گیفت کارت
گیفت کارت

کنسول اکس باکس وان در آینده ای نزدیک از موس و کیبورد پشتیبانی خواهد کرد

۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۴

سال گذشته مایکروسافت قابلیت استریم کردن عناوین رایانه های شخصی روی کنسول اکس باکس وان را معرفی کرد و حتی فیل اسپنسر، مدیر اکس باکس، به این نکته اشاره کرد که کنسول اکس باکس وان از موس و کیبورد نیز پشتیبانی خواهد کرد. حال به نظر می رسد که این موضوع در آینده ای نزدیک به واقعیت تبدیل خواهد شد. با جزییات بیشتر با گیمفا همراه باشید.

سال گذشته میلادی، شرکت مایکروسافت و به خصوص آقای فیل اسپنسر، مدیر اکس باکس، بارها در رابطه با این موضوع صحبت کرده اند که هدف از توسعه ویندوز 10، ایجاد زمینه هایی برای استریم کردن عناوین رایانه های شخصی بر روی کنسول اکس باکس وان است و حتی فیل اسپنسر از علاقه خود در این رابطه صحبت کرده و اشاره کرد که کنسول اکس باکس وان از موس و کییورد نیز پشتیبانی خواهد کرد. حال مدت هاست که جزییات بیشتری در این رابطه منتشر نشده است و مطمئنا بسیاری از کاربران می خواهند بدانند که آیا واقعا این موضوع عملی خواهد شد یا این که توسط مایکروسافت به دست فراموشی سپرده شده است.

به تازگی یکی از کاربران در رابطه با این موضوع در شبکه های اجتماعی از آقای فیل اسپسنر پرسید:

آقای اسپنسر، آیا همچنان قصد داشته تا این قابلیت را در کنسول اکس باکس وان عملی سازید یا این که برنامه های شما تغییر کرده است؟

آقای فیل اسپنسر پاسخ داد:

بله این کار را حتما انجام خواهیم داد.

این خبر بسیار خوبی برای کاربرانی است که ترجیح می دهند تا عناوین اکس باکس و به خصوص عناوین تیراندازی را به جای کنترلر با موس و کیبورد تجربه کنند. اما سوالی که پیش می آید این است که در صورت تحقق این موضوع، آیا عناوین سبک نبردهای آنلاین چند نفره وسیع(MOBA) به مانند League of Legends و Dota 2 برای اکس باکس وان نیز پورت خواهند شد و یا اصلا تجربه چنین عناوینی روی کنسول اکس باکس وان امکان پذیر است؟

به این سوال از چند طریق می توان پاسخ داد:

از لحاظ فنی و سخت افزای کنسول اکس باکس وان به راحتی قادر به اجرای عناوینی مثل Dota2 و League of Legends خواهد بود و مشکلی از این بابت نخواهد داشت.

اگر از نگاه تعصبی به قضیه نگاه کنیم، کاربران رایانه های شخصی به هیچ عنوان حاضر نیستند تا عناوین انحصاری رایانه های شخصی به مانند عناوین نبردهای آنلاین چند نفره وسیع(MOBA) بر روی کنسول اکس باکس وان نیز پورت شوند. اما از طرف دیگر از آن جایی که بسیاری از عناوین کنسول اکس باکس وان به مانند Quantum Break برای رایانه های شخصی نیز منتشر می شوند، پس منطقی است که بسیاری از عناوین رایانه های شخصی نیز بر روی کنسول اکس باکس وان پورت شوند اما سوال دیگری که پیش می آید این است که آیا تمامی کاربران تجربه یکسانی از این عناوین خواهند داشت؟ مطمئنا جواب خیر است.

بگذارید ساده تر بگویم. عناوینی مثل عنوان Dota 2 را در نظر بگیرید. بر فرض پشتیبانی کنسول اکس باکس وان از موس و کیبورد، اگر این عنوان بر روی کنسول اکس باکس وان پورت شود، مطمئنا در هنگام نبردها کاربرانی که از موس و کیبورد استفاده می کنند، از شانس بالاتری برای پیروزی برخوردار خواهند بود. در طرف دیگر نیز کاربرانی را شاهد هستیم که با کنترلر اکس باکس بازی می کنند و برای اجرای یکی از اسپل ها یا استفاده از تمام مهارت ها و قابلیت های هیروی خود حداقل به بیست عدد دکمه بر روی کنترلر احتیاج داشته و عملا شانسی برای پیروزی در نبردها نخواهند داشت.

هنوز مشخص نیست که چه زمانی این موضوع به واقعیت تبدیل شود اما در مجموع، در صورت پشتیبانی کنسول اکس باکس وان از موس و کیبورد، مطمئنا تحول عظیمی در صنعت بازی های ویدیویی ایجاد خواهد شد. نظر شما در رابطه با این موضوع چیست؟ آیا با پورت شدن عناوین رایانه های شخصی بر روی کنسول اکس باکس وان موافق هستید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید