از اکتیویژن باز هم به خاطر Call of Duty: Black Ops 2 شکایت شد

۲۴ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۷

ترسیم برخی شخصیت های تاریخی در Call of Duty: Black Ops 2 اساسی برای شرکت اکتیویژن به عنوان ناشر تبدیل به دردسر شده است چرا که برای بار دوم بابت طراحی یک شخصیت دیگر شکایت شده.

شاکیان این سری خانواده رهبر شورشی آنگولایی یعنی جوناس ساویمبی هستند و بابت ترسیمی که از این شخصیت در Black Ops 2 شده است، خواهان 1 میلیون یورو پول نقد هستند.

جوناس ساویمبی را در اوایل بازی Call of Duty: Black Ops 2 می توان مشاهده کرد که یک جنگ را رهبری می کند. این فرد در واقعیت رهبر شورشیان کشور آنگولا دربرابر دولتی بود که توسط کومونیست ها حمایت می شد. او طی نبردی در سال 2002 کشته شد.

طبق توضیحات ارائه شده از سوی فرزندان ساویمبی، تصویری که از این فرد در بازی شرکت اکتیویژن ترسیم شده، او را فردی “وحشی و خنگ که فقط به فکر کشتار است” نشان می دهد عوض اینکه واقعا او را رهبری مقتدر معرفی کند.

شرکت اکتیویژن در رابطه با این شکایت مدعی است که آنها ساویمبی را در ظاهر “آدم خوب” نشان داده اند؛ “فردی از تاریخ آنگولا که رئیس گروه مبارزین چریکی علیه ارتش MPLA بود”.

آخرین شکایت از Black Ops 2 به سال 2014 بر می گردد که دیکتاتور سابق پاناما یعنی مانوئل نوریگا بابت همین مورد مشابه، یعنی ترسیم چهره ای نادرست، از اکتیویژن شکایت کرد اما بی نتیجه بود.

0
0

بیشتر بخوانیدمطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید