زبان ماقبل تاریخی Far Cry Primal توسط زبانشناسان واقعی ایجاد شده است

۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۹

یوبی سافت شرکتی بوده است که همیشه سعی بر این داشته تا در ساخت عناوین مختلف خود، محتویات ارائه شده را تا حد ممکن معتبر نشان دهد. از شهرهای مختلف در Crew گرفته تا مباحث تاریخی در سری Assassin’s Creed و محیط های هیجان انگیز Far Cry. در این میان بازی Far Cry Primal نیز شامل این قضیه می شود و حتی برای زبان ماقبل تاریخی شخصیت های آن نیز از متخصصین این کار کمک گرفته شده است.

دنیای Far Cry Primal بر خلاف عناوین قبلی در این سری، مدرن و پیشرفته نیست و در زمان های ماقبل تاریخ جریان دارد؛ دورانی که در آن جوامع انسانی کنار حیوانات عظیم الجسه و غول پیکری همچون ماموت و ببر دندان شمشیری زندگی می کردند. برای آنکه نمایش این دوران هر چه طبیعی تر باشد، شخصیت های بازی دیگر به زبان انگلیسی سخن نمی گویند و از گویش های مشابه در آن زمان بهره می برند. این مهم به کمک زبانشناسان محقق شده است که آقای جین کریستوف گایوت به عنوان مدیر نوآوری در این رابطه اینطور گفته اند:

وقتی که ما تحقیقات خود را در زمینه عصر حجر آغاز کردیم موارد بسیار جالبی دستگیرمان شد. یکی از سخت ترین کارهای ما، به نمایش در آوردن تاریخ آن زمان است که نشان دهیم انسان های آن زمان چقدر ابتدایی زندگی می کرده اند.

مردم قبایل در Far Cry Primal ابتدا با زبان انگلیسی صحبت می کردند که این مسئله حس یک دوره ماقبل تاریخی را به کل از بین می برده است. اینطور شد که آقای گایوت می گویند پیشنهاد کمک گرفتن از زبانشناسان به یوبی سافت ارائه شد و حتی از فیلم سازان نیز یاری گرفتند تا زبان گویش شخصیت های بازی نامبرده را ایجاد کنند. در ادامه سازندگان سعی کردند که گفتارها و لهجه های مختلف برای هر قبلیه را ایجاد کنند که نتیجه تمامی اینها، زنده شدن زبانی است که 7000 می باشد استفاده نشده.

Far Cry Primal یک ماه دیگر برای اکس باکس وان، پلی استیشن 4 و ویندوز پی سی منتشر خواهد شد.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید