مردی در برابر شمشیر / پیش نمایش Metal Gear Rising: Revengeance

PS3 ، Xbox 360 ، مقالات ، پیش‌نمایش ۲۵ مرداد ۱۳۹۱ - ۲۱:۳۰

Metal Gear Rising: Revengeance با تغییراتی بسیار زیاد در مقایسه با برادر بزرگتر خود metal gear solid و به سازندگی Platinum Games قصد دارد تا تجربه ای متفاوت از این سری را برای گیمر ها به ارمغان بیاورد.

Metal Gear Rising: Revengeance  عنوان جديدي از سري بازي هاي Metal Gear است اين بازي براي اولين بار در E3 2009 و در کنفرانس مطبوعاتي مايکروسافت با نام وقت Metal Gear Solid: Rising معرفي شد در ابتدا قرار بود که توليدات Kojima Productions به طور مستقيم در بازي نقش داشته باشد بعد از آن مدت ها از اين بازي خبري نبود تا اين که در آغاز سال 2011 هيديو کوجيما تصميم گرفت که ساخت دوباره بازي را با نامي جديد به دست استديو ي Platinum Games بسپارد و به طور رسمي اين خبر در تاريخ 10 دسامبر 2011 اعلام شد و کوجيما به عنوان تهيه کننده اجرايي با يوري کوري کادو از Kojima Productions و اتسوشي اينابا از Platinum Games براي بازي انتخاب شدند و اعلام شد که اين تيم به طور رسمي مدير بازي خواهند بود.

در دسامبر 2011 و پس از يک وقفه اي طولاني آقاي کوجيما و تهيه کننده Platinum Games آقاي اتسوشي اين بار در يک کنفرانس مطبوعاتي در مورد Metal Gear Rising: Revengeance حضور يافتند در اين جلسه بيشتر در مورد عدم حضور مستقيم تيم Kojima Productions صحبت شد به گفته ي کوجيما دليل اين کار ميدان دادن به کارکنان جوانتر براي ساخت اين بازي بود ظاهرا بازي در حدود شش ماه کنسل شده بود و Platinum Games در اواخر 2010 وظيفه ساخت بازي را بر عهده گرفته بود.

حتما اطلاع داريد که قبلا قرار بر اين بود که داستان بازي وقايع بين MGS2 و MGS4 را نشان بدهد اما با توجه به عوض شدن استديو اين مورد هم تغيير کرده است به عقيده Platinum Games اين کار باعث مي شود که آن ها ايده هاي خودشان را در بازي مورد استفاده قرار دهند نوسندگان اين سري ، شرکت Kojima Productions و آقاي تسو تاماري به عنوان سرپرست نويسندگان خواهند بود . وقايع بازي مدتي بعد از MGS4 روي ميدهد و raiden شخصيت اصلي بازي توسط يک ارتش نظامي خصوصي و شرکتي امنيتي با نام (PMSC) در کشوري که پس از يک جنگ خونين داخلي در حال احياست وظيفه حفاظت از VIP ، آموزش هاي نظامي و وظايفي ديگر را بر عهده دارد اما پس از مدتي اين کشور توسط cyborgs مورد حمله قرار ميگيرد و raiden را باري ديگر مجبور به مبارزه ميکند گفته شده است همچنين شخصيت منفي “Jack the Ripper” که به ظاهر در MGS4 کشته شد در اين شماره بازخواهد گشت.گفته شده که داستان بازي هيچ ارتباطي به سري هاي قبليMetal Gear Solid نخواهد داشت .

18813685482813746699 مردی در برابر شمشیر / پیش نمایش Metal Gear Rising: Revengeance

به گفته ي کوجيما براي ساخت اين بازي بيشتر استديوهاي بازي حتي استديوي هاي غربي در اولويت قرار داشتند اما در نهايت اين Platinum Games بود که وظيفه ساخت بازي را بر عهده گرفت چيزي که در حال حاضر مشخص شده است در اين است که بازي تمرکز بسياري بر روي شمشير کتاناي raiden قرار داده است که به طور واضح استديو هاي بازي سازي ژاپني بهتر از انجام اين کار برمي ايند البته ميتوان اين عمل را نوعي نقطه اميدواري در بازي دانست زيرا مشخص نبود که اگر بازي به دست غربي ها سپرده ميشد حتي ممکن بود که سلاح معروف مارکوس فينيکس يعني اسلحه اره برقي هم به بازي اضافه شود. از آن جا که تيم ساخت بازي به طور کل عوض شده است بازي بيشتر بر روي برش ها و تيکه تيکه کردن دقيق متمرکز شده است و گيم پلي بازي کمتر در حالت مخفي کاري خواهد بود و بيشتر شبيه به پروژه هاي قبلي Platinum Games که معروف ترين آن Vanquish است با خيل عظيمي از دشمنان مبارزه خواهيد کرد . سيستم برش به بازيکن اين اجازه را مي دهد که در نبرد ها شرکت کرده و با قابليت “free slicing” دشمنان را به صورت بسيار دقيق تکه تکه کرد . تقريبا هر نوع شي از جمله وسايل نقليه و دشمنان قابليت برش را دارا مي باشند . البته بازيکن مي تواند اندک وسايل محيطي را هم مثل ستون ها و ديوار ها را هم براي راحتي در گيم پلي برش بدهد . هر وسايل موجود در در بازي در هنگام برخورد شمشير به صورت رنگ نارنجي در مي آيند اين ويژگي به بازيکن دقيقا مي فهماند که کدام يک از مناطق دشمنان بريده شده است .Rising همچنين داراي نوعي حالت bullet time يا آهسته کردن زمان مي باشد . اين ويژگي در بازي کمک شاياني به بازيکن خواهد کرد . مثلا فرض را بر اين بگيريد که دشمني در حال سقوط از ساختمان مي باشد raiden مي تواند با فعال کردن اين حالت ، با دقت بسيار فراوان اجزاي دشمن را قبل از فرود به زمين از زواياي مختلف تکه تکه کند . البته اين حالت داراي فايده هاي ديگر از جمله فرو ريختن يک ستون بر سر دشمنان ، نابودي کاور و ديگر موارد استراتژيک وار را شامل خود مي کند.

اگر چه که سلاح اصلي بازي شمشير هايي با قدرت بالا خواهند بود اما شما همچنين سلاحي با نام “sub-weapons” را هم داريد از موارد قابل توجه بازي در اين است که هيچ کدام از اسلحه ها و مهمات دشمنان را بعد از کشته شدن آن ها نمي توان مورد استفاده قرار داد اما حداقل مي توانيد زماني که در حال جنگ با آن ها هستيد از سلاح هايشان در مقابل آن ها استفاده کنيد . يکي از ويژگي هاي کليدي گيم پلي در مورد بخش انرژي، مهمات و اقلام است که بازيکن مي تواند اين آيتم ها را از طريق تجزيه و تحليل بدن ربات ها و همچنين سايبورگ ها دربياورد . بله درست فهميده ايد آيتم هاي کليدي زنده ماندن شما در بدن دشمنانتان نهفته است . براي مثال در E3 2010 ، raiden باتري را از ستون فقرات موجودي بيرون مي کشد و بعد از مدتي باتري را براي التيام زخمش جذب خود مي کند اين يکي از عناصر جالب گيم پلي است که Platinum قول داده کماکان در بازي حضور داشته باشد به عنوان مثال در موارد جديدتر بازيکن اين قابليت را دارد که مايعاتي را از بدن سايبورگ ها براي به دست آوردن الکتروليت استخراج کند. همچنين raiden توانايي دفع حملات دشمنان را حتي زماني که پشت خود را به آن ها کرده دارا مي باشد.

63321708257484203511 مردی در برابر شمشیر / پیش نمایش Metal Gear Rising: Revengeance

يکي از نکات قابل توجه در بازي در اين است که شما با هيچ گونه دشمن انسان روبرو نخواهيد شد تمامي سربازان و دشمناني که raiden با آن ها مواجهه مي شود موجوداتي به نام cyborgs هستند دليل اين کار جلوگيري از ممنوع شدن بازي در ژاپن اعلام شده است .   از ويژگي هاي جديد raiden بازوهاي بسيار قدرتمند اوست به گونه اي که در يکي از تريلر هاي بازي ما raiden را ميبينيم که در حال مبارزه با Metal Gear RAY است و پس از مدتي به وسيله يکي از بازو هايش او را نگه ميدارد و به هوا پرتاب ميکند يا به وسيله همين بازو ها قطار ي را قبل از برخورد با ديوار نگه مي دارد .سرعت و مهارت raiden در شمشير زني بسيار بالاتر از نسخه هاي قبليست و ميتوان در عرض چند ثانيه خيل عظيمي از دشمنان را تکه تکه کرد به گفته سازندگان خون در اين شماره به وفور يافت خواهد شد و با توجه به نبود مولتي پلير آن ها تمام توان خود را خواهند گذاشت تا بازي شايسته و در خور نام Metal Gear بسازند شايد با خود بگوييد که اين همه صحنه هاي اکشن اصولا در بازي که قسمت ها قبلي ان تمرکز شديد بر روي مخفي کاري دارند واقعا لازم است ؟ در اين مورد سازندگان بازي اعلام کرده اند(( که هيچ وقت در سري قسمت هاي گذشته raiden ماموريت هاي خود را به صورت مخفي کاري پيش نميبرده است پس بنابر اين دليلي هم ندارد که تمرکز خود را بر روي بخش مخفي کاري بگذارنداما تمامي تلاشمان را خواهيم کرد که بازي چندان از اصول خود دور نشود)). همچنين آقاي کويانتون فلن که بيش از اين شاهد صداي زيباي او در MGS2, MGS4 در اين نسخه هم به جاي شخصيت raiden صحبت خواهد کرد.

اصولا رسم نيست که قبل از انتشار بازي در مورد گرافيک  ايراد گرفت ولي آن چيزي که در تريلر ها به نمايش درآمد ثابت کرده که گرافيک بازي در مقايسه با تريلر قبلي نسبتا افت کرده است بنا گفته ي سازندگان دليل اين اتفاق در اين است که اين بازي ديگر با موتور Fox Engine ساخته نميشود و از موتور کاملا جديدي براي ساخت  بازي استفاده شده است البته نبايد نيمه خالي ليوان را هم ديد زيرا بنا به سفارش کوجيما Metal Gear Rising بر روي 60 فريم در ثانيه اجرا مي شود و تمامي شخصيت ها داراي موشن کپچر خواهند بود.در هر صورت فقط ميتوان اميدوار بود که قبل از پوليش نهايي بازي گرافيک بازي بهتر از اين شود.

 

Metal Gear Rising در واقع ايده کوجيما نيست به عقيده او اگر براي ساخت اين بازي بايد اسلحه يا شمشير کتانو را انتخاب ميکرد احتمالا اسلحه را ترجيح ميداد نمي توان فهميد که آيا او از اين همه تغيير و تحول در بازي راضي هست يا نه اما به گفته ي Platinum Games اين استديو پاسخ خوبي به اعتماد هيديو کوجيما خواهد داد هدف اين تيم ساخت يک بازي سرگرم کننده با اکشن بسيار بالاست به گفته ي سازندگان شعار بازي ( انتقام همراه با انتقام است)در هر صورت اين همه تغيير و دست به دست شدن بازي باعث بازخورد هاي منفي بسياري شده است اما باز هم نمي توان در مورد شکست و يا پيروزي اين بازي پيش گويي کرد بايد تا عرضه بازي منتظر ماند و نتيجه را ديد. اين بازي در تاريخي نامعلوم براي PlayStation 3, Xbox 360 و PC منتشر خواهد شد.

 

12345678910(بدون امتیاز)
Loading...
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید