تجربه عنوان The Witness در وی آر مطلوب نیست

۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۰

عنوان The Witness برای وی آر طراحی نشده و با این که شما می توانید این عنوان را در  آن تجربه کنید اما تجربه ی آن بر روی وی‌ آر از سطح مطلوب دور است. برای اطلاعات بیشتر با گیمفا همراه باشید.

تجربه ی عنوان The Witness چالش آور است اما باید به نکاتی هم توجه کرد. یکی از سازندگان بازی به نام اندرو اسمیت گفت :

در حقیقت The Witness برای وی آر مشکل دار است. اتاق فعلی وی آر برای جستجو در محیط اُپن ورد به صورت اول شخص مناسب نیست. حتی در بعضی از پازل ها ( که‌ آن ها را اسپویل نمی کنم) امکان تقلب با خم شدن تنه یا چرخش سر وجود دارد.

اسمیت در ادامه بیان کرد که بازی را می توان در وی آر انجام داد اما هیچوقت گروه سازنده این پلتفرم را در ساخت بازی در نظر نداشتند.

بازی های وی آری که واقعا آدم را قانع می کند بازی هایی هستند که از ابتدا درباره ی وی آر رویشان فکر شده بود.

هر نوع گردش آزادی در وی آر یک مشکل به حساب می آید. اگر با گیم پد کار کنید می توانید به اطراف حرکت کرده و سر خود را در جهاتی بچرخانید اما چه می شود اگر سر شخصیت خودتان را به دیوار بکوبید و حتی خود را خم کنید تا سرتان به داخل دیوار برود؟ آیا باید دوربین را از ردیاب سر قبل از داخل رفتن به دیوار غیرفعال کنیم؟ یا حتی محدودیت هایی بگذاریم تا نزدیک اشیای این چنینی نروید؟ هردوی اینها گزینه های خوبی نیستند. به همین دلیل هم بسیاری از بازی هایی که برای وی آر منتشر می شوند محدودیت های مشخصی ایجاد کرده اند.

عنوان The Witness چند هفته ای است که منتشر شده و تا الان ۱۰۰ هزار نسخه هم فروخته است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید