تدوین برنامه درسی رشته كارشناسی ارشد مدیریت بازی

۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۵

تدوین برنامه درسی رشته های كارشناسی ارشد مدیریت تجاری بازی‌های رایانه‌ای با مشاركت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، دكتر محمدحسین رضوانی، نماینده بنیاد در كارگروه تدوین برنامه درسی رشته‌های كارشناسی ارشد مدیریت بازی ضمن اعلام این خبر افزود: در آذر ماه سال جاری شش سیاست کلی حاکم بر برنامه ملی بازی‌های رایانه‌ای با حضور ریاست محترم جمهور به تصویب رسید كه یكی از این سیاست‌ها در حوزه آموزش و تربیت سرمایه‌های انسانی است.

وی ادامه داد: در این راستا بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به عنوان نهاد متولی بازی‌های رایانه‌ای در كشور آمادگی خود را برای مشاركت و مشاوره‌های فنی و محتوایی در خصوص تدوین برنامه درسی با دستگاه‌های ذی‌ربط و ذی‌نفع اعلام نمود.

رضوانی به فقدان برنامه درسی آكادمیك در حوزه تجاری‌سازی بازی‌های رایانه‌ای و وجود تقاضا در این حوزه اشاره کرد و افزود: جلسات متعددی فی‌مابین بنیاد و مسئولین ذی‌ربط از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سایر ذی‌نفعان برگزار شد. سرانجام، خطوط كلی برنامه درسی كارشناسی ارشد مدیریت بازی در این كارگروه ترسیم شده و آماده تصویب در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شده است.

محمدحسین رضوانی افزود: در این برنامه، حوزه‌هایی همچون «مدیریت تكنولوژی بازی‌سازی»، «مدیریت كسب و كار بازی‌های رایانه‌ای»، «مدیریت تجاری سازی بازی‌های رایانه‌ای» و «كارگردانی فنی بازی‌سازی» دیده شده است.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید