فروش 3.5 میلیارد دلاری بازی‌ها از طریق فروشگاه استیم در سال 2015: GTA V و Fallout 4 در صدر

۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۳

در حالی که چند روزی از آغاز سال 2016 میلادی می‌گذرد، امروز سرویس مستقل بررسی و آنالیز مقدار فروش و وضعیت بازی‌های موجود در فروشگاه استیم، یعنی Steam Spy، اقدام به انتشار اطلاعات جالب توجی در رابطه با مقدار فروش بازی‌های موجود در استیم در سال 2015 و البته درآمد حاصل از آن‌ها کرد. برای جزئیات بیشتر با گیمفا همراه باشید.

جدیدترین گزارش آماری منتشر شده توسط Steam Spy نشان می‌دهد که عناوین فروخته شده در فروشگاه استیم بدون احتساب بسته‌های الحاقی و عناوین Free 2 Play، حدود 3.5 میلیارد دلار ارزش دارند.
در سال 2015 شاهد انتشار 3000 عنوان مختلف در فروشگاه استیم بودیم که در مقایسه با آمار 1900 عنوان منتشر شده در سال 2014، پیشرفت قابل توجهی محسوب می‌شود. جالب توجه است که رشد تعداد انتشار ماهیانه بازی‌ها در استیم متوقف شده است. همچنین ماه دسامبر که استیم میزبان بزرگترین فروش سالانه خود بود، بزرگترین ماه از نظر مقدار درآمد حاصل شده نیز است. ماه آوریل نیز رتبه دوم را کسب می‌کند که با توجه به انتشار عنوان GTA 5 در این ماه، قابل پیشبینی بود.

در مورد پرفروشترین بازی‌ها نیز، جدیدترین عناوین دو استودیو راکستار و بتسدا یعنی GTA 5 و Fallout 4 چه از نظر مقدار فروش و چه از نظر مقدار درآمد به ترتیب رتبه‌های اول و دوم را از آن خود کرده‌اند. از دیگر عناوین پرفروش می‌توان به ARK: Survival Evolved، Rocket League، H1Z1، Cities: Skylines و Besiege اشاره کرد.
نکته جالب‌ درباره فهرست پرفروشترین عناوین سال 2015 در استیم، به تعداد بسیار بالای عناوین مستقل باز می‌گردد. در حالی که در سال‌های گذشته شاهد عناوین AAA با بودجه‌های سنگین در این فهرست بودیم، خوشبختانه امسال شاهد عناوین مستقل و خلاقانه‌تری در رتبه‌های برتر هستیم.
در پایان شما را به مشاهده فهرست 20 عنوان برتر سال 2015 از نظر مقدار فروش و درآمد، دعوت می‌کنیم:

*نکته: جدول سمت چپ متعلق به پروفرشترین عناوین سال 2015 و جدول سمت راست متعلق به پرفروشترین عناوینی است که در سال 2015 منتشر شده‌اند:

0
0

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید