خالق مکس پین: اگر Max Payne 3 را رمدی می‌ساخت، بسیار متفاوت‌تر از عنوان راک‌استار می‌شد

۱۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۸

استودیوی رمدی دو عنوان از سری مکس پین را عرضه کرد و سپس راک‌استار به‌جای آن‌ها سومین نسخه از این سری محبوب را توسعه داد. بازی ساخته شده توسط راک‌استار بسیار متفاوت‌تر از دو عنوان پیشین بود. گرچه بازی توسط منتقدین تحسین شد؛ اما بسیاری از طرفداران با تغییرات کنار نیامدند و دوست داشتند رمدی نسخه سوم را نیز عرضه می‌کرد.

هنگام سخنرانی سم لیک برای موضوع خلق بازی در Cité des Sciences et de l’Industrie شهر پاریس، از او درخواست شد تا در رابطه با مکس پین ۳ نظر خود را اعلام کند. طبق گفته‌های لیک راک‌استار از او و رمدی درخواست کرده بود که در هنگام ساخت بازی، عنوان را تجربه کنند و بازخوردهای خود را در رابطه با بازی اعلام کنند. لیک از بازی خوشش آمده بود چراکه سبک بازی‌های راک استار وارد دنیای مکس پین شده بود. در واقع لیک از اینکه راک‌استار از روی سبک رمدی تقلید کند و سبک خود را در آن به‌کار نبرد، بسیار نگران بوده است اما پس از تجربه بازی، مکس پین ۳ را هنوز مکس پین می‌دانسته و از تجربه آن بسیار خوشحال بوده است.

در ادامه سم لیک به این نکته اشاره کرد که اگر مکس پین ۳ توسط رمدی ساخته می‌شد، عنوانی بسیار متفاوت‌تر از بازی راک‌استار عرضه می‌گشت اما لیک از خلاقیت راک‌استار در بازی لذت برده است.

آن‌ها باید سبک و کار خود را به کار بگیرند و ما نیز سبک و کار خود را استفاده کنیم. اگر سعی کنیم از یکدیگر تقلید کنیم، به‌نظرم کار اشتباهی است.

در آخر لیک اعلام داشت که دن هوسر (نویسنده مکس پین ۳) نویسنده‌ای فوق العاده است و پس از ساخت بازی، هنگام نوشتن یک رمان مصور او به لیک مراجعه کرده است تا در رابطه با کودکی مکس اطلاعات بیشتری دست یابد و از آن اطلاعات برای خلق داستان‌اش استفاده کند.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید