Elite: Dangerous فقط از SteamVR پشتیبانی می‌کند: پشتیبانی از Oculus Rift متوقف خواهد شد

۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۲
تصاویر جدیدی از بازی Elite Dangerous: Horizons منتشر شد

Elite: Dangerous یکی از عناوینی بود که در زمان نسخه آزمایشی هدست واقعیت مجازی Oculus Rift از آن استفاده می‌شد و هم اکنون نیز اشخاصی که به کیت توسعه 1 و 2 هدست دسترسی دارند، از تجربه Elite: Dangerous لذت می‌برند. اما به نظر می‌رسد که سازندگان تصمیم به تغییر موضع گرفته‌اند و فعلا قصد دارند به جبهه Valve و هدست SteamVR بروند. برای جزئیات بیشتر با گیمفا همراه باشید.

در حالی که هیچ نشانی از هدست Oculus Rift در وبسایت رسمی Elite: Dangerous به چشم نمی‌خورد، وبسایت معتبر یوروگیمر دست به کار شده و علت را از توسعه دهنده بازی یعنی استودیو Frontier جویا شده است.
در همین راستا کمپانی طی بیانیه ای اعلام کرد:

ما چند سالی می‌شود که از واقعیت مجازی پشتیبانی کردیم و Elite Dangerous مسلما یکی از اولین عناوین هماهنگ با واقعیت مجازی خواهد بود.

کمپانی در ادامه اعلام کرد:

ما قصد داریم بهترین تجربه واقعیت مجازی را به بازی‌ بازان بدهیم، به همین علت بایستی تلاشهایمان را در یک جهت متمرکز کنیم. در حال حاضر، ما تصمیم گرفتیم تا بر روی SteamVR تمرکز کنیم.

لازم به ذکر است در بیانیه مذکور اعلام شد که هیچگونه قرارداد انحصاری با هیچکدام از سازندگان واقعیت مجازی بسته نشده است. Elite: Dangerous همچنان در Oculus Rift قابل بازی خواهد بود اما استودیو فقط تا نسخه 0.6 از کیت توسعه Oculus Rift پشتیبانی خواهد کرد. به این معنا که Elite: Dangerous در نسخه نهایی Oculus Rift قابل بازی نخواهد بود.

0
0

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید