دومین دوره مسابقات بازی های رایانه ای خلیج فارس برگزار می شود

۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۱

رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دومین دوره مسابقات بازی های رایانه ای خلیج فارس توسط مجتمع های فرهنگی دیجیتال در سراسر کشور برگزار می شود و مرحله پایانی نیز در رشته های مختلف در نیمه دوم آبان ماه آغاز و تا ٢٨ آبان ادامه خواهد داشت.

رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هدف از برگزاری این مسابقات را حضور بازیهای ایرانی و خارجی با موضوع خلیج فارس عنوان کرد و گفت: این بازی ها باعث ایجاد زمینه سالم برای افراد علاقه مند می شود.

وی ادامه داد: ایجاد زمینه رشد و شکوفایی خلاقیت جوانان و نوجوانان در صنعت بازی و سرگرمی، ارتقاء رشد کمی و کیفی تولیدات با نمایش توانمندی های متخصصین و گسترش صنعت بازی سازی، معرفی بازی های تولید داخل، ایجاد بازار فروش و شناخت و استعداد یابی گیمرهای ایرانی از جمله سایر اهداف برگزاری این مسابقات است.

وی با اشاره به حضور بازی‌های ویرایش شده ضد اسلامی در این دوره از مسابقات اظهار کرد: نسخه ویرایش شده بازی استراتژی «وارکرافت» نیز در مسابقات شرکت داده شده‌است. این بازی در بین گیمرها طرفداران زیادی دارد به همین دلیل برای اینکه مخاطبان خود را از دست ندهیم این بازی را به مجموعه بازی‌ها اضافه کردیم.

موسویان ادامه داد: ثبت نام این مسابقات از اول مهرماه به صورت آنلاین از طریق سایتIranPGC.Com، همچنین سایت saramad.ir و نیز پورتال مجتمع های فرهنگی دیجیتال سراسر کشور، بنیاد ملی بازی های رایانه ای و وزارت ورزش و جوانان انجام می شود.

 

 

 

بدلیل مصادف شدن برگزاری جام بزرگ بازیهای رایانه ای خلیج فارس با ایام سوگواری سیدالشهداء، پس از رایزنی با مراکز بازی در سطح کشور و همچنین نظرسنجی از گیمرها آخرین تغییرات تاریخ برگزاری مسابقات به شرح ذیل اعلام می گردد:

بازیهای آنلاین ( Counter Strike : Global Offensive – Dota 2 – Dota AllStars – Golden Cup )

اتمام ثبت نام: 8 آبان ماه سال 1394

گروه بندی : 9 آبان ماه سال 1394

شروع مسابقات: 10 آبان ماه سال 1394

شروع مسابقات فینال: 25 آبان ماه سال 1394

بازیهای حضوری(FIFA,PES، ارتش های فرازمینی):

اتمام ثبت نام: 13 آبان ماه سال 1394

گروه بندی : 14 آبان ماه سال 1394

شروع مسابقات: 15 آبان ماه سال 1394

شروع مسابقات فینال: 25 آبان ماه سال

 

 

 

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید