قدرت کنسول ها چجوریه .
    احتیاج نیست طراح موتور گرافیکی باشین . چند تا Benchmark همه چی رو مشخص میکنه

  • sonster گفت:

   چی می گی :sarcasm:

 • محمد گفت:

  تشکر از آقای احمدی بابت مقاله :yes:
  اما لازمه به دوستانی که میان احتمالا بازی با گرافیک نسل نهم میاد ، هیچ احتمالی وجود نداره یعنی 0درصد هست.
  چون حداقل سال 2020 نسل 9 میاد چون زمان ثابت کرده نسل اگر خیلی زود بخواهد تغییر کند حداقل 8 ساله پس نسل 9 حداقل سال 2021 میاد. :quiet:

 • H.SONY گفت:

  اگه تخریب بزارن، دو روزه کله شهر فقط آسفالتش میمونه

 • sal persia گفت:

  قابلیت تخریب پذیری واقعا فوق العاده میشه ! فک کن بری یه ساختمون رو بفرستی هوا !!!!
  امیدوارم که واسه PC بهینه و بهتر از همیشه باشه
  R* می خوامت

 • M.J گفت:

  به نظر من محتمل ترین تغییرش میتونه اضافه کردن شخصیت زن به بازی باشه.ساختن شهر لندن خییییلی هزینه برای بازی به بار میاره چون اونجوری 90 درصد شخصیتهای گوینده بازی باید لهجه بریتانیایی داشته باشن برای اینکه طبیعی به نظر بیاد عوضش تو ساختن نسخه های قبلی همچین مشکلی نداشتن.از اونجاییکه تو هر سری یه ویژگی جدید به بازی اضافه میشه(عاقلانه ترین حالتشم همینه.اگه همه رو با هم تو یه نسخه بازی بذارن بعدش باید چی کار کنن!)پس احتمالا 4-5 سری از این بازی باید منتشر بشه تا همه این ویژگیها رو بشه دید

 • Ken Levine گفت:

  یکی از ویژگی هایی که دوست دارم به جی تی ای بعدی اضافه بشه فروشگاه های خرید pet یا حیوون خونگی هست مانند سگ، خیلی جالب میشه بشه سگهای گوناگون با نژادهای مختلف رو به بازی اضافه کنن به عنوان مثال نژاد ژرمن و یا دوبرمن و یا هاسکی … و بشه آموزشش داد برای خیلی کارها ، تو جی تی ای 5 سگ فرانکلین که chop اسمش بود در واقع هیچ چیز به درد بخوری نداشت و به کل بودو نبودش هیچ فرقی نداشت ، ویژگی دیگه ای که تو شماره پنجم وجود نداشت و امیدوارم در نسخه بعدی دوباره به بازی اضافه بشه باشگاه پرورش اندامه که تو نسخه سن آندریس باعث میشد شخصی سازی شخصیت بازی بیشتر از همیشه خودشو نشون بده

  • پرورش اندامو خوب اومدی …….من اولاش هی میرفتم دم وسایلش دکمه میزدم تا یه کاری کنه :evilgrin:

  • REZ گفت:

   بدنسازی یکی از موردهای اصلی ـیه که باید توی GTA VI باشه، همینطور قابلیت خرید از رستوران‌ها و… در مورد فروشگاه خرید حیوان خانگی هم موافقم. اما این حیوون ها باید سگ‌هایی از نژاد های قوی باشن (مثل ژرمن شپرد و پیت بول و…) تا به عنوان یک همراه یا Companion شخصیت بازی رو همراهی کنن.

 • هرچی باشه زندگیه منه فقط امیدوارم بازگشت شخصیت محبوب من یعنی CJ باشه :yes:

 • AAACE گفت:

  کفش پاشنه بلند توی مپو باید بیشتر کنن 😀
  چی بود یکی گذاشته بودن :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: