Rise of the Tomb Raider و Far Cry: Primal از قفل امنیتی Denuvo استفاده خواهند کرد

۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۱

همان طور که از قبل پیش بینی می‌شد، با گذشت زمان تعداد ناشرانی که از جدیدترین قفل امنیتی بسیار سرسخت و منفور(!) DRM یعنی Denuvo جهت جلوگیری از انتشاز غیرقانونی عناوینشان استفاده می‌کنند، افزوده خواهد شد. امروز نیز کمپانی یوبی سافت با انتشار EULA (توافقنامه کاربر با کمپانی سازنده جهت استفاده از نرم افزارها) عنوان Far Cry: Primal حفاظت این بازی توسط قفل امنیتی Denuvo را تایید کرد. همچنین دیگر عنوان موردانتظار دارندگان رایانه‌های شخصی یعنی Rise of the Tomb Raider نیز طبق جزئیات موجود در وبسایت Denuvo از این قفل استفاده خواهد کرد. برای جزئیات بیشتر با گیمفا همراه باشید.

با توجه به EULA مربوط به عنوان Far Cry: Primal، می‌توان به اشاره واضح یوبی سافت مبنی بر استفاده بازی از Denuvo پی برد:

این محصول توسط مدیریت حقوق دیجیتالی نرم افزارها (DRM SOFTWARE) و فن آوری امنیتی و حفاظت DENUVO استفاده می کند.

اما نکته جالب توجه اینکه طبق EULA منتشر شده، برخی از فایل‌های مربوط به قفل امنیتی Denuvo حتی پس از پاک کردن بازی در رایانه شخصی شما باقی خواهد ماند:

برخی از فایل‌های مربوط به فن آوری امنیتی ممکن است باقی بمانند حتی اگر محصول از رایانه شما حذف شود.

و اما راجع به Rise of the Tomb Raider، به نظر می‌رسد که علامت بازی در وبسایت پشتیبانی فنی Codefusion مشاهده شده است. دامین این وبسایت به نام Reinhard Blaukovitsch از کمپانی Denuvo و در شهر سالزبورگ ثبت شده است، شهری که ساختمان اصلی Denuvo در آن قرار دارد. در ضمن با توجه به اینکه جدیدترین عنوان منتشر شده کمپانی اسکورانیکس یعنی Just Cause 3 نیز از Denuvo استفاده می‌کند، Rise of the Tomb Raider نیز به احتمال فراوان از این قفل استفاده خواهد کرد.
در کنار خبر مذکور شایعاتی مبنی بر استفاده عنوان The Division از قفل Denuvo نیز به گوش می‌رسد، با این حال تاکنون EULA بازی این موضوع را تایید نکرده است.
با توجه به اتفاقات اخیر و استفاده فراوان ناشران از قفل امنیتی Denuvo، به احتمال فراوان در طول سال‌های آینده کرک کردن بازی‌ها به امری بسیار سخت تبدیل خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • mehran sh گفت:

  سلام به همه اقا کی گفته بازی قفل denovo اصلا سازنده ی بازی چیزی راجع به این موضوع نگفته یک سایت خارجی الکی اومده چو پیچه کرده کریستال داینامیک هیچ وقت همچین کاری نمیکنه و نکرده جاست کاست سازندش اوالانچ بود چی کار داره به سازنده ی تام رایدر سیپیو که برا بازی منتشر کرده یک i3ساده هست که محال دی ار ام بازی داشته باشه و کاملا بهینه هست و نشون میده این قفل را نداره چون قفل دنووو سیپیو خیلی قوی میخاد نه این !!!

  0
  0
 • Mr.wake گفت:

  به سلامتی… کاره ریلودد و 3dm رو سخت کرد! ROTFL Shock

  0
  0
 • REZ گفت:

  فـــ ـاک می Big Frown(((
  ناموسن خیلی ضدحال بدی بود من کلی صبر کردم واسه این بازیا

  میگن شانس ما اگه شانس بود یه چیز دیگه هم آدامس بود.. والا

  0
  0
 • mehran sh گفت:

  سلام اصلا شرکت سازنده چیزی نگفته که بازی از این قفل استفاده میکنه همش چو پیچه شده سیستمی که برا بازی اعلام کرده یک i3
  ساده هست که محال دی ار ام این بازی داشته باشه و بهینه هست چون این قفل سیپیو قوی میخاد نه این چیزی که اعلام کرده عزیزان نگران این موضوع نباشید کریستال داینامیک
  هیچ وقت این کار را نمیکنه چون تو فروش لطمه میزنه !!

  0
  0
 • Vito scaletta گفت:

  من قبول دارم که باید به سازنده احترام گذاشت و بازی رو خرید و میدونم ساخت بازی چه کار سختیه ولی وقتی توان مالی ما کمه چاره دیگه ای نداریم مطینم اگر گیمر های ایرانی وضع مالیشون مثل گیمر های کشور های دیگه بود اونها هم بازی رو قانونی میخریدن. DRM ظلم آشکاره

  0
  0
 • Vito scaletta گفت:

  denuvo مثل سونی و مایکروسافت هکر ها و کرک کننده ها رو با رشوه خریده تا الکی وانمود کنه که سیستم امنیتی قوی داره اگر اینکار رو نکرده بود FIFA16 و just cause همون روز های اول کرک میشدن. اگر سونی هکر های حرفه ای رو نخریده بود PS4 مدت ها پیش جیلبریک شده بود.

  0
  0
 • AmirK2015 گفت:

  گندش بزنن دیگه الان باید بریم سراغ CD KEY یا اشتراکی
  ولی این بازی حتما باید تجربه بشه

  0
  0
 • Nate گفت:

  به قول نیتن(خودم!):
  !Ah! CRAP

  0
  0