بازیتک، شبکه اجتماعی فعالان حوزه بازی

۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۸

 

بازی، عالی ترین شکل پژوهش است.  “آلبرت اینشتن”

دانشمندان را دوست ندارید؟ افلاطون هم معتقد بود زندگی را باید بازی کرد. تمام موجودات زنده در حال رقابت‌اند، اما از میان آن‌ها تنها انسان متوجه شد که لذت رقابت الزاما به حذف یا محرومیت‌های جدی برای یکی از طرفین منتهی نمی‌شود؛ و بازی کردن به همین ترتیب به بخشی از زندگی انسان تبدیل شد. بازی، در عین آوردن لذت رقابت به متن زندگی انسانی، خیلی سریع تبدیل به ابزاری برای آموزش، انتقال و حفظ فرهنگ، کسب و کار و موارد دیگر شد. بازی کردن آن اندازه جدی است که یک مسابقه پینگ پونگ در آوریل 1972 بسترساز گفتگوی دوباره دو ابرقدرت بلوک شرق و غرب (آمریکا و چین) شد. بازی کردن، نه یک سرگرمی، بلکه یک نیاز است.

این نیاز مانند تمام نیاز های دیگر انسان، در سیر تحولات عصر داده به پیش می‌تازد. سرعت بازی کردن و تعداد رقبا دو خصوصیتی است که بیش از سایر عناصر دنیای بازی تحت تاثیر قرار گرفته‌اند. یک شهروند دهکده جهانی، می خواهد یک رتبه جهانی داشته باشد و بتواند به همان سادگی با کسی در آن طرف اقیانوس شطرنج بازی کند. گیم سنترها، بر اساس همین نیاز متولد شده‌اند  و نمونه‌های موفق آن‌ها در کلاس جهانی در دسترس است. یک گیم سنتر، تمام نقش هایی که در چرخه کسب و کار صنعت بازی تعریف می‌شوند، شامل می‌شود. در چند سال اخیر، بازی سازی حرفه‌ای و مشاغل و موقعیت‌های مرتبط با آن در ایران به شکل فزاینده‌ای از نظر کمی و کیفی رشد کرده است.

“بازیتِک”، یک گیم سنتر مجازی ایرانی بازی با تمرکز بر بازی‌های تحت موبایل و وب است که سعی در کنار هم قرار دادن تمامی حلقه‌های زنجیره بازی دارد. بازیتک، علاوه بر یک بازار بازی (گیم استور)، خدمات (سرویس استور) را نیز در بستر شبکه اجتماعی به بازی سازان، سناریست‌های بازی و بازی نویس‌ها ارائه می‌دهد و این گروه می‌توانند از بسیاری از سرویس‌های مد نظر خود برای ساخت و انتشار بازی‌ به صورت رایگان استفاده کنند. در بستر بازیتک، بازی سازان نیازی به توسعه فرآیندهای ایجاد بازی‌های چند نفره و تعامل‌ فنی با سرورها نخواهند داشت و تولیدکنندگان بازی‌های گرافیکی موبایلی و تحت وب نیز می‌توانند از بستر بومی‌شده‌ای که بازیتِک در اختیار آن ها می‌گذارد استفاده کنند. این عناوین و تقسیم بندی‌ها با مراجعه به سایت بازیتک برای شما شفاف‌تر خواهند شد.

اما اگر تا امروز با دنیای بازی سازی ارتباطی نداشته اید هم، بازیتک پیشنهاد هایی برای شما دارد! با شنیدن عنوان لیگ چه چیزی را به خاطر می آورید؟ اگر ذهن شما به سمت لیگ های حذفی و غیرحذفی فوتبال رفته است، چندان از مطلب دور نشده‌اید. انواعی از لیگ‌ها، روی بازی‌هایی که در سامانه بازیتک وجود دارند قابل تعریف هستند. نقش جامیست که در این سامانه تعریف شده است، مربوط به تعریف و اجرای لیگ‌های بازی است. شما می توانید از همین امروز با قرار گرفتن در جایگاه حامی لیگ، با دریافت تبلیغات یا حق عضویت به کسب و کار بپردازید.

هنوز تردید دارید؟! بازی کردن را که دوست دارید؟ شما می توانید در بازیتک یک بازی باز باشید و فقط بازی کنید! بازیتک برای نوروز 95 لیگ‌هایی با جوایز جذاب در نظر گرفته است که دارای جدول رده بندی هستند و شما در هر لحظه می توانید فاصله خود را با جایزه نهایی تخمین بزنید. رفت و آمدهای خانوادگی نوروز 95 می‌تواند برای شما متفاوت از سال‌های قبل باشد، اگر اقوام و دوستانتان را به شرکت در لیگ خودتان یا لیگی که در آن بازی می‌کنید دعوت کنید. نظر شما چیست؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید