لیست پرفروش‌ترین محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در ایالات متحده منتشر شد

۲۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۹

لیست پرفروش‌ترین محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ماه دسامبر در ایالات متحده منتشر شد و بازهم شاهد برتری کنسول پلی استیشن ۴ در آخرین ماه سال ۲۰۱۵ هستیم. کمپانی سونی نیز اعلام داشت که امیدوارند امسال نیز همانند سال گذشته عالی باشد و با ارائه عناوین جذاب سال پربار دیگر را داشته باشند.

در ابتدا نگاهی به فروش بازی‌ها در ماه دسامبر می‌اندازیم.

 1. Call of Duty: Black Ops III عرضه شده برای اکس باکس وان، اکس باکس ۳۶۰، پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی
 2. Star Wars: Battlefront عرضه شده برای رایانه‌های شخصی، اکس باکس وان، پلی استیشن ۴
 3. Fallout 4 عرضه شده برای رایانه‌های شخصی، اکس باکس وان، پلی استیشن ۴
 4. Madden NFL 16 عرضه شده برای اکس باکس وان، اکس باکس ۳۶۰، پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴
 5. NBA 2K16 عرضه شده برای اکس باکس وان، اکس باکس ۳۶۰، پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴
 6. Grand Theft Auto V عرضه شده برای اکس باکس وان، اکس باکس ۳۶۰، پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی
 7. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege عرضه شده برای اکس باکس وان، پلی استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی
 8. Minecraft مقدار فروش تنها براساس فروش نسخه‌های اکس باکس وان، اکس باکس ۳۶۰، پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴ محاسبه شده است.
 9. Minecraft: Story Mode مقدار فروش تنها براساس فروش نسخه‌های اکس باکس وان، اکس باکس ۳۶۰، پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴ محاسبه شده است.
 10. FIFA 16 عرضه شده برای اکس باکس وان، اکس باکس ۳۶۰، پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴ (بدون محاسبه نسخه رایانه‌های شخصی)

همچنین لیست پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۱۵ نیز انتشار یافت که در ادامه مشاهده می‌کنید.

 1. Call of Duty: Black Ops III عرضه شده برای اکس باکس وان، اکس باکس ۳۶۰، پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی
 2. Madden NFL 16 عرضه شده برای اکس باکس وان، اکس باکس ۳۶۰، پلی استیشن ۳، پلی استیشن
 3. Fallout 4 عرضه شده برای رایانه‌های شخصی، اکس باکس وان، پلی استیشن
 4. Star Wars: Battlefront عرضه شده برای رایانه‌های شخصی، اکس باکس وان، پلی استیشن
 5. Grand Theft Auto V عرضه شده برای اکس باکس وان، اکس باکس ۳۶۰، پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی
 6. NBA 2K16 عرضه شده برای اکس باکس وان، اکس باکس ۳۶۰، پلی استیشن ۳، پلی استیشن
 7. Minecraft مقدار فروش تنها براساس فروش نسخه‌های اکس باکس وان، اکس باکس ۳۶۰، پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴ محاسبه شده است.
 8. FIFA 16 عرضه شده برای اکس باکس وان، اکس باکس ۳۶۰، پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴ (بدون محاسبه نسخه رایانه‌های شخصی)
 9. Mortal Kombat X عرضه شده برای اکس باکس وان، پلی استیشن ۴ (بدون محاسبه نسخه رایانه‌های شخصی)
 10. Call of Duty: Advanced Warfare عرضه شده برای اکس باکس وان، اکس باکس ۳۶۰، پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی

عنوان Call of Duty: Black Ops III در هر دو رتبه‌بندی اول است و همچنین نسخه کنسول اکس باکس وان آن بیش از بقیه فروخته است.

در ادامه نیز گروه NPD که آمار فروش این محصولات را در ایالات متحده جمع‌آوری می‌کنند، اعلام داشتند که مجموع فروش کنسول اکس باکس وان و پلی استیشن ۴ در ماه دسامبر بیشتر از مجموع فروش دو کنسول پلی استیشن ۳ و اکس باکس وان در ۲۶ ماه اخیر بوده است. گرچه فروش دقیق محصولات به اشتراک گذاشته نشد اما طبق گفته NPD شاهد افزایش ۴۷ درصدی فروش دو کنسول نسل هشتم بوده‌ایم.

البته فروش کلی کنسول‌ها در ماه دسامبر سال ۲۰۱۵ نسبت به دسامبر ۲۰۱۴ کاهشی شش درصدی داشته است و از ۱٫۳۱ میلیارد دلار به ۱٫۲۱ میلیارد دلار کاهش داشته است. در مقایسه فروش کلی سال ۲۰۱۵ نسبت به سال ۲۰۱۴ نیز شاهد کاهش چهار درصدی بوده‌ایم که ۵٫۰۷ میلیارد دلار به ۴٫۸۶ میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است. البته این کاهش فروش به دلیل فروش نرفتن کنسول‌های نسل قبل است و اگر بخواهیم تنها کنسول‌های نسل هشتم را محاسبه کنیم شاهد افزایش چهار درصدی فروش در ماه دسامبر و همچنین افزایش دو درصدی در کل سال نسبت به سال گذشته هستیم.

هر دو کنسول اکس باکس وان و پلی استیشن ۴ بهترین ماه عمرشان را در دسامبر از نظر فروش داشته‌اند و سال ۲۰۱۵ نیز بهترین سال دو کنسول از نظر فروش بوده است. جایگاه و فروش کنسول Wii U مشخص نشد ولی مطمئن کنسول شرکت نینتندو نیز وضعیت بسیار خوبی را داشته است.

 

در آخر نیز نگاهی به صحبت‌های سه کمپانی مطرح کنسول‌ها در رابطه با عملکرد دستگاه‌های خود در ماه دسامبر می‌اندازیم.

کمپانی سونی درمورد عملکرد خود در ماه دسامبر به گیم‌اسپات چنین گفت:

پس از پایان سالی بسیار عالی می‌خواهیم از طرفداران و همکاران‌مان تشکر کنیم که کنسول پلی استیشن ۴ را تبدیل به پرفروش‌ترین کنسول ماه دسامبر در آمریکا و همچنین پرفروش‌ترین کنسول سال ۲۰۱۵ کرده‌اند. طبق گفته گروه NPD بیشترین فروش تعداد بازی‌های third-party نیز بر روی پلی استیشن ۴ بوده است.

سونی مقدار فروش کنسول نسل هشتمی خود را به‌صورت دقیق اعلام نکرد اما چند وقت پیش بود که تعداد فروش کنسول پلی استیشن ۴ به ۳۵.۹ میلیون واحد رسید. همچنین ۳۵ میلیون بازی پلی استیشن ۴ نیز در سال ۲۰۱۵ به فروش رسیدند.

کمپانی نینتدو آمار دقیقی از عملکرد کنسول خود در ایالات متحده منتشر نکرد و تنها به این نکته اشاره داشت که فروش عنوان انحصاری Super Mario Maker از مرز یک میلیون عدد در ایالات متحده عبور کرده است. Super Mario Maker ششمین عنوان کنسول Wii U است که در ایالات متحده بیش از یک میلیون نسخه به فروش رسانده است.

مایک نیکولز از مایکروسافت درباره عملکرد کنسول اکس باکس وان چنین گفت:

از طرفداران خود بسیار متشکریم که باعث شدند کنسول اکس باکس وان و سرویس اکس باکس لایو بهترین ماه عمر خود را در دسامبر بگذراند. اکس باکس لایو بیشترین کاربر خود را در ماه دسامبر داشته است و مقدار ساعتی که برروی اکس باکس وان گذاشته شده است نسبت به سال گذشته تقریبا دو برابر شده است. مقدار فروش عناوین انحصاری کنسول اکس باکس وان در بین ماه‌های جولای تا دسامبر افزایش چشم‌گیر ۶۱ درصدی را نسبت به سال ۲۰۱۴ داشته است. مقدار فروش بازی‌ها در حین تخفیفات ویژه اکس باکس افزایشی ۶۹ درصدی را نسبت به سال ۲۰۱۴ تجربه کرده است و همچنین رکورد پرفروش‌ترین فروش تاریخ اکس باکس استور را شکسته است. عناوین انحصاری اکس باکس وان در سال ۲۰۱۵ بیشترین تحسین منتقدین را در مقایسه با تاریخ عناوین اکس باکس داشته است. اکس باکس بهترین کنسول برای بازی‌بازان است و تنها کنسولی است که تمامی ده عنوان پرفروش سال ۲۰۱۵ را داراست. اکس باکس وان با عرضه فهرستی از عناوین تحسین شده انحصاری و third-party و همچنین عناوین عرضه شده توسط قابلیت پشتیبانی از عناوین نسل قبل، سالی رویایی را به بازی‌بازان ارائه کرده است و سال ۲۰۱۶ نیز قرار است بهتر از امسال باشد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید