پلی استیشن تی وی دیگر در کشور ژاپن عرضه نخواهد شد

۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۳

به نظر می رسد دستگاه پلی استیشن تی وی آن طور که باید و شاید از نظر فروش عملکرد خوبی در کشور ژاپن نداشته و به تازگی شرکت سونی رسما اعلام کرده است که پلی استیشن تی وی دیگر در این کشور عرضه نخواهد شد.

اگر نگاهی به فهرست محصولات شرکت سونی در کشور ژاپن بیاندازیم، در صفحه مربوط به دستگاه پلی استیشن تی وی، به زبان ژاپنی عبارت “出荷完了” را مشاهده می کنیم که اگر آن را به زبان فارسی ترجمه کنیم، عبارت ” توقف عرضه” به دست می آید. بله درست متوجه شدید؛ سونی رسما اعلام کرده است که دستگاه پلی استیشن تی وی دیگر در کشور ژاپن عرضه نخواهد شد. این موضوع را می توان از دو جهت بررسی کرد:

1- دلیل اصلی تصمیم سونی مبنی بر توقف عرضه دستگاه پلی استیشن تی وی در کشور ژاپن را می توان فروش ضعیف این دستگاه در این کشور دانست. از زمان عرضه پلی استیشن تی وی در نوامبر 2013، تنها صد و هشتاد و پنج هزار عدد از این دستگاه در کشور ژاپن به فروش رفته است. پلی استیشن تی وی ابتدا با قیمت 99 دلار عرضه شد و سپس بسیاری از فروشگاه ها برای فروش این دستگاه به اجبار قیمت آن را بسیار پایین آوردند به طوری که هم اکنون می توانید این دستگاه را با قیمت فقط 50 دلار از فروشگاه آمازون خریداری کنید.

2- پلی استیشن تی وی از بسیاری از عناوین پی اس ویتا، پلی استیشن 1 و پی اس پی پشتیبانی می کند و حتی این دستگاه به وسیله پشتیبانی از PlayStation Now به کاربران خود اجازه می دهد تا عناوین پلی استیشن 3 و پلی استیشن 4(از طریق قابلیتremote-play) را نیز بر روی این دستگاه استریم کنند. اما مشکل این جاست که این دستگاه همه این کار ها را کاملا درست انجام نداده و به گفته برخی منابع( از جمله سایت گیم اسپات)، در اجرای آن ها با مشکلات بسیاری همراه است و به همین دلیل بسیاری از سازندگان، عناوین خود را بدون قابلیت پشتیبانی از تلویزیون پلی استیشن عرضه می کنند.

به هر حال سونی تصمیم گرفته است تا عرضه این دستگاه را در کشور ژاپن متوقف کند. البته این موضوع کمی زمان برده و اگرچه هنوز تاریخ دقیق آن مشخص نیست اما به نظر می رسد خود دستگاه همراه با باندل آن(شامل DualShock 3 و یک کارت حافظه) دیگر در کشور ژاپن عرضه نخواهند شد. البته لازم به ذکر است که دستگاه پلی استیشن تی وی همچنان در آمریکای شمالی و کشورهای اروپایی در دسترس خواهد بود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید