هدست ویو HTC از آکیولس ریفت 200 دلار گرانتر است

۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۳

زمانی که شرکت آکیولس وی آر پیش فروش هدست واقعیت مجازی خود یعنی آکیولس ریفت را با قیمت نهایی 600 دلار کلید زد، خیلی بر این باور بودند که قیمت اعلام شده بسیار هنگفت است و حتی گمان می رفت که ولو با هدست واقعیت مجازی شرکت HTC به نام ویو، حتما پیروز میدان خواهد بود. حال که قیمت ویو اعلام شده است، بایستی بگوییم که همان آکیولس ریفت قیمت مناسب تری دارد!

پیش فروش هدست واقعیت مجازی ویو که حاصل همکاری دو شرکت ولو و HTC است، 4 روز دیگر شروع خواهد شد و قیمت اعلام شده برای آن 799 دلار است، دقیقا 200 دلار گرانتر از آکیولس ریفت. ویو حتی با تاریخ عرضه حدودی در ماه آوریل، دیرتر از آکیولس که عرضه آن برای ماه مارس در نظر گرفته شده هم به بازار می آید.

البته با توجه به سخت افزاری هم که ویو دارد، چنین قیمتی خیلی عجیب نیست و طبیعی است که با آکیولس اختلاف داشته باشد. هدست آکیولس ریفت دارای یک کنترل اکس باکس وان در جعبه خود است و یک کنترلر ویژه نیز بعدا عرضه خواهد شد. از طرفی ویو علاوه بر دارا بودن کنترلر مخصوص، از سیستم Lighthouse هم برای اسکن اتاق و ردیابی حرکات شما استفاده می کند.

برای اینکه قبول کردن این قیمت راحت تر شود، تمامی هدست های ویو در زمان عرضه دارای 2 عنوان Job Simulator و Fantastic Contraption به صورت رایگان همراه خود خواهند بود تا حداقل چیزی برای تجربه بر روی دستگاه گران قیمت خود داشته باشید.

قیمت های 600 دلاری و 800 دلاری هدست های واقعیت مجازی در اوایل کار خود قطعا چیزی نیست که باعث شود شاهد حضور این دستگاه ها در خانه های زیادی باشیم.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید