فهرست تنظمیات گرافیکی نسخه رایانه‌های‌شخصی عنوان Rise of the Tomb Raider منتشر شد

۱ آبان ۱۳۹۴ - ۰۱:۱۴

همان‌طور که بیشتر شما می‌دانید، عنوان Rise of the Tomb Raider، یکی از مورد انتظارترین عناوین سال ۲۰۱۵ میلادی، تا یک ماه دیگر برای کنسول اکس‌باکس‌وان و اوایل سال ۲۰۱۶ برای رایانه‌های‌شخصی و اواخر سال ۲۰۱۶ برای کنسول پلی‌استیشن۴، منتشر می‌شود. حال به مناسبت نزدیک شدن به تاریخ انتشار این عنوان، آقای Mike Oliver، کارگردان فنی هنری بازی، اقدام به انشتار فهرستی از تنظیمات مهم و اصلی گرافیک موجود در نسخه رایانه‌های شخصی این عنوان نموده است که برای مشاهده آن‌ها، با گیمفا همراه باشید.

طبق گفته آقای Oliver، بازی در کنار دیگر تنظیمات رایج گرافیکی، از قابلیت‌های رندرینگ مبنی بر فیزیک، بازتاب فضای صفحه نمایش و نورپردازی حجمی پشتیبانی می‌کند.
در کنار این تنظیمات اصلی، آقای Oliver، فهرستی از دیگر تکنولوژی‌های گرافیکی موجود در عنوان Rise of The Tomb Raider نیز رونمایی کرد که در ادامه شما را به مشاهده آن‌ها، دعوت می‌کنیم:

 • Image Based Lighting
 • Physically Based Materials
 • Post FX
 • Colour Grading
 • Adaptive Tone Mapping
 • Screen Space Ambient Occlusion
 • Motion Blur
 • Depth of Field
 • Screen space reflections
 • Screen Glare
 • Volumetric Lighting

از آن‌جایی که بیشتر شما با تکنولوژی‌هایی مانند Colour Grading ،Post FX، Motion Blur و… آشنایی دارید، وارد جزئیات نمی‌شویم و تمرکز را بر روی توضیحاتی پیرامون تکنولوژی‌های جدیدتر و ناشناخته‌تر قرار می دهیم: (برای جزئیات بیشتر در رابطه با تکنولوژی‌های ذکر شده، می‌توانید به وبسایت Crystal Dynamics مراجعه کنید)

Image Based Lighting یا “نورپردازی مبتنی بر تصویر” یکی از تکنیک‌هایی است که به طراح این امکان را می‌دهد تا سکانس‌های موجود در بازی را با تعداد قابل ملاحظه‌ای نور کمتر، طراحی کند؛ اما در عین حال بسیار با کیفیت‌تر و قابل انعطاف پذیرتر به وجود آورد. برای به کارگیری از مزیت این تکنیک نورپردازی در عنوان Rise of the Tomb Raider، استودیو Crystal Dynamics، سازنده عنوان، از فیزیک مبنی بر منابع محیطی، استفاده می‌کند. با استفاده از این امکان، می‌توان از سطوح دقیق‌تر و حالت واقعی‌تر در شرایط نورپردازی مختلف بهره برد.

نقشه برداری تطبیقی (Adaptive Tone Mapping) نیز یکی از دیگر ویژگی‌های گرافیکی است که در بازی های مدرن با استفاده از رندرینگ مبنی بر فیزیک استفاده می‌شود. این تکنولوژی به صورت خودکار محدوده بینهایت برخی منابع نوری را تبدیل به یک محدوده قابل نمایش به وسیله نمایشگر خواهد کرد.

نورپردازی حجمی نیز یک افکت سه بعدی است که پرتوهای نور موجود در محیط را شبیه‌سازی می‌کند؛ مانند نوری که از داخل یک پنجره داخل محیط می‌تابد. از این تکنیک در عنوان Rise of the Tomb Raider برای شبیه سازی و نورپردازی محیط در مواقعی که هوا گرگ میش بوده و پرتوهای خورشید از یکدیگر گسسته می‌شوند، استفاده خواهد شد.

Rise of the Tomb Raider در تاریخ ۱۰ نوامبر سال جاری برای پلتفرم‌های اکس‌باکس‌وان و اکس‌باکس۳۶۰ منتشر خواهد شد. نسخه رایانه‌های‌شخصی این عنوان اوایل سال ۲۰۱۶ میلادی و نسخه پلی‌استیشن۴ بازی در سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۱۶ میلادی، منتشر خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید