گیفت کارت
گیفت کارت

بازی «سفر جنجالی» در قم رونمایی شد

۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۰

مراسم رونمایی بازی رایانه‌ای «سفر جنجالی» ظهر امروز طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان استانی در شهرداری قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، مراسم معرفی و آغاز فرآیند توزیع بازی رایانه‌ای «سفر جنجالی» ظهر امروز در سالن همایش رضوان شهرداری مرکز قم برگزار شد.
در ابتدای این مراسم مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم طی سخنانی بیان کرد: این سازمان طی سال‌های اخیر تولیدات مختلفی را در حوزه‌های مختلف فرهنگی ارائه کرده که یکی از این حوزه‌ها بازی‌های رایانه‌ای است.
هادی کافی، سخنگوی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به اشارات حکیمانه رهبر معظم انقلاب در زمینه لزوم موضع گیری فعال در برابر شبیخون فرهنگی دشمن اشاره کرد و گفت: حساسیت شاخک های فرهنگی جامعه به این موضوع افزایش یافته و اقدامات خوبی در راستای تولید و نشر بازی های رایانه ای با موضوع مقاومت اسلامی و سبک زندگی اسلامی ایرانی انجام پذیرفته است.
کافی شرایط فعلی بازی سازی در ایران را یادآور شد و گفت: اکنون در شرایطی هستیم که دستگاه های مختلف هرکدام بنا به سلیقه و رویکرد خود تلاش هایی برای تولید و نشر بازی های رایانه ای با موضوعات مقاومت اسلامی، مبارزه با استکبار و مانند این ها انجام می دهند اما به دلیل عدم انسجام و نبود همگرایی شاهد نوعی گسستگی در عملکردها هستیم.
كافی با اشاره به اينكه امروزه حوزه بازی های رايانه ای از مقوله صنعت سرگرمی فراتر رفته و وارد گفتمان فرهنگی شده افزود: وقت آن رسيده تا از لاک تدافعی بيرون بياييم و جلوه های زندگی اسلامی را در بازی های رايانه ای به نمايش بگذاريم.
وی ادامه داد: بنیاد ملی بازی های رایانه ای از مدتی پیش به تهیه و تنظیم برنامه ملی بازی های رایانه ای پرداخت که در شورای عالی فضای مجازی نیز به تصویب رسید و با ابلاغ این برنامه تمامی نهادها می توانند در راستای یک هدف منسجم به فعالیت بپردازند تا بتوانیم محصولاتی در سطح جهانی تولید شود.
سید رسول موسویان‌نژاد تولید بازی «سفر جنجالی» را گام مقدماتی برای ورود گسترده‌تر به حوزه بازی‌های رایانه‌ای دانست و عنوان کرد: با توجه به جذابیت‌های بازی‌های حرفه‌ای، افزایش کیفی بازی‌های رایانه‌ای باید در دستور کار مسئولان دستگاه‌های فرهنگی قرار گیرد و این امر بدون استفاده از ظرفیت موسسه‌های خصوصی متخصص امکان‌پذیر نیست.
همچنین مسئول موسسه رسانه گستر بنیسی در این مراسم از ترویج و نهادینه‌سازی سبک زندگی اسلامی ایرانی در بازی سفر جنجالی یاد کرد و ادامه داد: شهرداری قم نخستین شهرداری است که به میزان تاثیرگذاری پدیده فرهنگی بازی‌های رایانه‌ای آگاهی پیدا کرده و در این حوزه اقدامات مناسبی را انجام داده است.
حجت‌الاسلام حبیب داستانی‌بنیسی خاطرنشان کرد: عملیات انهدام 3 با داستانی ژرف و محیط‌ها و شخصیت‌های متفاوت در بهار 96 به بازار عرضه می‌شود و امیدواریم مسئولان استانی و کشوری در راستای تولید این بازی مشارکت مناسبی داشته باشند.
در پایان این مراسم رئیس پارک علم و فناوری استان قم طی سخنانی از دغدغه مسئولان ارشد نظام اسلامی به ویژه رهبر انقلاب اسلامی در حوزه جنگ نرم یاد و خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر انقلاب اسلامی قرار گرفته است که در این فرهنگ بر استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید می‌شود زیرا فعالیت‌های دانش‌محور می‌تواند ایران را در حوزه‌های مختلف به دستاوردهای مطلوب برساند.

سید حسین اخوان علوی با تاکید بر اینکه تکیه بر درآمد فروش نفت نمی‌تواند نظام را به خواسته‌های مورد نظر برساند، ادامه داد: سرمایه‌های گسترده در عرصه‌های مختلف نظام اسلامی از جمله آی‌تی و نانو تکنولوژی وجود دارد که باید نیروهای انسانی متخصص به این عرصه‌ها وارد شده و فعالیت‌های مورد نیاز را انجام دهند.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.