Xbox One :DICE به اندازه PS4 قدرتمند نیست

۲۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۰

در هر عرصه‌ای که تجارت باشد، بی‌شک رقابت هم وجود دارد. بازار کنسول‌های بازی هم پر است از رقبای بزرگ. رقیبانی که هر کدام حرفی برای گفتن دارند؛ اما، بزرگترین رقابت در این صنعت شاید بین دو کمپانی Sony و Microsoft باشد. با ادامه خبر همراه باشید.

پس از پایان نسل هفتم کنسول‌های بازی که مصادف با شروع نسل هشتم بود و نیز تولید دو کنسول PS4 و Xbox One، باز هم رقابت بین Sony و Microsoft به اوج خود رسید. از آن زمان تا به حال بحث‌ها و بررسی‌های زیادی در مورد اینکه کدام‌یک قوی‌تر هستند، صورت گرفته است.

به‌تازگی اما، شنیده می‌شود که استفاده از DirectX12 می‌تواند سبب بهبود ویژگی‌های بازی‌های Xbox One شود؛ اما، آقای Alan Kertz که از جمله طراحان گیم‌پلی در استودیوی DICE می‌باشد، چندان با این موضوع موافق نیست.

آقای Alan Kertz توضیح می‌دهد:

   حتی اگر کل جهان هم نسبت به چیزی که پایین‌تر از رقیبان خود قرار دارد اطمینان و رضایت داشته باشند، باز هم ماهیت آن تغییر نخواهد کرد.

وقتی که در نسل هشتم کنسولی دارای انبوهی از بازی‌های انحصاری باشد و از طرفی قیمت پایین‌تری هم داشته باشد، طبیعی‌ است که طرفداران به سوی خرید آن حرکت می‌کنند.

اگر بخواهم واضح‌تر حرف بزنم، باید بگویم که Xbox One پشت سر PS4 خواهد بود، البته نه همیشه و نه فقط به واسطه قدرت.

در ادامه وی کنسول‌های فعلی را برگرفته از کنسول‌های نسل قبل می‌داند:

کنسول PS3 با وجود اینکه مشکلاتی داشت ولی واقعا ضعیف نبود؛ بلکه، نیاز به سرمایه‌گذاری و گذشت زمان داشت تا بهتر شود.

وقتی از وی در مورد تاثیر DirectX 12 در بازی‌های Microsoft برای کم کردن فاصله با رقیب خود پرسیده شد،او پاسخ داد:

من فکر نمی‌کنم که DirectX 12 تا این حد بتواند شکاف بین این دو کنسول را از بین ببرد.

البته Alan Kertz وجود انحصاری‌هایی همچون Halo 5 را نقاط مثبتی برای Xbox One توصیف کرد.

وقتی از Alan Kertz پرسیده شد که چرا سازندگان بازی حداقل‌ها را برای ساخت بازی در نظر نمی‌گیرند، وی پاسخ داد:

این کار ساده‌ای نیست. وقتی که شما می‌توانید با همان هزینه چیز بهتر و بالاتری را به وجود آورید، طبیعی است که شما حداقل‌ها را در نظر نمی‌گیرید. در حال حاضر رایانه‌های شخصی دارای بالاترین استانداردها هستند.

همچنین از دیگر سوالاتی که Alan Kertz به آن پاسخ داد این بود که چرا بازی Battlefield 4 روی کنسول PS4 بهتر از Xbox One اجرا شد؟

چون نرخ فریم ریت و همچنین Resolution بازی در نسخه PS4 بالاتر است.

البته جدا از اینکه Battlefield 4 چگونه روی دو کنسول اجرا می‌شود، موضوع دیگر مربوط به موتور بازی Frosbite است که چرا دو بازی Battlefield Hardline و Battlefield 4 هیچ تفاوتی در نرخ فریم ریت و Resolution نداشتند. Starwars: Battlefront هم با وجود اینکه نرخ فریم ریت بالاتری را ارائه می‌دهد؛ اما، همچنان Resolution آن بدون تغییر باقی مانده است.

جدا از طرز نگاه DICE به دوکنسول رقیب در نسل حاضر، نظر شما در این مورد چیست؟ آیا DirectX 12 توانایی آن را دارد که Xbox One را به رقیب دیرینه خود نزدیک‌تر کند؟

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید