بازی‌بازان اکس‌باکس‌وان نسبت به بازی‌بازان پلی‌استیشن4 25 درصد درآمد بیشتری را عاید یوبی‌سافت می‌کنند

۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۲

یوبیسافت گزارش مالی خود را دیروز منتشر کرد که یک حقیقت شگفت انگیز در میان آن ها می درخشید.با گیمفا همراه باشید.

برای آن هایی که نمیدانند بازی Assassin’s Creed اعلام شد که دیگر نماینده ای امسال نخواهد داشت اما Watch dogs 2 تایید شد. با تمام این ها شاید شگفت انگیزترین گزارش این باشد که در تیتر خواندید. یعنی بازی‌بازهای اکس باکس وان پول بیشتری را نسبت به بازی‌بازهای پی اس ۴ برای یوبیسافت به ارمغان می آورند.

برای این که عادلانه با این قضیه برخورد داشته باشیم باید به میزان خرجی که هر بازی‌باز برای محصولات یوبیسافت پرداخت می کند دقت کنیم و نه مقدار کلی که هر پلتفرم  برای شرکت رقم زده است. بر اساس این گزارش ، به طور میانگین هر بازی‌باز اکس باکس وان ۱.۲۵ دلار برای هر دلاری که بازی‌باز پی اس ۴ خرج کرده خرج نموده است. درحالی که فروش کلی هم اهمیت دارد اما پرداخت میانگین هم آمار خوبی است چرا که نشان می دهد که چطور بازی‌بازها از محصولات یک شرکت استفاده می کنند. برای مثال اگر شرکت الف دوبرابر شرکت ب بازی‌باز داشته باشد اما فقط ۳۰ درصد از پول را خرج کند پس شرکت ب با این حال گزینه ی بهتری است.

این به این معناست که بازی‌بازهای اکس باکس وان زمان بیشتری را صرف می کنند و محصولات پس از فروش بیشتری را نسبت به بازی‌بازهای رقیب در مورد محصولات یوبیسافت می خرند.

اما نکته ی جالب دیگر این گزارش این است که یوبیسافت ۴۱ درصد سود خود را از پی اس ۴ و تنها ۲۷ درصد سودش از اکس باکس وان بوده است. به نظر عالی است اما این را باید در نظر گرفت که کنسول پی اس ۴ به طور غیرقابل قیاسی در امر فروش از اکس باکس وان پیشی گرفته است. آخرین گزارش نشان می دهد که کنسول پی اس ۴ ، ۳۶ میلیون تعداد فروخته درحالی که اکس باکس وان ۱۹ میلیون تعداد فروخته است. با وجود این تعداد بیشتر بازی‌بازهای پی اس ۴ ، ولی بازهم بازی‌بازهای اکس باکس وان محصولات یوبیسافت را بیشتر می خرند.

ارقام جالبی هستند اما با این حال هیچ کدام نشان از برتری به هر شیوه ای نیستند. به عبارت دیگر این ارقام نشان دهنده آن است که چطور شرکت های امروزی درحال فروش محصولات خود هستند. همان طور که می دانید شرکتی مثل الکترونیک آرتز محتویات پس از فروش بسیاری را روانه بازار می کند که نشان می دهد که چرا شرکت ها دنبال این هستند تا بازی‌بازها را بیشتر درگیر بازی ها قرار دهند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید