کوجیما از دلایل جداییش از کونامی می‌گوید: اگر فقط به دنبال سود باشید، زمانه شما را رها خواهد کرد

۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۰

ممکن است چند سالی طول بکشد تا بتوانیم از داستان کامل اتفاقاتی که منجر به درگیری و جدایی سازنده و خالق مشهور فرنچایز Metal Gear، یعنی هیدئو کوجیما از کمپانی کونامی شد، پی ببریم. چند روز پیش بود که بالاخره کوجیما به طور رسمی از کونامی جدا شد و حالا وی می‌تواند کمی آزادانه‌تر در مورد علت جداییش از کونامی و استودیو مستقل جدیدی که تاسیس کرده، سخن بگوید. برای جزئیات بیشتر در این رابطه، با گیمفا همراه شوید.

با وجود اینکه قرارداد کوجیما با کمپانی کونامی باطل شده است، به نظر می‌رسد که وی همچنان بایستی به بخشی از شرایط قرارداد خود با کونامی پایبند مانده و به طور مستقیم علت جدایی خود از این کمپانی را مطرح نکند.
اما از آن‌جایی که کوجیما، کوجیما است(!)، جای تعجب نیست که وی می‌تواند به روش‌های معروف خود، اطلاعاتی را به صورت کاملا سربسته در اختیار رسانه‌ها قرار داده تا مردم بتوانند از زوایای این معمای جنجال برانگیز، سر در بیاورند.
در همین راستا، کوجیما در مصاحبه اخیر خود با وبسایت The New Yorker، در لابه لای سخنان خود با گفتن نظرات مختلفی، به طور غیر مستقیم به علت جداییش از کونامی اشاره کرده است:

«جهت هدف قرار دادن بازار جهانی، مدیریتی که در پشت پروژه قرار دارد بایستی از یک حس مشتاق جهت چگونگی انجام کار بهره برده و حاضر به انجام یکسری ریسک‌ها نیز بشود.»

کوجیما در ادامه گفت که اگر فقط به سودی که در جلوی شما قرار دارد تمرکز کنید، زمانه شما را ترک می‌کند و غیرممکن است که بتوانید دوباره به آن برسید.
در ادامه وی به کاغذبازی‌ها و دیوان سالاری‌های فروانی اشاره کرد که به طور ویژه‌ای در کمپانی‌های کشور ژاپن رایج هستند:

«هنگامی که شما در یک کمپانی بزرگ کار می‌کنید، به خصوص کمپانی‌های ژاپنی، کوچکترین مسایل بایستی از قبل تایید شده باشند و شما برای گرفتن این تاییدیه‌ها به کاغذبازی فراوانی نیاز خواهید داشت.»

وی افزود:

«حالا که من بی‌طرف هستم، می‌توانم کارهایی را که قصد انجامشان را دارم، با سرعت بیشتری انجام دهم. دیگر لازم نیست که وقتم را جهت ارایه‌های غیر ضروری هدر دهم. همچنین می‌توانم ریسک بیشتری را جهت توسعه پروژه تحمل کنم.»

نظرات بالا به طور کاملا واضحی علت نارضایتی کوجیما را هنگامی که با کونامی کار می‌کرده است، نشان می‌دهد.

0
0

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید