جزئیاتی از فروش عنوان Rise Of The Tomb Raider در چهار روز اول عرضه اعلام شد

۱۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۵

در نهایت جزئیاتی از فروش عنوان Rise Of The Tomb Raider منتشر شد، در کمال تعجب میزان اعلام شده به مراتب بیشتر از شایعات منتشر شده در هفته ابتدایی عرضه این عنوان است! با ما در ادامه همراه باشید. 

مطمئنا یکی از شاهکار‌هایی که در سال 2015 عرضه شد، آخرین ماجراجویی لاراکرافت در قالب عنوان Rise Of The Tomb Raider بود. در هفته ابتدایی عرضه این عنوان و طبق شایعات منتشر شده اعلام شده بود که این عنوان تنها توانسته بیش از 60 هزار نسخه بر روی ذو کنسول اکس‌باکس 360 و اکس‌باکس وان بفروشد! همین موضوع باعث  شد تا برخی از مسئولین شرکت سونی در یک حرکت نادرست و کودکانه دست به تمسخر این عنوان زده و شروع به اشتراک‌گذاری نظرات خود در شبکه‌های اجتماعی کنند برخی از این افراد اعلام کردنند که با عرضه این عنوان بر روی پلی‌استیشن 4 فروش آن به شدت افزایش پیدا می‌کند!

Rise Of The Tomb Raider که به صورت انحصاری زمانی برای دو پلتفرم اکس‌باکس وان و اکس‌باکس 360 عرضه شده است توانسته تنها در طی چهار روز بیش از 301 هزار نسخه بفروشد! براساس آماری که توسط وبسایت VGChartz در تاریخ 14 نوامبر منتشر شده است، خوشبختانه فروش این عنوان کاملا مناسب بوده است. اگر بخواهیم به صورت جزئی به این مقدار فرخته شده نگاهی بیاندازیم تعداد 229 هزار واحد از این عنوان بر روی اکس‌باکس وان و تنها 71 هزار واحد بر روی اکس‌باکس 360 به فروش رفته است.

اگه بخواهیم به صورت درصدی به فروش Rise Of The Tomb Raider نگاهی بیاندازیم، بیش از 76 درصد از فروش این عنوان بر روی پلتفرم نسل هشتمی شرکت مایکروسافت  اکس‌باکس وان بوده است و  24 درصد باقی‌مانده، فروش این عنوان بر روی اکس‌باکس 360 بوده است. این موضوع نشان دهنده این است که بسیاری از خریداران مشتاق به انجام این عنوان فوق‌العاده بر روی پلتفرم نسل‌هشتمی خود بوده‌اند.

حال به تفکیک این مقدار فروش که براساس دو قاره آمریکا شمالی و اروپا به‌دست آمده است می‌پردازیم. از تعداد 301 هزار نسخه بیش از 148 هزار واحد در ایالات متحده آمریکا و 124 هزارواحد در اروپا به‌فروش رفته است. بخش جالب ماجرا این است که VGChartz هیچ آماری از فروش این عنوان در سه ناحیه آمریکا جنوبی، آسیا و اقیانوسیه منتشر نکرده است! موضوعی زمانی جالبتر می‌شود که متوجه شوید از دو ناحیه آمریکاشمالی و اروپا که آمار آن اعلام شده است تنها مقدار فروش این عنوان در ایالات متحده آمریکا و سه کشور انگلستان، فرانسه و آلمان به‌دست آمده است. طبق گفته VGChartz فعلا آماری از کشور کانادا و سایر کشور‌های ناحیه اروپا به‌دست نیامده است.

حال طبق گفته‌های بالا باید مطمئن بود که عنوان Rise Of The Tomb Raider به‌زودی به فروش یک‌میلیون نسخه‌ای دست پیدا خواهد کرد. این عنوان که در تاریخ 10 نوامبر در آمریکا و 13 نوامبر در اروپا عرضه شد، توانست تنها در طی یک روز در سه کشور اروپایی بیش از 124 هزار نسخه فروش داشته باشد.

در انتها لازم است اشاره کنم که Tomb Raider 2013 توانست بیش از 9 میلیون نسخه بفروشد و همراه با عنوان Final Fantasy VII، لقب پرفروش‌ترین عناوین تاریخ شرکت اسکوئرانیکس را به خود اختصاص دهد. این طور که به نظر می‌رسد، Rise of the Tomb Raider که در سال آینده برای دو پلتفرم رایانه‌های‌شخصی و پلی‌استیشن 4 عرضه می‌شود باز هم بتواند یک فروش رویایی و خارق‌العاده دست پیدا کند.

Discover The Legend Within

0
0

نظرات

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.