هیدئو کوجیما در صدد تاسیس استودیو جدید | احتمال فراوان همکاری وی با سونی

۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۰

بالاخره پس از درگیری‌های فراوان میان هیدئو کوجیما، سازنده افسانه‌ای فرنچایز متال گیر و کمپانی کونامی، امروز قرارداد وی با این کمپانی منقضی می‌شود. حال با توجه به گزارشات منتشر شده از کشور ژاپن، وی در صدد است تا یک استودیو جدید را تاسیس کند. برای جزئیات بیشتر با گیمفا همراه باشید.

طبق گفته‌های وبسایت Nikkei، استودیو جدید کوجیما توسط خود وی و کارکنانش در استودیو سابق، یعنی کوجیما پروداکشنز، تاسیس خواهد شد و وی هم اکنون در حال مذاکره با کمپانی سرگرمی‌های کامپیوتری سونی است.
همچنین طبق گزارش منتشر شده، اولین عنوان این استودیو جدید ابتدا برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن منتشر خواهد شد.
امروز روزی است که طبق گزارش منتشر شده در ماه اکتبر، تعهدات قراردادی هیدئو کوجیما با کونامی به اتمام می‌رسد و پانزدهمین روز ماه دسامبر، آخرین روز همکاری وی با این کمپانی خواهد بود.
لازم به ذکر است، خوشبختانه با اتمام این قرارداد می‌توانیم از علت درگیری‌های میان وی و کونامی مطلع شویم و بالاخره راز این معمای جنجال برانگیز آشکار شود.
همچنین اوایل این ماه و در طول مراسم The Game Awards 2015 نیز جف کیلی، مجری برنامه، اعلام کرد که کوجیما از شرکت در این مراسم محروم شده و کیفر ساترلند، صداپیشه اسنیک در نسخه پنجم فرنچایز، جایزه بهترین بازی اکشن ماجرایی برای Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain را به جای کوجیما، دریافت کرد.
انتشار خبر بالا در فضای مجازی موجب خشم و نارضایتی فراوان طرفداران شد و حتی صدای اعتراض آمیز برخی افراد بزرگ صنعت بازی‌سازی، مانند یوچی وادا، مدیر سابق کمپانی اسکوانیکس را نیز در آورد.
شخصی که با انتشار پستی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیس بوک، رفتار کونامی با کوجیما را بسیار خشن و بد برای تجارت خوانده بود.

0
0

نظرات