فیل اسپنسر: تمامی عناوین انحصاری اکس باکس‌وان برای رایانه‌های شخصی عرضه نخواهد شد

۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۳

فیل اسپنسر، مدیر بخش اکس باکس، برنامه‌های زیادی برای نزدیک کردن دو پلتفرم ویندوز ۱۰ و اکس باکس وان در سر دارد و اخیرا نیز این دو پلتفرم بیش از پیش به یکدیگر نزدیک شدند. حال طبق گفته‌های اسپنسر تمامی عناوین انحصاری اکس باکس‌وان برای رایانه‌های شخصی عرضه نخواهد شد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه با گیمفا همراه شوید.

در نوامبر سال ۲۰۱۵ شاهد عرضه نسخه‌ای از ویندوز ۱۰ برای اکس باکس وان بودیم. سپس در سال ۲۰۱۶ بسیاری از عناوین انحصاری اکس باکس وان، برای ویندوز ۱۰ نیز تایید شدند. عناوینی مثل ReCore و Quantum Break از مهم‌ترین عناوین تایید شده بودند و همچنین نسخه‌ای محدود از Forza 6 نیز برای ویندوز ۱۰ عرضه می‌شود. بسیاری از طرفداران در انتظار تایید شدن دیگر عناوین انحصاری اکس باکس وان، همانند Halo 5 و Sunset Overdrive برای ویندوز ۱۰ هستند. اخیرا نیز آرون گرینبرگ اعلام داشت که Halo 5 برای رایانه‌های شخصی عرضه نمی‌شود. حال فیل اسپنسر در مصاحبه خود با IGN در مورد عرضه عناوین انحصاری اکس باکس وان برای ویندوز ۱۰ چنین گفت:

ما متعهد هستیم که بزرگ‌ترین سری‌های خود را برای اکس باکس و ویندوز بیاوریم اما این بدین معنی نخواهد بود که همه بازی‌ها سر از هر دو پلتفرم دربیاورند.

اسپنسر در مصاحبه دیگری با PC Gamer به نکات دیگری اشاره داشت:

استراتژی ما یکی کردن این دو پلتفرم نیست. چراکه وقتی کلمه «یکی کردن» را می‌شنویم ممکن است تفسیر غلطی از آن داشته باشیم. برای مثال تیم خودم می‌گوید: هی پس ما می‌خواهیم بگوییم بازی، بازی است و باید همه‌جا اجرا شود، نه این منظور من نیست.

چیزی که من می‌خواهم این است که بازی‌بازانی که برروی پلتفرم ما بازی می‌کنند، به هر تعداد بازی که می‌خواهند دسترسی پیدا کنند و توسعه دهندگان نیز با ارائه ابزار مناسب به بیشترین بازی‌باز ممکن دسترسی داشته باشند.

فیل اسپنسر به این نکته اشاره داشت که عرضه بعضی از عناوین اکس باکس وان برای ویندوز ۱۰ باعث سودمندی هردو پلتفرم می‌شود، زیرا بازی‌های بیشتری نیز از ویندوز ۱۰ برای اکس باکس وان منتشر شده و دارندکان کنسول اکس باکس وان نیز عناوین بیشتری برای تجربه در اختیار خواهند داشت.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید