EA به‌عنوان یکی از تحسین‌ برانگیزترین شرکت‌های جهان معرفی شد

۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۲

تغییر راهبردها و سیاست‌ها تاثیر خود را گذاشته است و ناشری که چندین بار برنده ننگ‌آور “بدترین شرکت آمریکا” بود، حال توسط مجله معتبر Forbes در بین تحسین برانگیزترین شرکت‌های جهان قرار گرفته است؛ گرچه EA در بین ۵۰ شرکت برتر نبود اما رسیدن به چنین جایگاهی پس از وضعیت اسفبار آن‌ها در چند سال گذشته حقیقتا قابل ستایش است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه با گیمفا همراه باشید.

ملاک رده‌بندی در این لیست، شهرت و اعتبار بوده است. نظرسنجی گرفته شده توسط گروه Korn Ferry Hay انجام شده است. حدود ۱۵۰۰ شرکت در آمریکا حضور داشته‌اند؛ این شرکت‌ها براساس درآمد‌شان انتخاب شده‌اند. حدود هزار شرکت آمریکایی و ۵۰۰ شرکت نیز غیرآمریکایی در ایالات متحده فعالیت می‌کنند. شرکت‌های غیرآمریکایی باید درآمدی بالاتر از ۱۰ میلیارد دلار می‌داشتند تا در لیست قرار گیرند. گروه Korn Ferry Hay پانزده عدد از بزرگ‌ترین شرکت‌های هر صنعت بین المللی را انتخاب کردند. در کل ۶۵۲ شرکت از ۳۰ کشور جهان در نظرسجی شرکت داده شدند. حال گروه Korn Ferry Hay از مدیران اجرایی، کارگردانان و تحلیلگران هر صنعت خواسته است تا به شرکت مورد نظر که در حوزه آن صنعت به‌خصوص فعالیت می‌کند، براساس ۹ شاخص ارائه شده نمره دهد. این شاخص‌ها از ارزش سرمایه‌گذاری تا مسئولیت‌های اجتماعی دسته‌بندی شده بودند. اگر شرکتی بخواهد در لیست تحسین برانگیزترین‌ها قرار گیرد بایستی نمره‌ای بالاتر از نصف شرکت‌های موجود داشته باشد.

با وجود اینکه EA توانسته است در این لیست قرار بگیرد اما بازهم بازی‌بازان دل خوشی از این شرکت ندارند. شرکت EA در بین بازی‌بازان بخاطر شیوه‌های حریصانه‌اش مشهور است. انتشار بازی‌های ناکامل، انتشار بسته‌های الحاقی پولی غیرضروری و همچنین ادامه دادن سری‌های تمام شده و خراب کردن نام آن‌ها برای درآمد بیشتر از جمله راهبردهای اخیر این شرکت بوده که حال گویا تغییر کرده است.

گرچه در سال‌های اخیر این شیوه‌های حریصانه کمتر یا به‌طورکلی متوقف شده‌اند. انتشار عنوان مستقل Unravel نشان داد که EA حقیقتا به‌دنبال تغییر دیدگاه عمومی نسبت به‌ خود است. عرضه سرویس‌های مشتری مداری مثل EA Access برای اکس باکس وان و Origin Access برای رایانه‌های شخصی از جمله تلاش‌های اخیر این شرکت بود. باید دید که آیا EA شیوه‌های مشتری‌مداری خود را ادامه می‌دهد یا نه؛ تا به‌اینجای کار این شرکت در مسیر خوبی قرار گرفته است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید