آیا امکان عرضه Quantum Break برای رایانه‌های شخصی وجود دارد؟

۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۲

در روزهای گذشته شاهد انتشار شایعاتی مبنی بر عرضه عنوان انحصاری اکس باکس وان برای رایانه‌های شخصی بودیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه با گیمفا همراه باشید.

روزگذشته اینترنت از خبر امکان انتشار Quantum Break برای رایانه‌های شخصی که توسط سیستم رده‌بندی برزیل لو رفته بود، به آتش کشیده شد! گرچه این رده‌بندی به سرعت پاک شد اما همچنان شایعات آن وجود دارد. خبر منتشر شده از این قرار بود:

بدون تردید طرفداران رایانه‌های شخصی با دیدن تیتر بدون مکث بر روی آن کلیک کردند. به شما حق می‌دهیم چرا که خودمان هم از شدت هیجان همین‌کار را انجام دادیم. بله، همان‌طور که از تیتر خبر معلوم است دقایقی پیش شایعاتی در خصوص انتشار بازی محبوب Quantum Break بر روی رایانه‌های شخصی منتشر گردید که خیلی زود فراگیر شد. برای کسب اطلاعات بیشتر با وب‌سایت خبری و تحلیلی گیمفا در ادامه مطلب همراه باشید.

بنا بر بخش برزیلی جدول رده بندی سنی بازی‌های رایانه ای، بازی اکشن و ماجراجویی سوم شخص Quantum Break علاوه بر اکس‌باکس وان برای رایانه‌های شخصی نیز منتشر خواهد شد.

همان‌طور که در عکس زیر مشاهده می‌کنید، این نهاد پروفایل عنوان Quantum Break را ساعاتی پیش بروزرسانی کرده و پلنفرم رایانه‌های شخصی را به آن افزوده است.

استودیو رمدی (Remedy Entertainment) تا به الان هیچ‌گونه واکنشی در خصوص شایعه انتشار بازی Quantum Break برای رایانه‌های شخصی انجام نداده است اما اگر به یاد داشته باشید، کارگردان بازی آقای سم لیک (Sam Lake) در طی مصاحبه‌ای در ماه نوامبر سال گذشته گفته بود، امیدوار است که این بازی روزی برای رایانه‎‌های شخصی نیز منتشر گردد.

حال در جدیدترین آپدیت خبری پیرامون این موضوع، لیست شدن Quantum Break برای رایانه های شخصی، در سکوت خبری حذف شده است. آیا این موضوع شایعات را بیشتر قوت می بخشند؟

ارسلان طفیل خبرنگار در رابطه با این موضوع چنین می گوید:

با توجه به اینکه بازی هایی مانند Dead Rising 3، Ryse: Son of Rome و Killer Instinct در انحصار کنسول اکس باکس وان باقی نماندند و برای رایانه های شخصی نیز منتشر شدند، خیلی بعید نیست که Quantum Break هم شامل این مسئله شود و مدتی بعد از انتشار نسخه اکس باکس وان، به رایانه های شخصی نیز بیاید.

نمی توان مخالفتی با این توضیحات کرد. احتمالا چون مایکروسافت می خواهد که ویندوز و اکس باکس وان را به یکدیگر نزدیکتر کند، چنین کارهایی صورت می پذیرد. در حال حاضر هم نه مایکروسافت و نه استودیو استودیو رمدی (Remedy Entertainment) می خواهند که صحبتی پیرامون آن شود زیرا همانطور که در ابتدای خبر گفته شد، Quantum Break برای رایانه های شخصی، دیگر در رده بندی سنی برزیل به چشم نمیخورد.

این نخسین باری نیست که یک سازمان رده‌بندی به عنوان منبع شایعات مورد استفاده قرار می‌گیرد، خصوصا کشوری همانند برزیل. بسیاری از سازمان‌های رده‌بندی در کشور‌های کوچک‌تر باعث شده‌اند که یک بازی قبل از معرفی رسمی آن لو برود و دلیل آن امنیت پایین سایت یا نبود سازماندهی صحیح بوده است؛ اما خبر انتشار یک بازی برروی یک پلتفرم دیگر موضوع دیگریست. اعلام انتشار یک بازی برروی پلتفرم دیگر ربطی به امنیت پایین یا عدم سازماندهی ندارد بلکه این اتفاق می‌تواند فقط بخاطر یک تیک اشتباه بیفتد، خصوصا سازمان رده‌بندی بزریل که ید طولایی در اشتباهات پلتفرمی دارد.

این سازمان استعداد بی‌نظیری در اعلام پلتفرم مقصد اشتباه دارد، برای مثال Final Fantasy Type-0 برای پلی استیشن ویتا رده‌بندی شده است، Tales of Zestiria و One Piece Pirate Warriors 3 برای اکس باکس ۳۶۰ رده‌بندی دریافت کرده‌اند، Forza Motorsport 4, Forza Horizon, Gears of War 3, Gears of War: Judgement و چندین عنوان از سری HALO برای رایانه‌های شخصی رده‌بندی شدند و حتی هم‌اکنون نیز این رده‌بندی‌ها وجود دارد و حذف نشده است. یک جست‌وجوی کوتاه در این سایت شما را با صدها عنوان که پلتفرم مقصدشان اشتباه اعلام شده است روبه‌رو می‌کند. خواندن شایعات سرگرم کننده و لذت بخش است اما زمانی یک سایت اشتباهاتی را مکررا انجام می‌دهد دیگر نباید به عنوان یک منبع شناخته شود.

اخبار عرضه عناوین انحصاری اکس باکس وان برروی رایانه‌های شخصی همیشه وجود داشته است و به‌نظر میاید همچنان نیز وجود داشته باشد. می‌توان گفت که برای تک تک عناوین انحصاری این کنسول شاهد اخبار شایعات انتشار آن برای رایانه‌های شخصی بوده‌ایم. اخباری مثل عرضه عنوان Sunset Overdrive برای رایانه‌های شخصی، احتمال انتشار عنوان Halo: The Master Chief Collection برای رایانه‌های شخصی، شایعه انتشار Halo 5: Guardians برای رایانه‌های شخصی، بخشی از شایعات پیرامون عناوین انحصاری این کنسول بوده است.

این بدین معنا نیست که Quantum Break برای رایانه‌های شخصی منتشر نخواهد شد اما مطمئن باشید که اگر چنین اتفاقی بیفتد، خبر آن را از سیستم رده‌بندی برزیل نخواهید شنید.

Quantum Break در ۱۸ فروردین سال ۱۳۹۵ به‌صورت انحصاری برای کنسول اکس باکس وان منتشر خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید