پلی استیشن وی‌آر به افراد زیر ۱۲ سال توصیه نمی‌شود

۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۳

پلی استیشن وی‌آر در اواخر امسال عرضه می‌شود و سونی انتظار دارد که بازخوردهای خوبی از این دستگاه واقعیت مجازی دریافت کند. حال طبق اعلام سونی، پلی استیشن وی‌آر برای افراد زیر ۱۲ سال مناسب نیست. برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه با گیمفا همراه باشید.

در به‌روزرسانی بتا پلی استیشن ۴ با شماره 3.50، بخشی به‌نام سلامت و امنیت وجود دارد که در این بخش به کاربران اخطارها و نکات سلامت و امنیت را گوشزد می‌کند. در این بخش چنین نکاتی ذکر شده بود:

وی‌آر نباید توسط افراد زیر ۱۲ سال استفاده شود. در هنگام استفاده اطراف خود را بررسی کنید تا اشیایی در مقابله‌تان نباشند. حتما مراقب باشید که کودکان، حیوانات خانگی یا هرنوع مانع در هنگام استفاده نزدیک شما نشود.

بعضی از افراد ممکن است دچار تهوع، گیجی، تاری دید و یا دیگر ناراحتی‌های بینایی هنگام تجربه واقعیت مجازی شوند، اگر هرکدام از این علائم را در خود دیدید به‌سرعت هدست وی‌آر را از خود جدا کنید.

پلی استیشن وی‌آر در اواخر امسال عرضه می‌‌شود. سونی هنوز زمان دقیق انتشار یا قیمت آن را اعلام نکرده است اما قیمت هدست واقعیت مجازی پلی استیشن وی آر که ساخت آن را شرکت سوینی بر عهده دارد، طبق اعلامیه وبسایتی در کشور چک، گفته می شود که قیمت آن کمی از ۵۰۰ دلار کمتر است.

قیمتی که این وبسایت مدعی است شرکت سونی در نظر گرفته، بالغ بر ۱۱,۹۹۰ کرونا (واحد پول کشور چک) می باشد که برابر با ۴۹۰ دلار است. البته در نظر داشته باشید که این قیمت به هیچ وجه رسمی و قطعی نمی باشد و باید ببینیم خود سونی چه چیزی را اعلام می کند.

دیگر هدست های واقعیت مجازی یعنی آکیولس ریفت و ویو به ترتیب ۶۰۰ و ۸۰۰ دلار قیمت خورده اند. اگر سونی بیاید هدست خود را به قیمت ۵۰۰ دلار یا کمتر عرضه کند، واقعا قضیه جالب خواهد شد.

طبق گفته ی این شخص گیم اسپات خود را برای محصولات وی آر آماده کرده و محصول سونی را پاییز بعدی منتشر می کند. همچنین آقای رینز بیان کرد که شرکت آن ها درحال بحث در مورد Oculus و HTC Vive بوده اند.

سونی هنوز قیمت و تاریخ عرضه ی رسمی از پلی استیشن وی آر منتشر نکرده است.

بد نیست بدانید امروز در اخبار صبحگاهی شبکه ی فاکس آقای رینز حضور داشت و توضیح می داد که چقدر پرداخت مالیات یک نفر مفرح تر است اگر مانند یک بازی ویدیویی بود. البته شخصا باید بگویم که فکر نمیکنم آن چنان مفرح باشد مخصوصا اگر پولی بدهکار باشید.

در کنار این وی در این مصاحبه یک پیش بینی از طرف یکی از اعضای شرکتش به نام گلدمن ساچ را بیان کرد که می گفت بازار پلی استیشن وی آر تا سال ۲۰۲۵ به ارزش ۸۰ میلیارد دلار خواهد بود.رینز قبلا هم گفته بود که پلی استیشن وی آر با وجود بازی هایی که درحال ساخت برای آن می باشد شانس برای فروش خوب دارد.

در ماه مارس قرار است که اطلاعات بیشتری پیرامون پلی استیشن وی آر از سوی سونی منتشر شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید