کاهش جهانی فروش اسمارتفون ها در ۳ ماهه دوم

بر اساس نتایج تحقیقاتی که توسط موسسه Gartner منتشر شده است، آمار فروش جهانی موبایل در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۲ نسبت به  سال قبل کاهشی ۲.۳ درصدی را نشان می دهد.

این موسسه گفته است: عوامل مهمی در این میزان کاهش فروش نقش داشته اند که عبارتند از: بحران جهانی اقتصاد و همچنین عامل دیگر آن صبر کردن کاربران برای محصولات قدرتمند و جدید تر شرکت ها مانند ،آیفون جدید می باشد که در اواخر سال ۲۰۱۲ عرضه خواهد شد.یکی از علت های مهمی که باعث کاهش فروش محصولات این شرکت شد، پیش بودن عرضه آیفون جدید در ماه سپتامبر و عرضه آن به بازار در ماه های اکتبر یا نوامبر بود که باعث شد تا ما شاهد کاهشی چشم گیر در فروش iphone4s باشیم.

شرکت نوکیا هم افت ۳ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است که این مقدار در برابر افت فروش ۱۴.۸ درصدی این شرکت ،عملکرد نسبتا بهتر نوکیا را در این مدت نشان میدهد. همچنین شرکت های Motorola ، LG ، HTC ، BlackBerry نیز در بازار فروش تا حدودی ضرر کرده اند. در صورتی که شرکت های سامسونگ و اپل توانسته اند سهم خود را در بازار فروش به ترتیب ۵.۳ و ۲.۳ درصد افزایش دهند.

فروش شرکت سامسونگ به لطف سری Galaxy آن و به ویژه گوشی Galaxy S3 که در مدت ۲ ماه پس از عرضه جهانی آن به بازار شاهد فروشی ۱۰ میلیونی بود، افزایش چشمگیری داشته است.
فروش جهانی گوشی های تلفن همراه در ۳ ماهه دوم سال جاری ۴۱۹ میلیون بوده است که سهم اسمارت فون ها از این میزان فروش ۳۷ درصد بوده است. در نهایت هم بنا به پیشبینی این موسسه در سال ۲۰۱۲ شاهد فروش ۱.۹ میلیارد گوشی تلفن همراه خواهیم بود.

12345678910(بدون امتیاز)
Loading...
برچسب‌ها: ، ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید