نظرسنجی – محبوبترین پلتفرم ها بین بازی سازان کدام هستند؟

۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۳

یکی از اولین نظرسنجی های منتشر شده از مراسم Game Developers Conference مربوط به بحث هدست های واقعیت مجازی بود که مطلب آن را هم برای شما قرار دادیم و می توانید در این بخش مرور کنید. حال در نتایج نظر سنجی جدیدی که منتشر شده به سراغ سیستم های سنتی تر مخصوص بازی های ویدئویی میرویم.

نظرسنجی انجام شده بر روی 2,000 بازیساز فعال در سراسر دنیا نشان می دهد که رایانه های شخصی، با 52 درصد آراء، محبوب ترین پلتفرم این افراد است و اعلام کرده اند که مشغول ساخت عنوانی برای آن هستند. این میزان نسبت به سال گذشته 4 درصد افت کرده است.

پلتفرم محبوب بعدی موبایل ها و تبلت ها هستند که 44 درصد آراء را تصاحب کرده اند. در اینجا باز هم شاهد تنزل در آمار هستیم زیرا سال پیش 50 درصد آراء را موبایل ها تشکیل می دادند.

در بحث کنسول ها، پلی استیشن 4 با 27 درصد آراء برتر ظاهر شده و کنسول رقیب از سوی شرکت مایکروسافت یعنی اکس باکس وان هم 24 درصد آراء را بدست آورده است. هر دو کنسول 1 درصد افزایش نسبت به سال گذشته را داشته اند. متاسفانه کنسول Wii U همچنان پایین ترین درصدها را دارد با افت 1 واحدی، تنها 5 درصد از سازندگان ابراز علاقه خود را به این کنسول شرکت نینتندو اعلام کرده اند. این مقدار برای دیگر کنسول نینتندو یعنی 3DS به 3 درصد میرسد که باز هم یک واحد افت نسبت به سال قبل را تجربه کرده.

طبق گزارش سایت IGN تنها 1 درصد از سازندگان اعلام کرده اند مشغول ساخت یک بازی برای کنسول جدید نینتندو هستند که فعلا با کد NX شناخته می شود. این دستگاه اسرار آمیز هنوز حتی معرفی هم نشده است پس آمار 1 درصدی زنگ خطر قلمداد نمی شود.

 

0
0

بیشتر بخوانیدمطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید