شوهی یوشیدا از نحوه قیمت‌گذاری عناوین پلی استیشن ۲ دفاع می‌کند

۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۱

چند وقت پیش بود که سونی قابلیت اجرای بازی‌های پلی استیشن ۲ را به پلی استیشن ۴ آورد. شبیه‌ساز ارائه شده، توانایی اجرای بازی‌ها از روی دیسک را نداشت و طرفداران برای تجربه بازی‌ها، حتی در صورت داشتن دیسک، باید مبلغی را پرداخت می‌کردند. از آن‌جایی که عناوین بازنشر شده از کیفیت بهتری برخوردار بودند و از تروفی نیز پشتیبانی می‌کردند، طرفداران حاضر بودند مبلغی را برای تجربه دوباره بپردازند اما نحوه قیمت گذاری عناوین بازنشر شده زیادتر از چیزی بود که طرفداران انتظار داشتند. حال شوهی یوشیدا، رییس بخش سرگرمی‌های سونی، از قیمت این عناوین دفاع می‌کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با گیمفا همراه باشید.

اولین سری بازی‌های بازنشر شده با قیمت ۱۰ تا ۱۵ دلار به‌فروش می‌رسند. قیمتی که بعضی از عناوین نسل هشتمی دارا هستند. بسیاری از طرفداران به نحوه قیمت‌گذاری این عناوین اعتراض داشتند. شوهی یوشیدا در دفاع از مبلغ بازی‌ها به این نکته اشاره کرد که توسعه تکنولوژی شبیه‌ساز و قابلیت‌هایی مانند تروفی و امکان اشتراک‌گذاری آن‌ها برای خود سونی هم ارزان درنیامده است.

«ما تروفی نیز به این بازی‌ها اضافه کردیم» یوشیدا ادامه داد: «برای آن که تروفی‌ها را اضافه کنیم بسیاری از کارمندان خود را برروی آن گذاشتیم. باید مجوز نیز برای بازنشر می‌گرفتیم. ار طرفی افرادی نیز این عناوین را تست می‌کردند تا مشکلی نداشته باشند. پس برای خودمان نیز زمان‌گیر و هزینه‌بر بوده است پس تصمیم گرفتیم مبلغی بابت آن دریافت کنیم.»

یوشیدا در ادامه به این نکته اشاره کرد که درست است بهبود بازی‌های پلی استیشن ۲ آنقدری که تغییر عظیمی باشد نیست اما باعث می‌شود که مثلا عنوان نقش آفرینی که ۲۰ تا ۴۰ ساعت است را بدون خستگی از بازی تجربه کنید.

دیدگاه شما درمورد نحوه قیمت‌گذاری عناوین پلی استیشن ۲ برروی پلی استیشن ۴ چیست؟ ما به اشتراک بگذارید.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • amin_snake گفت:

  سونی حتی امسال انحصاریاشم در حد مایکرو نبود و تقلید پشت تقلید.حتی سال دیگه هم نیست فقط انچارتد داره و هوریزون و بازی دیوید کیج که دیتروید بود فک کنم که همه کس پسند نیست…مایکرو پر از انحصاری شده حتی…کجاست اون سونی پلی3 پلی2 پلی1؟سونی فکر جیبش شده و مشتری بدرک..مثل وارنر مثل یوبی سافت…مثل بتمن نسخه pc خخ.مثل اکتیویژن و کال اف.

  0
  0
 • Unknown7921 گفت:

  پس مایکروسافت باید بابت هر بازی ۱۹۹ دلار بگیره!
  چونکه سوت بلبلی نیست که بتونه راحت بازی نسل هفت که بر پایه ی نسل هفتم به نسل هشتم بیاره
  تازه هر ما دو تا بازی رایگان هم گویا میده….
  اگه سونی اینجور ادامه بده شک نکنید که شکست بدی میخوره!

  0
  0
 • نظر من اینه که سونی دیگه دلیل نداشت بیاره این چرت وپرت هارو گفته نمیشه هم گفت پول پرست شده شاید واقعا واسه خودشم خرج برداشته این کار اما در مجموع کاری کرده بی فایده که که خرجی که کرده الکی بوده از این طرف می خواد اون رو با مشتری ها جبران کنه که اینم فکرنمیکنم جواب بده ودر کل پروژه شکست میخوره

  0
  0
 • Taylor89 گفت:

  واقعا داغون شدم با این جواب

  اونم واسه نسل 6 Neutral Neutral

  0
  0