مدیربازاریابی اکس باکس به انتشار Gears of War 4 برای رایانه‌های شخصی اشاره کرد

۱۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۶

در چند هفته گذشته مایکروسافت به‌صورت کامل استراتژی انتشار عناوین انحصاری خود را تغییر داده است و هر دو پلتفرم ویندوز و اکس باکس خود را پشتیانی ‌می‌کند. حال طی مصاحبه اخیر Gameblog با آرون گرینبرگ، مدیربازاریابی اکس باکس، Gears of War 4 نیز برای رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه با گیمفا همراه باشید.

در هفته‌های گذشته شاهد تایید شدن عنوان مورد انتظار Quantum Break برای ویندوز ۱۰ بودیم. سپس در این هفته نیز نسخه رایگان و محدود Forza 6 برای ویندوز ۱۰ تایید گردید. آرون گرینبرگ در طی مصابحه خود با Gameblog از انتشار Gears 4 برای رایانه‌های شخصی گفت.

هدف ما این است که بازی‌باز را از تجربه عناوین‌مان محروم نکنیم. چیزی که ما می‌خواهیم این است که عناوین‌مان توسط بیشترین بازی‌باز ممکن تجربه شود. اینکار باعث موفقیت بیشتر می‌شود و به ما اجازه می‌دهد این موفقیت را در ساخت عناوین بیشتر صرف کنیم. Quantum Break را در نظر بگیرید که برروی اکس باکس وان و ویندوز ۱۰ منتشر می‌شود، این کار هم به ما و هم به رمدی کمک می‌کند. این دیدگاه ماست. ما همچنان سرمایه‌گذاری‌های مختلفی برای توسعه عناوین انحصاری کنسولی مثل Gears of War 4 و ReCore درکنار Halo Wars 2 می‌کنیم. قصد ما ایجاد یک اکوسیستم عظیم برای بازی‌بازان است.

ما می‌دانیم که بسیاری برروی کنسول‌های ما بازی‌ها را تجربه می‌کنند و ما نیز همچنان بهترین بازی‌ها را برای آن می‌آوریم. درکنار بازی‌های کنسول، عناوینی نیز وجود دارند که می‌توانند به‌صورت همزمان برای رایانه‌های شخصی و کنسول اکس باکس وان انتشار یابند. عنوان Quantum Break را درنظر بگیرید. شما در صورت پیش‌خرید نسخه اکس باکس وان، نسخه ویندوز ۱۰ را به رایگان دریافت می‌کند، بازی‌بازان استفاده‌های زیادی از آن می‌برند. ذخیره سازی‌ها شما برروی هر دو پلتفرم قابل تجربه هستند و شما می‌توانید دقیقا در جایی که نسخه کنسولی را رها کردید، در نسخه ویندوز ۱۰ ادامه دهید. ما می‌دانیم که بازی‌بازان بسیاری در رایانه‌های شخصی عناوین ما را تا‌به‌حال تجربه نکرده‌اند. برای ما هدف آن است که بازی‌بازان برروی پلتفرمی که هم‌اکنون دارند و می‌خواهند بازی کنند، به تجربه عناوین‌مان بپردازند.

همانطور که در متن خواندید، مدیربازاریابی اکس باکس از Gears of War 4 به‌عنوان انحصاری کنسولی یاد کرد. مطمئنا چنین حرفی یک اشتباه لفظی نبوده است و حال باید در انتظار تایید رسمی از سوی مایکروسافت باشیم. این احتمال نیز وجود دارد که همانند نسخه محدود و رایگان Forza 6 برای رایانه‌های شخصی، بخشی از Gears 4 (مثلا تنها بخش چندنفره) برای رایانه‌های شخصی عرضه شود. با انتشار Gears 4 تنها Crackdown 3 و Scalebound عناوین کاملا انحصاری کنسول اکس باکس وان باقی خواهند ماند.

استدویو کوالیشن که به عنوان سازنده عنوان Gears of War 4 شناخته می شود، از آقای کلیف بلزنسکی که به عنوان طراح سابق سری بازی Gears of War شناخته می شوند، دعوت به عمل آورده تا نگاهی به پروژه آنها داشته باشند. اینطور که به نظر میرسد، آقای بلزنسکی جذب این عنوان شده اند و به آن علاقه دارند.

متن زیر را آقای کلیف بلزنسکی در سایت توئیتر منتشر کرده اند:

به تازگی یک تماس تلفی با دوستی داشتم که بر روی نویسندگی سری جدید Gears کار می کند. به نظر میرسد همه راضی خواهیم شد  :-)

در ادامه ایشان گفته اند که استودیو کوالیشن کاملا از او در ساخت Gears of War 4 کمک می گیرند تا با جهت دهی به ریشه های این عنوان، کیفیتی مشابه عناوین ساخت خود آقای بلزنسکی را شاهد باشید. Gears of War 4 در نمایشگاه E3 2015 بود که معرفی شد، شخصیت های داستان آن جدید هستند و اولین عنوان در سری Gears of War محسوب می شود که ساخت آن را اپیک گیمز بر عهده ندارد. حق ساخت بازی های Gears of War به مایکروسافت فروخته شده و این شرکت کوالیشن را مامور ساخت عنوان جدید قرار داده است.

استدویو نامبرده سال گذشته Gears of War: Ultimate Edition را عرضه کرد و با توجه به کیفیت خوبی که این عنوان داشت، می توان گفت که انتخاب سازنده بازی بعدی مناسب بوده است.

برای ورود به بتا Gears of War 4 شما باید Gears of War Ultimate Edition را خریداری کرده و بازی کنید. در این میان اگر با کنسول اکس باکس وان خود به اینترنت وصل باشید، دسترسی زودهنگام به بتا Gears of War 4 نصیبتان خواهد شد.

فراموش نکنید که آنلاین شدن به هنگام اجرای Gears of War Ultimate Edition برای دریافت کد الزامیست. نکته قابل ذکر دیگر این است که کار گفته شده را حتما تا ۱ مارس باید انجام  دهیدکه همین امروز می شود! پس زمان را در ساعات باقی مانده از دست ندهید و اگر به شرکت در بتا Gears of War 4 علاقه مند هستند سریعتر اقدام کنید. فقط کافیست تا برای چند دقیقه در بخش تک نفره یا چندنفره حضور به عمل آورید.

جدیدترین شماره مجله Xbox Magazine US در مصاحبه‌ای با راد فرگوسن اطلاعات تازه‌ای را از عنوان Gears of War 4 انتشار داده است. طبق گفته‌های فرگوسن تیم آن‌ها از بخش چندنفره Gears of War Ultimate که برروی فریم‌ریت ۶۰ قرار داشت، نکات بسیاری را آموخت و از این تجربیات در ساخت Gears of War 4 استفاده می‌کند. به‌گفته فرگوسن هدف تیم داشتن فریم‌ریت ۶۰ در عنوان Gears 4 است.

در بخش چندنفره Gears of War Ultimate برای نخستین بار از فریم‌ریت ۶۰ در کل تاریخچه سری استفاده شد و حقیقتا تجربیات زیادی را به ما داد که فریم‌ریت ۶۰ چه تغییراتی را می‌تواند در گیم‌پلی ایجاد کند. ما می‌خواهیم در Gears of War 4 نیز به‌چنین استانداردی برسیم.

زمانی که نخستین Gears of War در سال ۲۰۰۶ منتشر شد، بسیاری گرافیک آن را تحسین کردند و IGN نیز آن را گرافیکی‌ترین عنوان اکس باکس ۳۶۰ در سال ۲۰۰۶ دانست. به‌گفته فرگوسن عنوان Gears of War 4 قرار است همانند نخستین عنوان از سری Gears of War که قدرت اکس باکس ۳۶۰ را نشان داد، توانایی گرافیکی کنسول اکس باکس وان را به نمایش بگذارد.

همانطور که نخسین عنوان سری قدرت گرافیکی اکس باکس ۳۶۰ را نمایان کرد، Gears 4 نیز قدرت اکس باکس وان را به شما نشان خواهد داد.

در E3 2015 بود که راد فرگوسن این عنوان را به‌صورت انحصاری برای کنسول اکس باکس وان معرفی کرد و تاریخ عرضه آن نیز پاییز ۲۰۱۶ اعلام شده است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید