سری Civilization تا به‌حال ۳۳ میلیون نسخه فروخته است

۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۰

در هنگام مراسم DICE 2016 استودیوی فیراکسیس به مناسبت ۲۵مین سالگرد آغاز سری Civilization اطلاعاتی در میان گذاشت. برای دریافت اطلاغات بیشتر در ادامه با گیمفا همراه باشید.

سید مایر، خالق افسانه‌ای سری Civilization، به این نکته اشاره داشت که در زمان انتشار نخستین Civilization در سال ۱۹۹۱ عناوین بزرگی در بازار وجود داشت اما مایر و تیم‌اش معتقد بودند که بازی آن‌ها سرگرم‌ کننده‌ست و عنوان دیگری شبیه آن نیست.

در آن زمان ما چنین احساس می‌کردیم که سبک استراتژی می‌تواند سرگرم کننده و جذاب باشد. هدف ما این بود که به چیز بزرگی برسیم. پس فکر کردیم تاریخ تمدن‌ها (اشاره به نام بازی Civilization) چطور ایده‌ای است؟ ما از سری SimCity و بازی‌هایی در سبک قدرت متعلق بودن برای Civilization الهام گرفتیم. هسته گیم‌پلی از سه سیستم ساده تشکیل شده بود که شامل اقتصاد، جنگ و پیشرفت بود.

تمامی مکانیزم‌های بازی قابل درک بودند. وقتی تمامی این سیستم‌ها با یکدیگر در تعامل قرار می‌گرفتند، تصمیم‌گیری بازی‌باز بسیار جالب می‌شد.

سورن جانسون، یکی از طراحان سابق سری Civilization، در ادامه به این نکته اشاره کرد که یکی از دلایل اصلی محبوبیت بالای سری Civilization در طول سال‌ها این بوده است که بازی‌باز در هنگام تجربه عنوان حس می‌کند دنیای بازی تحت کنترل اوست و بازی‌باز است که مسیر بازی را مشخص می‌کند به‌جای آن‌که توسعه دهندگان مسیری مشخص را قرار داده باشند. به‌ دلیل محبوبیت بازی نسخه دوم آن با نام Civilization 2 عرضه شد. در ابتدا پیشبینی‌ها خبر از فروش ۳۸هزار نسخه‌ای بازی می‌دادند اما هنگام عرضه Civilization 2 فروش آن فراتر از پیشبینی‌ها بود. مایر یکی از دلایل آن را وجود پشتیبانی از ماد دانست.

ایده‌ها و زمان بسیاری از سوی بازی‌بازان صرف این عنوان شد. برایان رینولدز ایده پشتیبانی از ماد را برای Civ II مطرح کرد و موفقیت نیز رسید. گویا چیزی در سری Civ وجود دارد که بازی‌بازان را وادار به طراحی می‌کند!

فیراکسیس در ادامه بحث‌وگفتگوهای خود آماری از تعداد فروش کلی سری Civilization اعلام کرد.

در کل ۶۶ نسخه از سری Civilization برای تمامی پلتفرم‌ها منتشر شده است و کل سری نیز فروشی ۳۳ میلیون نسخه‌ای داشته است. ۸ میلیون از این فروش متعلق به عنوان Civilization 5 به‌همراه بسته‌های الحاقی آن است. همچنین بیش از یک میلیارد ساعت صرف بازی در استیم شده است.

0
0
PC

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید