EA به دنبال آغاز یک پروژه Open-World بزرگ است

۲۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۰

عناوین سبک Open-World همواره بازی‌های بزرگی از آب درمی‌آیند. بازی‌هایی که اگر هزینه و زمان خوبی برایشان صرف شود، می‌توانند نمادی برای یک کمپانی باشند. با ادامه خبر همراه باشید.

در این که EA یکی از بزرگترین ناشران بازی در جهان است شکی نیست؛ اما، بیایید نگاهی به تاریخ EA بیندازیم. آیا نبود چیزی را حس نمی‌کنید؟ بله. حدس شما درست است. سبک Open-World شاید تنها چیزی است که ردپایی از EA را در آن نمی‌بینیم. EA شرکت بزرگی است و روی سبک‌های زیادی همچون ورزشی، اکشن، مسابقه‌ای و… کار کرده است؛ اما، هیچگاه فرنچایزهایی با سبک Open-World همچون سری Assassin’s Creed یا GTA و یا حتی Batman در برنامه‌ریزی‌های این کمپانی جایی نداشته‌اند.

آقای Patrick Soderlund معاون بخش اجرایی کمپانی EA در گفتگو با IGN در این مورد توضیح می‌دهد:

اگر شما به دنبال یک فرنچایز بسیار بزرگ در سبک اکشن در کمپانی EA بگردید چیز زیادی دستگیرتان نمی‌شود. EA هیچوقت به عنوان یک کمپانی که صاحب فرنچایز‌های بزرگی همچون Assassin’s Creed یا GTA یا Batman و یا سایر عناوین واقعا بزرگ باشد، شناخته نمی‌شود.

در همین راستا ما سعی کردیم تا با سیاست‌گذاری جدیدی به دنبال ارتقای مقام خود در چنین سبک‌هایی باشیم و چیزهای جدیدی را به بازی‌بازان ارائه دهیم. چیزهایی که تا به حال تجربه نکرده‌اند.

پس از این حرف، خبرنگار IGN سریعا در مورد استودیو Motive که با انتقال خانم Jade Reymond به EA و به سرپرستی او احداث شده است، سوال کرد. Patrick Soderlund چندان هم بی‌میل نبود که این حرف خبرنگار را تایید کند؛ اما، وی اشاره کرد که برای ساختن چنین پروژه‌هایی باید از افرادی نظیر خانم Reymond که تجربه بالایی در این زمینه دارند هم استفاده کرد. وی افزود:

شما به تیم و سرپرستی نیازمندید که قبلا این قبیل کارها را انجام داده و البته موفق بوده اند. این راهی درست برای سرمایه‌گذاری روی یک IP جدید است. این اولین بار نیست که به سراغ یک IP جدید می‌رویم؛ اما، این بار با یک سرمایه‌گذاری عظیم وارد کار خواهیم شد.

درحال حاضر استودیو Motive جدا از این که در ساخت بازی Starwars: Battlefront مشارکت دارد، روی یک IP جدید نیز کار می‌کند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید