گروه 3DM رسما از کرک کردن بازی ها کناره گیری کرد

۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۲

گروه کرک کننده چینی 3DM که چندی پیش از اقدامات شدید و به کارگیری قفل های پیشرفته بر روی بازی های رایانه های شخصی جهت محافظت از آن ها در برابر گروه های کرک کننده خبر داده بود و اعلام کرده بود تا سال 2018 ممکن است امکان کرک کردن بازی ها از بین برود، خبر بزرگ دیگری را اعلام کرد. برای جزئیات بیشتر با گیمفا همراه شوید.

وبسایت TorrentFreak با انتشار گزارشی اعلام کرد رهبر گروه 3DM که با نام مستعار «Bird Sister» شناخته می شود، با ارسال متنی در وبلاگ خود اعلام کرده است تیم 3DM کرک کردن بازی های تکنفره را موقتا متوقف می کند تا تاثیر این کار بر روی فروش بازی های رایانه های شخصی را ارزیابی کند:

ما یک جلسه داخلی برگزار کردیم. از آغاز سال نوی چینی (مصادف با فردا)، 3DM هیچگونه بازی تکنفره را کرک نخواهد کرد.

وی افزود:

ما به وضعیت موجود در طول سال نگاه کرده و بررسی می کنیم که آیا فروش واقعی بازی ها افزایش یافته می یابد یا خیر.

این خبر در حالی منتشر شد که ماه گذشته Bird Sister و تیمش موفق به کرک جدیدترین عنوان استودیو آولانچ یعنی Just Cause 3 نشدند. عنوانی که از نسل دوم قفل پیشرفته Denuovo استفاده می کند. طبق گفته های TorrentFreak، بازی همچنان کرک نشده است.

Dragon Age Inquisition عنوان نقش آفرینی بایوو در سال 2014 نیز از قفل Denuovo استفاده می کرد. عنوانی که پروسه کرک کردن آن یک ماه به طول انجامید.
DRM یکی از موضوعات بحث برانگیز و جنجالی بازی های رایانه ای است. از سویی شاهد شرکت یوبی سافت هستیم که پس از چندین سال استفاده از DRM و سخت گیری های فراوان اعتراف کرد DRM توانایی متوقف کردن گروه های کرک کننده را ندارد. (البته به نظر می رسد یوبی سافت حرف خود را پس گرفته و قصد دارد از قفل Denuovo در برخی عناوین جدید خود استفاده کند) از سویی دیگر شاهد استودیو CD Projekt Red هستیم که به شدت با DRM مخالف بود و آن را بدترین چیز در صنعت بازی می داند.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید