آیا AMD Radeon Fury X2 با هوا خنک خواهد شد؟

۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۵

ظاهرا کارت‌گرافیک دو هسته‌ای جدید کمپانی AMD که بر اساس معماری Fiji طراحی شده و اخیرا  تأخیر خورد، در سیستم High End متعلق به شرکت Falcon Northwest و به عنوان یک پکیج توسعه‌دهنده برای فناوری واقعیت مجازی به‌کار گرفته می‌شود.با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

اخیرا Roy Taylor از شرکت AMD در یک توییت تصویری از “بهترین بسته‌ توسعه‌دهنده برای فناوری واقعیت مجازی که از DX 12 نیز پشتیبانی می‌کند” به اشتراک گذاشت. این مسئله موجب شد که وب‌سایت‌های سخت‌افزار سراسر دنیا حدس و گمان‌هایی در مورد استفاده از Radeon Fury X2 در این سیستم بزنند.

اگر نگاهی به این رایانه‌ی جدید شرکت Falcon Northwest بیندازید و از بخش شیشه‌ای کیس، کارت گرافیک آن‌ را مشاهده کنید، شاهد یک کارت‌گرافیک با خنک‌کننده‌ هوازی هستید که طبق مقایسه‌ی ارائه شده توسط وب‌سایت VideoCardz، از نسخه‌ی مرجع Radeon R9 390X کوچک‌تر است.  برخی احتمال دادند که این کارت یک R9 380X می‌باشد که عملا ممکن نیست. چون اولا این کارت در حد عبارت “بهترین پکیج توسعه‌دهنده برای فناوری واقعیت مجازی” نیست. دوما باز هم طبق مقایسه‌ی VideoCardz، امکان ندارد که این کارت یک 380X باشد.

نکته‌ دیگری که می‌تواند تائید‌کننده‌ این مطلب باشد، هماهنگی بهتر R9 Nano نسبت به سایر کارت‌های AMD با خنک‌کننده‌های هوازی است. باید منتظر ماند و دید که آیا این شایعات حقیقت دارند و غول دوهسته‌ای AMD بدون خنک‌کننده‌ مایع عرضه می‌شود یا خیر.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید