کنسول دستی در برابر کنسول خانگی | مقایسه گرافیکی نسخه‌های PS4 و PS Vita عنوان Dragon Quest Builders

۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۹

امروز بود که نسخه دموی عنوان Dragon Quest Builders برروی شبکه ژاپنی PSN منتشر شد و طرفداران توانستند این عنوان را برروی پلی‌استیشن‌ویتا و پلی‌استیشن4 خود آزمایش کنند. ما هم از این فرصت استفاده کردیم تا این دو نسخه را از نظر فنی و بصری با یکدیگر مقایسه کنیم. با ما همراه باشید.

برای مقایسه بصری دو نسخه پلی‌استیشن‌ویتا و پلی‌‌استیشن4 عنوان Dragon Quest Builders از تصاویری در موقعیت‌ها و صحنه‌های مناسب استفاده کرده‌‌ایم. شما می‌توانید این تصاویر مقایسه‌ای را در زیر مشاهده کنید (تصویر اول نسخه پلی‌استیشن4 و تصویر دوم نسخه پلی‌استیشن‌ویتا است):

PS4

PS Vita

PS4

PS Vita

PS4

PS Vita

PS4

PS Vita

PS4

PS Vita

PS4

PS Vita

 

واضح است که نسخه پلی‌استیشن4 از ویژگی‌های وضوح تصویر بیشتر، لبه‌های نرم تر و کیفیت بیشتر و کلی بافت‌های بازی سود می‌برد. دور نما یا Draw Distance نیز در نسخه پلی‌استیشن4 بهتر است. عناصر موجود در محیط مانند درخت‌ها در نسخه پلی‌استیشن4 بهتر به نظر می‌رسند و از چند ضلعی‌های بیشتری تشکیل شده‌اند. با تمام این تفاسیر،‌ نسخه پلی‌استیشن‌ویتا هنوز هم خوب به نظر می‌رسد. اگر بخواهیم جلوه‌های بصری این عنوان برروی ویتا را با عناوین ژاپنی دیگر مقایسه کنیم، Dragon Quest Builders یکی از برترین‌ها است. از بحث بصری که خارج شویم به بحث کنترل می‌رسیم. باید اعتراف کنم که کنترل شخصیت بازی و ساخت و ساز با کمک DualShock 4 بسیار خوب و نرم از کار درآمده است. با این حال، سازندگان معتقدند با توجه بهمحبوبیت نسخه پلی‌استیشن‌ویتا عنوان Minecraft و محبوبیت نسخه‌های کنسول دستی Dragon Quest، عنوان Dragon Quest Builders در ژاپن برروی کنسول دستی پلی‌استیشن‌ویتا بیشتر از کنسول خانگی پلی‌استیشن4 تحویل گرفته می‌شود آن‌هم با وجود برتری‌هایی که نسخه پلی‌استیشن4 دارد. به هر حال تا انتشار بازی و مشخص شدن میزان فروش این عنوان برروی این دو کنسول صبر می‌کنیم.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید