لیست ۲۰ بازی پرفروش کنسول پلی استیشن ۴ در ژاپن منتشر شد

۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۰

امروز هفته‌نامه ژاپنی Famitsu لیستی از پرفروش‌ترین بازی‌های کنسول پلی استیشن ۴ را به مناسبت دومین سال انتشار این کنسول در ژاپن منتشر کرد. برای مشاهده بیست بازی پرفروش کنسول پلی استیشن ۴ در طی دو سال گذشته با گیمفا همراه باشید.

لیست انتشار یافته تا تاریخ ۱۸ بهمن حساب شده است. طبق اعلام Famitsu فروش کنسول پلی استیشن ۴ نیز به ۲,۳۵۶,۰۹۸ عدد رسیده است. البته اگر فروش این هفته را نیز حساب کنیم، فروش پلی استیشن ۴ در ژاپن به ۲,۳۸۱,۱۱۳ عدد می‌رسد. لیست ۲۰ عنوان پرفروش پلی استیشن ۴ در ژاپن طی دو سال گذشته بدین شکل است:

 1. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – ۴۲۵,۹۷۱
 2. Knack – ۴۰۰,۸۸۸
 3. Dragon Quest Heroes – ۳۲۷,۰۱۹
 4. Call of Duty: Black Ops III – ۳۱۰,۲۳۸
 5. Bloodborne – ۲۰۹,۹۸۵
 6. Fallout 4 – ۲۰۶,۷۱۲
 7. Grand Theft Auto V – ۱۹۶,۷۹۵
 8. Star Wars: Battlefront – ۱۸۷,۴۳۴
 9. Dragon Quest Builders – ۱۷۰,۱۶۸
 10. Metal Gear Solid V: Ground Zeroes – ۱۵۵,۵۹۸
 11. The Witcher 3: Wild Hunt – ۱۴۹,۳۳۷
 12. Yakuza 0 – ۱۴۶,۵۱۰
 13. Final Fantasy Type-0 HD – ۱۴۰,۰۴۸
 14. Yakuza Ishin! – ۱۳۴,۰۱۰
 15. Yakuza Kiwami – ۱۳۱,۲۰۵
 16. Destiny – ۱۲۵,۹۰۰
 17. Battlefield 4 – ۱۱۳,۹۲۸
 18. Battlefield Hardline – ۱۱۳,۰۶۱
 19. Call of Duty: Advanced Warfare – ۱۰۲,۷۱۶
 20. Watch_Dogs – ۹۹,۳۲۳

یکی از دلایل فروش بالای عنوان Knack، وجود آن در باندل‌های هنگام عرضه پلی استیشن ۴ است. Knack و Bloodborne تنها عناوین شرکت سونی هستند که در لیست حضور دارند. سری The Dragon Quest حضور پررنگی داشتند و دو عنوان آن در لیست وجود دارد، مطمئنا به‌زودی Dragon Quest Builders عنوان Star Wars: Battlefront را نیز کنار می‌زند. در لیست انتشار یافته شاهد حضور قوی عناوین غربی هستیم که نشان دهنده پذیرفتن این نوع عناوین در بین بازی‌بازان ژاپنی‌ست. در آخز نیز شاهد حضور سه عنوان از سری Yakuza هستیم و با اینکه این سه عنوان جدید و جزء سری اصلی نیستند، فروش بالایی داشته‌اند. حال باید دید که Yakuza 6 چطور عمل خواهد کرد.

موسسه آماری Media Create تعداد فروش پلی استیشن ۴ را بیشتر از تعداد فروش Famitsu اعلام کرد، طبق آمار این موسسه پلی استیشن ۴ توانسته است ۲,۴۷۸,۸۶۰ عدد کنسول به فروش رساند. همچنین Famitsu آمار گرافیکی را نیز برای پیگیری فروش دقیق پلی استیشن ۴ در هرماه منتشر کرده است.

از چپ به راست رویدادهای لیست شده به ترتیب، هنگام انتشار کنسول سپس انتشار مدل خاص Metal Slime کنسول پلی استیشن ۴، بعد از آن بسیاری از عناوین بزرگ و موردانتظار انتشار می‌یابند (Dragon Quest Heroes ،Yakuza  Final Fantasy Type-0 HD ،Bloodborne و بیشتر) پس از آن شاهد انتشار Metal gear Solid V: The Phantom Pain هستیم و در آخر نیز قیمت کنسول پلی استیشن ۴ کاهش پیدا می‌کند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید