یوبی سافت تایید کرد: سال 2016 منتظر Assassin’s Creed نباشید

۲۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۳

در حالی که چندی پیش زمزمه هایی مبنی بر عدم عرضه نسخه جدید فرنچایز سالانه یوبی سافت یعنی Assassin’s Creed در سال 2016 به گوش می خورد، امروز شرکت به طور رسمی عدم انتشار نسخه جدید از سری اصلی Assassin’s Creed در سال 2016 را تایید کرد. برای جزئیات بیشتر با گیمفا همراه باشید.

ووس گلیموت (Yves Guillemot) مدیر عامل یوبی سافت در بیانیه ای علت این تصمیم را «دادن ابعاد جدید به این برند» خوانده است.
مدتی پس از انتشار بیانیه، تیم سازنده Assassin’s Creed نیز با انتشار پستی در وبلاگ شرکت توضیحات بیشتری را راجع به این تصمیم ارایه دادند:

امسال، ما قصد داریم پله ای به عقب رفته و سری Assassin’s Creed را مجددا بررسی کنیم. در نتیجه، ما تصمیم گرفتیم که در سال 2016 هیچ Assassin’s Creed جدیدی منتشر نکنیم.

پست با جملات زیر ادامه یافت:

از هنگام انتشار Assassin’s Creed Unity، ما چیزهای فراوانی را از طریق بازخوردها فرا گرفته ایم. ما همچنین پروسه توسعه خود را به‌روزرسانی کرده و تصمیم گرفتیم Assassin’s Creed را به یک سری محیط باز برتر تبدیل کنیم. ما امسال را صرف پیشرفت مکانیزم های بازی کرده تا به قولی که بابت یک Assassin’s Creed به یادماندنی و تجربه گیم پلی منحصر به فرد داده بودیم وفا کنیم.

در حالی که امسال شاهد نسخه اصلی از سری Assassin’s Creed نخواهیم بود، طرفداران می توانند سه گانه Assassin’s Creed Chronicles را تجربه کرده و همچنین فیلم جدید Assassin’s Creed با بازی مایکل فاسبندر را نیز تماشا کنند.
شایعاتی نیز مبنی بر به وقوع پیوستن بازی بزرگ بعدی Assassin’s Creed در مصر باستان به گوش می رسد و احتمال می رود که نام این عنوان Empire باشد.
خبر امروز همراه با گزارش مالی یوبی سافت در پایان سه ماهه سال مالی شرکت که در 31 دسامبر به اتمام رسیده، منتشر شد. طبق گزارش منتشر شده، درآمد یوبی سافت در طول سه ماه اخیر معادل 561.8 میلیون یورو بوده که در مقابل درآمد 809.7 میلیون یورو سال گذشته در زمان یکسان کاهش پیدا کرده و از مبلغ 600 میلیون یورور که شرکت پیش بینی کرده بود نیز پایین تر است.

Assassin’s Creed Syndicate یکی از عناوین بزرگ یوبی سافت بود که در سه ماه اخیر منتشر شده و موفق به برآورده کردن انتظارات مالی یوبی سافت نشد و جمله «انتشار کندتر از انتظار» را نصیب خود کرد. لازم به ذکر است یوبی سافت از کیفیت بازی رضایت داشته و اعلام کرد بازی رقابت بسیار شدیدی را تجربه کرده است.

در ماه نوامبر، یوبی سافت اعلام کرد فروش هفته اول Syndicate به علت تاثیرات منفی که باگ های Assassin’s Creed Unity’s bugs بر روی مردم گذاشته بود کم بوده، اما در هفته دوم وضعیتی مشابه با Unity را تجربه کرده است.

یکی دیگر از عناوین بزرگ منتشر شده توسط یوبی سافت Rainbow Six Siege بود که یوبی سافت آمار دقیق فروش بازی را مشخص نکرده اما اعلام کرد بازی از «رکورد تعامل سطح بازی بازان» لذت برده است. با این حال در گذشته یوبی سافت اعلام کرده بود Siege ممکن است Far Cry 4 را پشت سر گذاشته و تبدیل به پرفروشترین بازی تیراندازی اول شخص شرکت شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید