نظرسنجی استیم: 29% کاربران از ویندوز 10 استفاده می‌کنند، 54% کارت گرافیک انویدیا دارند، 67% مجهز به DX12 هستند

۹ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۹

امروز نتایج آخرین نظرسنجی سخت افزاری فروشگاه استیم در سال 2015 منتشر شده و اطلاعات بسیار جالبی را راجع به سخت افزار مورد استفاده توسط کاربران این فروشگاه محبوب، افشا کرد. برای جزئیات بیشتر در رابطه با این نظرسنجی، با گیمفا همراه شوید.

طبق اطلاعات بدست آمده توسط این نظرسنجی، 29 درصد کاربران شبکه استیم از ویندوز 10 استفاده می‌کنند. با توجه به آمار ماه گذشته، تعداد کاربران ویندوز 10 افزایش چشم گیری داشته است. (آمار ماه گذشته 19 درصد بوده است) به طور کلی نیز شاهد افزایش 59 درصدی کاربران این سیستم عامل در طول سه ماه گذشته هستیم:

در کنار این خبر، با توجه به نتایج منتشر شده مطلع شدیم که 54 درصد کاربران شبکه استیم از کارت گرافیک‌های کمپانی انویدیا استفاده می‌کنند در حالی که 26 درصد کاربران از کارت گرافیک‌های کمپانی AMD استفاده می‌کنند. 19 درصد باقی مانده نیز از پردازنده‌های گرافیکی یکپارچه کمپانی اینتل جهت انجام بازی‌های خود استفاده می‌کنند. با این حساب، آمار استفاده از کارت‌ گرافیک‌ های انویدیا 2 درصد افزایش داشته در حالی که  آمار استفاده از کارت گرافیک‌ های کمپانی های رقیب شاهد کاهش 1 درصدی بوده‌ است.
دایرکس 12 نیز یکی از APIهایی است که کاربران زیادی به آن امید دارند. در حالی که تنها دو بازی از این API استفاده می‌کنند، (Caffeine و Ashes of the Singularity) آمار جالب توجه 67 درصدی کاربران فروشگاه استیم دارای سیستمی با قابلیت پشتیبانی از دایرکس 12 هستند. با این حال، تنها 29 درصد از این افراد قادر به استفاده از این API هستند. (دایرکس 12 در انحصار ویندوز 10 است)

و اما در مورد آمار استفاده از CPU، همان طور که پیش‌بینی می‌شد، کمپانی اینتل با فاصله زیادی از رقیب خود به پیروزی رسیده و 76 درصد کاربران استیم از CPUهای اینتل استفاده می‌کنند. 23% درصد باقی مانده نیز از CPUهای کمپانی AMD استفاده می‌کنند.
نکته پایانی این که 47 درصد کاربران از CPUهای دو هسته‌ای استفاده می‌کنند در حالی که 45 درصد کاربران از CPUهای چهار هسته‌ای استفاده می‌کنند.
خوشبختانه در سال 2015 شاهد چندین عنوان بودیم که به صورت ایده آل در بیش از 4 هسته CPU مقیاس گذاری می‌شدند. بنابراین احتمالا در سال 2016 نیز شاهد روند رو به رشد این قابلیت خواهیم بود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید