سونی تولد 30 سالگی کنسول NES را تبریک گفت

۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۰

امروز روز بزرگی در صنعت بازی‌های ویدیویی است. کنسول خاطره‌ انگیز و قدیمی Nintendo Entertainment System که با نام NES شناخته می‌شود، امروز تولد 30 سالگی خود را جشن گرفت. 30 سال پیش در چنین روزی کنسول NES در آمریکای شمالی منتشر شد و صنعت بازی را با تحول مواجه کرد. کنسول NES برای اولین بار در 18 اکتبر سال 1985 منتشر شد.(نسخه ژاپنی این کنسول، با نام Famicom شناخته می‌شود و دو سال پیش از عرضه نسخه آمریکایی منتشر شد.) برای خواندن ادامه خبر با وب‌سایت خبری، تحلیلی گیمفا همراه باشید.

قطعا می‌توان گفت که کنسول NES راه را برای کنسول‌های بعد از خود در غرب باز کرد. شرکت سونی نیز این موضوع را قبول دارد و تولد 30 سالگی کنسول NES را تبریک گفت:

NES عزیز؛ تولد 30 سالگی تو را تبریک می‌گوییم و ممنون که راه را هموار کردی.(راه عرضه کنسول‌ها)

— PlayStation (@PlayStation) October 18, 2015

تنها کاری که از ما(مجموعه گیمفا) برمی‌آید این است که به نینتندو تبریک بگوییم و این روز بزرگ را گرامی بداریم. همچنین از نینتندو تشکر می‌کنیم که با عرضه این کنسول، به‌نوعی راه عرضه بقیه کنسول‌ها را هموار کرد و بهترین سرگرمی ما را فراهم ساخت.

اما امروز تنها تولد 30 سالگی کنسول NES نیست. 10 سال پیش در چنین روزی بازی فوق‌العاده محبوب Shadow of the Colossus در آمریکای شمالی عرضه شد، پس اهمیت امروز دو چندان می‌شود. Shadow of the Colossus در 18 اکتبر 2005 منتشر شد. سونی همچنین این مناسبت را تبریک گفت:

تولد 10 سالگی colossal کلاسیک مبارک باد

— PlayStation (@PlayStation) October 18, 2015

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید