عنوان The Witness به‌شدت دانلود غیرقانونی می‌شود

۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۶

The Witness جدیدترین ساخته سازنده عنوان Braid است که توانست تحسین منتقدین را در پی داشته باشد. جاناتان بلو، سازنده بازی، اعلام داشت که متاسفانه آمار دانلود غیرقانونی بازی بسیار بالاست.

متاسفانه دانلودهای غیرقانونی The Witness برروی رایانه‌های شخصی بسیار بالا بوده و حتی سازندگان بازی اعلام داشتند که می‌تواند باعث شود نتوانند بازی دیگری عرضه کنند. طبق گفته‌های جاناتان بلو در توییتر، جدیدترین عنوان او در سایت‌های تورنت رتبه یک دانلود غیرقانونی را دارد.

به‌نظر میاید عنوان The Witness در سایت‌های محبوب تورنت رتبه یک دارد. متاسفانه با این وضعیت هزینه ساخت یک بازی دیگر را نخواهیم داشت! :(

در ادامه شخصی به قیمت The Witness اشاره داشت و معتقد بود که هزینه ۴۰ دلاری آن باعث دزدی بالای بازی شده است اما جاناتان در جواب او عنوان قبلی خود یعنی Braid را مثال زد که باوجود قیمت ۱۵ دلاری «به‌شدت» دانلود غیرقانونی می‌شده است. شخصی دیگر عدم عرضه یک نسخه دمو را دلیل دزدی‌های بالای بازی دانست اما بلو بازهم Braid را مثال زد که باوجود نسخه دمو دانلود غیرقانونی می‌شده است.

مشخص نیست که The Witness از چه قفل DRM ای استفاده می‌کرده است اما مطمئنا Denuvo نبوده است. Denuvo برروی عناوینی چون Rise of the Tomb Raider و Just Cause 3 استفاده شده است و خوبی توانسته از دانلود غیرقانونی این عناوین جلوگیری کند. بلو در رابطه با رمزگذاری Denuvo اینطور گفت:

شاید در بازی بعدی اتفاق بیفتد حقیقتا نمی‌دانم! من از DRM خوشم نمی‌آید چراکه معتقدم مردم باید آزادی داشته باشند تا انتخاب کنند.

جاناتان بلو در مورد اشخاصی که بازی را به‌صورت غیرقانونی دانلود می‌کنند چنین گفت:

من بسیار خوشحالم که افراد بیشتری بازی مرا تجربه می‌کنند؛ اما می‌خواهم توانایی مالی برای ساخت بازی‌های آینده‌ام را داشته باشم.

 لیست کامل نمرات عنوان The Witness را می توانید در قسمت پایین مشاهده کنید:

GameSpot – ۹/۱۰
Polygon – ۸/۱۰
IGN – ۱۰/۱۰
Destructoid – ۱۰/۱۰
PC Gamer – ۸۹%
TIME – ۵/۵
PC World – ۴٫۵/۵
Wired – no score
The Escapist – ۴/۵
Hardcore Gamer – ۴/۵
Venture Beat – ۷۰/۱۰۰

عنوان The Witness در تاریخ ۲۶ ژانویه(پنج‌شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۴) برای کنسول پلی استیشن ۴ و رایانه های شخصی منتشر خواهد شد. البته این عنوان برای آی او اس نیز در دسترس خواهد بود ولی تاریخ انتشار آن هنوز مشخص نیست.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید