سازندگان Her Story برای آوردن این بازی برروی Wii U با مشکلات عمده‌ای مواجه می‌شوند

۱۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۷

عنوان Her Story قطعا یکی از پدیده‌های سال 2015 بود. عنوانی که با روایت فوق‌العاده خود و ترکیب آن با گیم‌پلی توانست دو جایزه ارزشمند را در بخش‌های بهترین عملکرد (صداگذاری) و بهترین روایت داستان از آن خود کند.

عنوان Her Story هم‌اکنون برای پلتفرم‌های Windows ،Mac و iOS در دسترس می‌باشد اما طی مصاحبه اخیری که با Sam Barstow، سازنده بازی انجام شده، او اعلام کرده که دوست دارد تا بازی خود را برروی کنسول Wii U بیاورد اما در این راه با مشکلات عمده‌ای مواجه می‌شود. Barstow اشاره می‌کند که محتوای Her Story بسیار مناسب کنسول Wii U است و صفحه‌کلید کاربری در Wii U به خوبی کار می‌کند. اما مشکلات از طرف دیگر وارد می‌شوند. Her Story یک بازی مستقل است و هزینه‌های پیش رو برای سازنده بسیار سنگین می‌نماید. خرج سازمان ESRB و خرج‌های برنامه نویسی و لایسنس Wii U هزینه‌های زیادی را برای سازنده در پی دارد.

من به یک برنامه نویس یونیتی برروی Wii U نیاز دارم تا ویدیوها را برروی این کنسول کد نویسی کند و از همه نظر نسخه Wii U را آزمایش کتد (تا جایی که من می‌دانم، نسخه Wii U موتور Unity، جدیدترین نسخه از آن نیست). حال، حساب کنید که 3 یا 4 ماه این برنامه نویس را استخدام کنیم که 15 تا 20 هزار دلار خرج برمی‌دارد. مسائل مربوط به لایسنس 2 هزار دلار و کیت ساخت بازی برروی Wii U حدود5 هزار دلار آب می‌خورد. با جمع همه این خرج‌ها، به مبلغ 30 تا 40 هزار دلار می‌رسیم که برای من بسیار زیاد است. اگر من از فروش هر نسخه از بازی 2 دلار بدست آورم، برای آوردن این بازی برروی Wii U مقدار 15 تا 20 هزار نسخه باید به فروش برسد که کمی دور از ذهن است.

همانطور که خواندید سازنده بازی به آمدن Her Story به کنسول Wii U علاقه مند است اما مسائل مالی، آن‌هم برای سازنده‌ای مستقل بسیار سنگین است. حال، باید دید آیا طرفداران بازی از این کار حمایت می‌کنند یا خیر.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید