انویدیا: عناوین واقعیت مجازی نیازمند 7 برابر قدرت بیشتر نسبت به بازی های پی سی هستند

۱۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۹

بازی هایی که بر پایه تکنولوژی واقعیت مجازی ساخته می شوند، نیازمند یک سیستم بسیار قدرتمند هستند.

انویدیا اعلام کرده است آن دسته از کسانی که تمایل دارند بازی های واقعیت مجازی را با رایانه شخصی خود به اجرا در آورند، حتما باید فکری به حال ارتقا سیستم کنند تا بتوانند بازی مورد نظر را با کیفیت قابل قبول اجرا کنند. بازی های معمولی این روزها در کیفیت بالا، از رزولوشن 1080p و نرخ فریم 30 بهره میبرند اما همین بازی ها در واقعیت مجازی، حداقل با رزولوشن 3024×1680 و نرخ فریم 90 اجرا می شوند که بسیار فراتر از استاندارد فعلی می باشد.

اجرای چنین کیفیتی، نیازمند قطعات قدرتمندی می باشد و توصیه انویدیا کارت گرافیک GTX 970 است که حداقل سخت افزار پیشنهاد شده است. آقای سریدهار راماس به عنوان مسئول بخش بازاریابی فنی انویدیا اینطور توضیح می دهند:

هر نسل جدید از پردازنده های گرافیکی مسلما قدرت بیشتری به همراه خود می آورد.

با این حال اگر می خواهید از واقعیت مجازی بهره مند شوید، کارت GTX 970 عرضه شده است که می توانید آن را تهیه کنید اما 980 Ti مسلما بهتر است.

اینکه “عناوین واقعیت مجازی نیازمند 7 برابر قدرت بیشتر هستند” را خود شرکت انویدیا با ارائه اسلایدی در نمایشگاه CES 2016 اعلام کرده است که تصویر آن را نیز در زیر مشاهده می کنید:

اینگونه جهش گرافیکی و نیاز به سخت افزار قوی تر، می تواند به این منتهی شود که سازندگان بیشتر خود قابلیت مجازی را به کار گیرند و آن را جذاب تر کنند تا اینکه به فکر ریز جزئیات گرافیک خود بازی باشند.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید