سونی: احتمالا در آینده نسخه بهبود یافته PS4 عرضه شود

۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۰

معمولا کنسول‌ها در طول یک نسل بدون تغییر سخت افزاری هستند. این کنسول‌ها ممکن است ظاهری زیباتر و کوچک‌تر و کم‌مصرف‌تر پیدا کنند اما سخت افزار آن همیشه یکی است. حال این احتمال وجود دارد که نسخه بهبود یافته سخت افزاری از PS4 منتشر شود. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

نینتندو نیز سابقه انجام چنین کاری دارد. این شرکت ژاپنی٬ کنسول Nintendo 3DS خود را در نسخه جدید آن قدرتمندتر کرد. ماسایاسو لتو٬ معاون ارشد بخش سرگرمی‌های سونی٬ در مصاحبه‌ای با 4Gamer اینطور بیان کرد که احتمالا در آينده کنسول پلی‌استیشن ۴ با بهبود سخت افزاری عرضه شود. لتو در ادامه بیان کرد که هنوز این تصمیم قطعی نشده است اما انتخاب معماری X86 به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا بهبود سخت افزاری برای این کنسول امکان پذیر باشد اما سوال اصلی این است که آیا این بهبودها مورد نیاز است یا خیر.

معماری کنسول پلی استیشن ۳ امکان بهبود بدون تغییر کلی آن را دارا نبود اما پلی استیشن ۴ می‌تواند بدون نیاز به تغییر کلی و همچنین امکان اجرای بازی‌های کنونی ارتقا یابد. طبق گفته‌های لتو این ارتقا سخت افزاری در نظر گرفته شده است و برای همین این کنسول از معماری نزدیک به رایانه‌های شخصی استفاده کرده است.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید